odvapnenie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

odvapnenie

Poslaťod baska.ke » 10. Nov 2006, 9:08

Dobrý den,
chcela by som sa informovať či nemate niekto skúsenosti s odvápnením u veľkých plemien psov. Aké doplnky je dobré podávat pri odvápneni?Dakujem
baska.ke
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 10. Nov 2006, 7:53

Poslaťod Administrátor » 10. Nov 2006, 13:19

..ináč, máme tu aj Veterinárnu poradňu. :idea:
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Poslaťod Jaro » 10. Nov 2006, 14:10

Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Michaela » 11. Nov 2006, 23:57

najlepsie je vyborne krmivo- najlepsie eukanuba alebo pronature(pre stenata velkych psov je to pro28 a pre dospele psy pro26)-tieto su zarucene najlepsie. ale pri odvapneni je to uz problem najlepsia je prevencia ale najlepsie by bolo spytat sa u veterinara
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

velke plemena

Poslaťod fosilia » 12. Nov 2006, 12:06

Michaela: Odvapnenie velkych plemien je velka nahoda uz len preto, ze prave velke plemena trpia na prevapnovanie. Prave tu vidim hlavny problem. Vela krmiv vcetne Pronature moze prevapnovat psa co ma za nasledok uplne opacny efekt. Spravne mnozstvo je niekde u 0,9CA:0,6P +- .


O Pronature sa nebudem bavit lebo to uz na zaklade zlozenia a ceny nepatri do kategorie tebou pouzity vyraz - vybornych krmiv. Ako si na to prisla. Kuracie priemyselne mucky s kukuricou su vhodne na priberanie, ale do zdravej vyzivy to ma daleko. Spolocnost PLB vyrobí krmivo aj za 0,4 CAD/kg to nie je problem. Ved privatnych znaciek vyraba az az... A takychto vyrobcov v CA najdes v kazdej dedine. Kuracie ci hydinove a kukuricne mucky su najlacnesie prave v CA. Eukanuba to je v poriadku.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

odvapnenie

Poslaťod baska.ke » 15. Nov 2006, 17:03

No presne kuracím múčkam a granulám ktoré obsahujú samé výkrmné zmesi ja nedoverujem. Zatial som spokojná s royal canin a u velkých psov nie je pravda , že ak budete krmiť kvalitnými krmivami nedojde k odvapneniu. Može to nastať aj záťažou a obzvlášť u veľkých plemien ktoré sú ťažké a veľmi rýchlo rastú.
baska.ke
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 10. Nov 2006, 7:53

RC

Poslaťod fosilia » 15. Nov 2006, 21:34

No ale ved RC sa vyrába hlavne z kuracej múčky... Pokiaľ som kŕmil tak na starých obaloch bolo chicken meal a teraz je z toho dehydrované mäso. Tak ako je to vlastne.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod nutriscience » 24. Dec 2008, 0:00

Najskor asi zmenit krmivo na take co ma vacsi obsah vapnika.
Mohli by sa podat aj nejake doplnky vyzivy, ale treba dat pozor aby sa zas do tela nedostali v nadmernom mnozstve ine minerali/vitaminy.
NutriScience EU - doplnková výživa pre kone, psy a mačky.
www.nutriscience-eu.com
nutriscience
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 23. Dec 2008, 22:22


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron