Viete poradit - mliecne zuby - yorki

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Viete poradit - mliecne zuby - yorki

Poslaťod pagastanka » 20. Mar 2007, 20:20

Dobry den. Chcela by som od Vas radu. Mam 11 mesacneho psa yorkshirskeho teriera a okrem toho, ze mu uz narastli vsetky zuby, tak mu ostali aj +2 mliecne (ocne). Je nutne ich dat vytrhnut, alebo mozem este pockat kym mu vypanu? Dakujem za Vasu radu. Katarina
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Lenka Mikšová » 20. Mar 2007, 20:33

ahoj,aj ja mám dvoch yorkov a Lili má už 2,5 roka má zúbky krát dva,ale v pohode s tým žije a neprekáža jej to. Keď trhajú zúbky,musia psíka uspať a keď je moc malý,narkóza je trochu problém. Ja by som radšej počkala a keď to psíkovi nevadí,nechala to tak,lebo malý psíci s tým majú problém. Ale porad sa radšej s veterinárom,čo ti odporučí on.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

zubky

Poslaťod gabika » 22. Mar 2007, 11:32

Ahoj
Ja mam doma uz 1 a pol rocneho yorka - tiez sme mali ten problem so zubkami. Ale chovatelia nas na to pripravovali ze to musime sledovat. Je totiz s PP tak nam veterinar radil ze pokial chceme s nim ist na vystavu je to dobre dat von a nielen kvoli vystave ale aj kvoli tomu ze ked bude starsi ze s tym moze mat problem, lebo sa moze v tych miestach usadzat jedlo a ze tym padom ked bude starsi moze prist o vsetky zuby. Mal osem mesiacov, ked mu ich vybrali. Tiez sme sa obavali narkozy ale veterinar nas upokojoval ze je to bezna operacia. Takze asi by som poradila dat to vybrat ale skus sa poradit aj s veterinarom, aky ma on na to nazor. Kolko ludi, tolko nazorov.
gabika
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 4. Sep 2005, 19:33

Poslaťod beba333 » 28. Mar 2007, 20:07

ja mam 5 mesacneho Yorka,tiez mu ocne nechcu vypadnut.Veterinar nam
povedal ze je to pri malich psoch normalne,moze mu to trvat aj 1,5 roka.
Ak mu to do vtedy nevipadne tak nas posle do nejakej kliniky pre psov,vraj je tam vela rizik ze by ho ta narkoza mohla zabit.Clovek nikdy nevie mi mu to asi vytrhnut dame,a¨k mu to das aj ty tak daj pozor na vyber veterinara,su to naozaj male psiky a ta narkoza je pre nich nebezpecna. :D
beba333
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Mar 2007, 19:32

Poslaťod pagastanka » 29. Mar 2007, 10:00

Uz som sa informovala u doktora a bolo mi povedane, ze je potrebne to dat von :(
Uz som ho objednala na pondelok, tak drzte palce.
Potom dam vediet ako sme dopadli.
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Zvladli sme to

Poslaťod pagastanka » 4. Apr 2007, 7:14

Takze v pondelok zubky isli von.
Vsetko dopadlo dobre a vcera uz moj maly cert ani nevedel, ze mu nieco robili. Znasala to velmi statocne.
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod jakut » 21. Jan 2008, 16:33

Mojej yorkschirke vytrhol veterinar 7 mliecnych zubov v 9 mesiacoch. Bala som sa, vedela som o rizikach, ale dôverovala som mu, ved to predsa nerobil prvy krat. Podľa mňa to treba dať vythať už kvôli rizikovosti kaziovosti zubov neskôr. Malička to zvladla statočne a ja zda sa sa tiež :-).
jakut
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 16. Okt 2007, 15:09


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia