serologické testy na besnotu

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

serologické testy na besnotu

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 23. Feb 2007, 21:20

Vedel by mi niekto poradiť, ak mám poslať šteniatko do Seoul-Južná Korea, sú nutné serologické testy na besnotu a ako postupovať?
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 11:30

skus si to pozret tu http://www.svssr.sk/sk/pdf/obchod/04-SVPS-505.pdf resp. http://www.svssr.sk /treti odsek hore nalavo, je tam vsetko/bezne je to mimo EU potrebne. Testy musia byt robene 3mes. pred vstupom, ale este je tam odvolavka na narodne pravidla, ale to uz neviem. :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 24. Feb 2007, 12:20

To je len tlačivo, to mi dajú vo Zvolene, kde tie testy robia, ale ja potrebujem podmienky na vývoz. Jeden doktor mi povedal, že očkovať proti besnote 3mes.šteňa, potom o 3 týždne zobrať krv na ser. test a za 2 týždne mám výsledky. Druhý doktor mi hovorí, zaočkovať 3mes. potom preočkovať presne o mesiac, potom o týždeň zobrať krv, len vtedy sa objaví dostatok imunitných protilátok. Od dátumu vyhotovenia ser. testu má uplynúť 120 dní a potom môže šteňa vycestovať. Toto platí pre Svedsko, do Anglicka musí čakať pol roka po teste, ale aké sú podmienky pre Koreu. Nevie mi to presne povedať ani ten nový majiteľ, kam tie šteniatka idú. Ale aj tak díky za ochotu. Si jediný, čo odpísal :-)
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 12:28

no, to som ti asi moc nepomohol, ale nenasiel som nic ine :? musis si odchytit neakeho korejca :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Serolog testy

Poslaťod Anina » 28. Feb 2007, 12:00

Nemam skusenosti z vyvozom do J. Korey a ani nepoznam niekoho, kto by tu psika vyvazal, ale mozem sa podelit so skusenostami ohladne serologickych testov.
Minuly rok som vyvazala 2 stenata. V 3 mesiacoch sme ich dali zavakcinovat a po case odobrat krv na protilatky. Po kratkej dobe vysli vysledky - bohuzila sme ani u jedneho nedosiahli potrebny titer a vsetko sa muselo opakovat - vakcinacia, odber krvi a vysetrenie vo Zvolene. Urcite lacnejsie a aj rychlejsie (aj ked sa to nezda) by bolo dat odobrat krv az po 2 ockovani. V buducnosti to tak urcite urobim - aj po rozhovore z jednym veterinarom z Ciech, krory mi to tiez doporucil.
:D Drzim palce!!
Anina
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Feb 2007, 20:46
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 28. Feb 2007, 18:26

Dakujem za radu, to je pravda. Prebrala som to s viacerími veterinármi. Jeden mi povedal , 3 mes. zaočkovasť za 3 týždne na krv. Druhý mi radí, zaočkovať o mesiac preočkovať a až potom spraviť testy. Toto sa mi zdá spoľahlivejšie. Testy sú fakt drahé a pre mňa je hlavne dôležité aby mi nezavreli šteniatka niekam do karantény na pol roka. Stejne je to pre mňa ťažké poslať ich tak daleko, ale ja sama dovážam zo zahraničia a zatiaľ bolo vždy všetko v poriadku. Máme super prepravcu vo Schwechate-Viedeň, môžem sa spoľahnúť, či už očakávam šteniatko alebo posielam. Teraz prvý x potrebujeme tieto testy a tak nechcem urobiť žiadnu chybu na ktorú by mohli doplatiť moji hafani.
Díky za radu. S pozdravom Zuzana a tlupa motýlikov.
www.pompadour.sk
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia