stale steka na okoloiducich ludi

Tu sa môžete pýtať na všetko čo súvisí s výchovou a výcvikom vašich miláčikov.
Odpovedať Vám bude niekoľko skvelých výcvikárov, poprípade skúsení chovatelia.

stale steka na okoloiducich ludi

Poslaťod KERI5555 » 23. Mar 2009, 19:16

ahojte.mam stena kokerspaniela a vzdy steka na okoloiducich ludi a mna to uz naozaj nebavi :( skusala som hocico a bola by som velmi vdacna za kazdu radu . velmi pekne dakujem
KERI5555
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Mar 2009, 19:08

Poslaťod pepo » 31. Mar 2009, 21:28

skus trhnutie voditkom - dost dorazne na to bay to pochopil, ale nie tak silne aby si mu urval/a hlavu :D
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod KERI5555 » 31. Mar 2009, 22:46

no to som uz skusala ...a nepomaha :(
KERI5555
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Mar 2009, 19:08

Poslaťod Biglak » 30. Apr 2009, 8:45

Ja som pozeral taky serial, kde jedna pani vychovava najhorsich psov v Britanii. Jeden tam bol taky, ze stekal na okoloiducich ludi a jeho majitela to tiez uz nebavilo a hanbila sa za svojho psa.
Cvicitelka si vzala toho psa a sla s nim po ulici, ked isiel oproti nejaky chodec, tak strhla psa, otocila sa mu chrbtom a isla na druhu stranu. Koli tomu aby pes nebol taky zaujaty tym chodcom. Po chvilke sa otocila a presla okolo chodca v klude.
Pokial si uz zufala, tak to mozes vyskusat :)
Vezmi psika von a vzdy ked pojde oproti tebe chodec, tak sa so psom otoc a chodte od chodca prec. Upriam psovu pozornost niekam inam. Po par krokoch sa otoc a prejdi okolo chodca.
Mozno je to blbost, ale za pokus nic nedas.
Biglak
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Apr 2009, 8:15

Poslaťod pepo » 3. Máj 2009, 22:24

jj, ten serial je dobry a ta cvicitelka ma celkom dobre tehniky... :wink:
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12

Poslaťod Biglak » 3. Máj 2009, 22:47

byva to okolo 10 kazdy pracovny den (myslim o 10 rano a su 2 casti za sebou)
Biglak
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Apr 2009, 8:15

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 8:55

nooo, ten serial ale zial bohu nie je najnovsí, a tak ako aj ludská mysel casom vyspela, tak vyspievajú aj mysle nasich psíkov. otočka a odchod preč je len utek z danej situacie, ale situaciu nerieši..
...najlepsí spôsob podla mojich skúseností, ked ide oproti clovek, psíka si treba dať k nohe a pokračovať s ním dalej. treba ho už predtým ako sa prichystá na oproti idúceho cloveka stekat, zaujat hračkou, maškrtkou a rozpravať sa s ním..psík bude reagovať na Vás, na hračku, na maškrtu aj napriek tomu, že si všimol, ze niekto ide okolo...psík sa naučí, že ludia, co chodia okolo vlastne nie sú nebezpeční ani pre vás ani pre neho...a prestane s tým...potom časom už nebude potrebovať ani hračku ani maškrtu, ludí bude brať ako samozrejmosť...a vy s ním spokojne môžete štrádovať aj po námestí...ale chce to trpezlivosť..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Biglak » 5. Máj 2009, 9:32

Nech je stary aj 10 rokov. Pochybujem, ze za 10 rokov sa celosvetovo zmeni myslenie psov :lol:
Biglak
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Apr 2009, 8:15

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 13:09

no neviem, je to velmi zastaraly spôsob a ľudské vyvýjajúce sa mozgy vymysleli kopec inovatívnych spôsobov ako sa priblížiť lepšie psiemu mysleniu....mas pravdu biglak, zle som to napisala, priznavam :oops:
ale metody ktore pouziva ta copana sú metody nasich cvicakov, kde ucia spôsobom, sadni, lebo musis...spôsob sadni, lebo chces je ale psovi daleko príjemnejsí a predpokladám, ze aj majitelovi psa dobre padne, ked vidi, ze pes plni povely lebo chce, lebo sa tesi, ked sa tesi jeho pán...to je môj názor...ja som svojich psov ucila týmto spôsobom a bola a som na nich hrda...
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Liuš » 2. Jún 2009, 22:14

Ayisi podľa mňa cvičiteľka v seriáli It´s me or the dog /Buď já nebo pes/, Victoria Stilwell má veľmi dobré metódy. Učí ich pomocou pamlskov a hier. Čiže vôbec psa nenúti. Zbaví ho agresivity bez toho aby použila negatívny prístup. Či bude pes plniť povely s radosťou alebo nie je už len na majiteľovi a jeho prístupe a vzťahu medzi nimi. Je dobré ak z vás pes cíti autoritu ale musí vedieť, že sa o ňho postaráte. Ak sa u vás cíti bezpečne aj on vás bude chrániť. Všetko je o vzájomnej väzbe.
Ale to je iná téma preto tu radím: Pri obchádzaní ľudí popr. ľudí s kočármi a pod. vecami kedy pes reaguje negatívne treba skôr ako do toho vloží emócie zmeniť smer urobiť 5 krokov a opäť ísť oproti "objektu". Takto niekoľko krát kým pes nepochopí, že negatívnym prístupom sa nikam nedostane. Vychváliť a odmeniť. :wink:
Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes, tak se ten pes dostal do potíží.
Edward Abbey
Liuš
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Jún 2009, 22:02

Poslaťod Ayisi » 3. Jún 2009, 9:40

no netvrdím, že jej metódy sú zlé, ale prečo máš chodiť so psom tam a späť ako taký jojo, keď sa to dá naučiť prirodzenejším spôsobom...myslím si, že jej metódy sú veľmi teatrálne a pes musí byť podľa mňa v miernom strese, keď má chodiť tam a späť..my sme prirodzenou metódou obchádzania ľudí, kočíkov, bicyklov a dokonca aj iných psov prišli do stavu, keď pekne prejdeme, ak je záujem z druhej strany, tak sa oňucháme, pohladkáme...a ideme bez štekania ďalej...a vobec sme k tomu nepotrebovali žiadnych figurantov a hercov , akých používa viktória, tiež sme nemuseli nachodiť kilometre tam a späť, môj pes si vlastne ani neuvedomil, že ide niekto okolo...ide o to, že vela ludí sa na cvičenie jej spôsobom vykaslalo, pretože tá teatrálnosť im bola trápna a nevyhovovala im, a v podstate im viktória v seriáli ani neposkytla inú možnosť...tak len preto...
a metody typu vykastrovať, pri agresivite a pri neschopnosti sustrediť sa na cvičenie....no neviem. to je tiež pritiahnute za uši
v tom seriali ide o to, že rýchlo a dobre naučiť psa...ale všetci vieme, že je prvoradé vytvoriť si so psom dobrý vzťah a potom môžeme od neho požadovať aby plnil naše príkazy...a na to niekedy dva týždne naozaj nestacia...inak nič proti Viktórii a niektoré jej metódy dokonca používam aj sama, ak je to nutné
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Liuš » 3. Jún 2009, 15:44

Každý máme svoje spôsoby a ja ani jeden neodsudzujem ak nie je negatívny voči psovi. Čo sa týka kastrácie ono to naozaj pri niektorých prípadoch pomôže pretože pes, ktorý je vyťažený na svoje "pudy" sa veľmi ťažko cvičí. Ak je bez PP tak je to aj užitočné, pretože útulky su už aj tak plné. A ohradzovať sa argumentami ako, že by o niečo prišiel je naozaj nemiestne, čo neskúsi mu chýbať nebude. Ale to je o inom.
Ak sa teda nechceš veľa krát otáčať zo psíkom tak ho počas prechodu okolo inej osoby chváliť a zamestnávať jeho pozornosť napr. pamlskami, či hračkou.
Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes, tak se ten pes dostal do potíží.
Edward Abbey
Liuš
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 2. Jún 2009, 22:02

Poslaťod Ayisi » 3. Jún 2009, 15:51

ano presne tak som to aj robila a prislo mi to ako velmi jednoduchy a nenasilny spôsob, ako pre mojho hafana, tak aj pre mna...ale ved taku radu som aj pisala...
s tou kastraciou neviem, ak sa mame drzať prírody....hm, ale ved aj tak je to asi OT
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod luckyA » 13. Jún 2009, 14:06

j som to ribla takto, zvolala som povel,,NIE" a chitila psa za kohutik, dvliekla som ho nrychlo takto asi 3 metre dalej, pes sa zlakol
takto som to spravila asi 3 krat a odvtedy us peso pochopil ze je lepsie, k sa bude spravat normalne ,pretoze sa viem aj nastvat a nebudem mu ustupovat
teraz stavci iba nie a us sa priadi knohe a je tico
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Ayisi » 13. Jún 2009, 15:40

no spôsobov je vela, ja som sa snazila popisat spôsob príjemný pre oboch, pre psovoda ale hlavne pre psa...ja osobne sa stranim hrubej sily a zákazov, skôr psa učím, čo má robiť a nie čo nesmie...pes je múdry, veľmi rýchlo pochopí
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica


Späť na VÝCVIKOVÁ PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron