Stredoázijský ovčiak- problémy so srsťou

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Stredoázijský ovčiak- problémy so srsťou

Poslaťod Milan 3 » 20. Jún 2006, 12:15

Ahoj a zároveň prajem dobrý deň, mám 4,5 roka starého SAO- pohlavie pes. Už 1,5 roka mu nerastie srsť. Bol vždy kvalitne kŕmený, nikdy nebol chorý, má super povahu, proste pes ako má byť!
Neviem si poradiť s týmto problémom, mám taký pocit, že veterinári, ktorých navštevujem tiež.
Najskôr tvrdili, že to je nedostatok vitamínov, neskôr na základe odberu krvi to mala byť štítna žľaza (hypotyreóza), vyše pól roka bral tabletky, ale absolútne to nepomáhalo. Teraz sme prešli na granule Royal Canin (hypoalergenic)- žerie ich 4 týždne a žiadna zmena. Srsť mu rastie iba na miestach, na ktorých sa poraní- tam mu to do 3- 4 týždňov zarastie. Takže neviem, či ho mám celého ošmirglovať alebo obrúsiť? :):):)
Prosím Vás o radu, je to krásny pes, len teraz je na neho strašný pohľad, keď z dlhosrstého psa je ošklbaná hus!!!
Milan 3
 

Poslaťod Andrea » 20. Jún 2006, 13:54

Ahoj. Skúsim poradiť podľa skúseností. Stresovaná fenka briarda tak vypĺzla že 2 roky nemala srsť, až na kožu. Dala som jej Pupalku dvojdomú v kapsuliach - dostaneš bežne v lekárni. Zmena ležoviska alebo miesta kde spí. Royal Canin nie je vhodný. Skús pro natur 26, pridaj nutri can tablety s Biotínom. Klimaticky je SAO zviera severu a u nás mu je teplo a možno toto je príčina prečo nerastie srsť do väčšej dĺžky.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Milan 3 » 21. Jún 2006, 11:15

Veľmi pekne ďakujem za radu!
Vitamíny mával môj SAO od Canvit, s biotínom, ale veľmi rád vyskúšam, čo si (ste) mi poradila.
Som z toho všetkého dosť nervózny, lebo len behám po veterinároch, stojí to kopec peňazí a žiadne výsledky, aj keď mne o peniaze vôbec nejde. Ten pes je normálny člen rodiny...
Celoročne je vonku, ale má povolené chodiť aj do domu, vonku má dostatok výbehu. Len sa mi zdá, že začína byť aj trošku cholerický, aj keď u nás doma je pohoda, tak ho nemá čo stresovať... A strašne neznáša cudzích ľudí, keď ide niekto cudzí okolo plota, tak sú jeho prejavy až moc agresívne. A je aj hyperaktívny, nedokáže oddychovať. Stále si obeháva svoje teritórium, na desať minút sadne, zase si všetko skontroluje atď.
K domácim je však super- prítulný, dokonca vie aj poslúchať (keď sa mu chce!!!)...
Ak mi vie ešte niekto poradiť, tak neváhajte.
Ďakujem
Milan 3
 

Poslaťod Milan 3 » 21. Jún 2006, 11:18

Ešte niečo, tá srsť mu nerastie vôbec!!!
Iba sem tam mu narastie nejaký cm2 srsti!!!
Milan 3
 

Poslaťod Administrátor » 21. Jún 2006, 11:48

...a neskúsiš (te) to napísať do našej Veterinárnej poradne ? (o pár koloniek nižšie)
Obrázok užívateľa
Administrátor
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 8. Jún 2005, 18:47

Poslaťod sao » 12. Aug 2006, 15:13

Zkusit nekrmit granulema. U dospeleho psa, ktery ma ukonceny vyvoj kostry takove krmeni nevadi.

K prispevku kde sa pise, ze stredna azia (pouste a stepi Turkmenie a Tadzikistanu) su severne sa da povedat ze relativne ano. Su severneji ako rovnikova Afrika.
sao
 

Poslaťod Hosť » 24. Aug 2006, 12:44

To som ja, autor prispevku. So psom som isiel k dalsiemu veterin. a ten mi odporucil veterinarov v Trencine. Uplne iny pristup ako u predchadzajucich panov s titulmi MVDr.. Pes (aziat) ma skutocne hypotzreozu ( nedostatocna cinnost stitnej zlazy), k tomu niekde nachytal dermatofytozu (pliesne), aj ked zije v cistom prostredi, nechovame ziadne ine domace alebo uzitkove zviera. Tak zacal brat znovu Euthyrox, ale 30nasobne vacsie davky, ako predtym. Co bral predtym 7 mesiacov mu jednoducho nemohlo pomoct, take male davky mal nasadene. Proti pliesnam sme pouzili sirovy sampon a samozrejme psa som musel dat ostrihat, taktiez dezinfekcia lezoviska. Po ostrihani vypada ako argentinska doga :wink: Co bude dalej uvidim, treba pokracovat v liecbe!!!
Do 4-5 mesiacov by sa mal cely zasrstit, tak sa na to strasne tesim.
Dik a ahojte...
Hosť
 

Poslaťod offca » 24. Aug 2006, 13:34

Dosť ma prekvapuje spojenie Trenčín - dobrý veterinár, ale možno..budiš.
Držím hafankovi palce, nech je z neho znovu huňo.

P.s.: nemáš jeho aktuálnu fotku? Rada by som ho ako argentinku videla :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Milan3

Poslaťod Boba » 24. Aug 2006, 13:46

Pokial ma tvoj pes plesen, su na to dobre tabletky - Nizoral - moj pudel sa tak navzdy zbavil plesne. Skus sa o tom poradit s lekarom.
Boba
 

Milan3

Poslaťod Boba » 24. Aug 2006, 13:47

A este nieco: ak mas problem s veterinarom, vyhladaj toho v Nemsovej. Mozem odporucat.
Boba
 

Poslaťod Hosť » 12. Sep 2006, 11:31

Možno keby si skúsil krmivá FirstMatze - na zlatoveckej stanici, pomohlo by to. Verím tomu !! :lol:
Hosť
 

SAO

Poslaťod Milan 3 » 27. Sep 2006, 10:31

Tak sme včera boli na kontrole u veterinára!
Srsť mierne vyrástla, ale nerastie súvisle, ale len malinké ostrovčeky!
Mierne sme zvýšili dávky Euthyroxu a opäť čakať a čakať. Štitna žľaza je dlhodobejšia záležitosť.
Po odobratí vzorky srsti by sme sa mali dozvedieť, ako je to s dermatofytózou, či už máme tento problém poriešený! O dva týždne nám pribudne malinká sučka SAO s PP, tak chcem mať istotu, že nemôže od neho nachytať DERMATOF...
Pes začal veľmi dobre jesť, ale od poslednej kontroly schudol aj tak 3 kg.Inak je čulý, aktívny a ...
Milan 3
 

SAO

Poslaťod Milan 3 » 11. Okt 2006, 8:15

Takže psovi opäť zistili dermatofytózu, znova ho musím kúpať v sýrovom šampóne a musí užívať aj tabletky NIZORAL! Samozrejme som opäť dezinfikoval proti plesniam všetko, čo sa len dá. K tomu užíva aj tablety Euthyrox z dôvodu Hypotyreózy (2 krát denne po 6 (150mg) tabletiek)!
Je z neho riadny hypochonder:):):)
Ale ako pribudla malá sučka, značne ožil, ukazuje sa pred ňou, aký je z neho strážca.
Z dôvodu chudnutia aj pri zvýšenej chuti di jedla, som mu začal dávať Pro Nature 28 pre šteňatá- snáď trochu priberie, alebo si bude aspoň udržiavať váhu!!!
Milan 3
 

SAO

Poslaťod Milan 3 » 11. Okt 2006, 8:21

Ospravedlňujem sa za tie pravopisné chyby i / y ( sem-tam mi to uletí)!
:):):)
Milan 3
 

Poslaťod Jana P. » 11. Okt 2006, 18:58

Dobrý deň prajem, váš prípad ma zaujal, a preto vám skúsim poradiť na plieseň, ktorú má váš psík kúpel s Tea tree olejom. Mám s tým velmi dobré skúsenosti, ako aj s použitím roztoku Aloe Vera. Myslím že nič nepokazíte.
Jana P.
 

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia