Koza má od pôrodu občasne spomalné trávenie

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Koza má od pôrodu občasne spomalné trávenie

Poslaťod Kirii1 » 25. Apr 2013, 8:35

Dobrý deň, naša koza za 5týždňov od pôrodu bola už 4x mierne nafúknutá. Najskôr hneď po pôrode 2dni slabo žrala, iba seno, šrot odmietala, po tom ako sme jej dali smrekové halúzky, cetophyton na prípadnú ketózu a večer keď bachor nie a nie spľasknúť štamprlík slivovice, to jej pomohlo, ráno bola fit, žrala dobre, aj trávila ok. Potom za ten mesiac sa ešte zo 3x stalo že síce žrala dobre ale bola mierne nafúknutá, vždy sme to poriešili ale nejde mi to do hlavy čím to môže byť. Po predošlých dvoch pôrodoch nemala žiadne takéto problémy. Dávame jej seno, stabilnú dávku šrotu/jačmeň, kuk.,ovos, pš.otruby/, nutrimix, liz voda. Poradili by ste mi nejaký vhodný prípravok na podporu trávenia/ ideálne taký ktorý sa môže zamiešať do krmiva/? Koza po pôrode schudla, preto ma napadla aj tá slabšia ketóza, tam býva aj spomalené trávenie, ako by som zistila či má v moči ketolátky? Sú dostupné nejaké tetovacie papieriky, resp. mohol by fungovať aj papierik na testovanie o.i. ketónov v ľudskom moči? Veľmi ďakujem za odpoveď:)
Monika
Kirii1
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 25. Apr 2013, 8:22

Re: Koza má od pôrodu občasne spomalné trávenie

Poslaťod MVDrAlexandra » 13. Máj 2013, 14:14

Dobry den, urcite kontaktujte veterinarneho lekara,aby Vam prisiel na kozicku pozriet, kedze nemame vela informacii ohladom jej stavu, porodu, inych komplikacii a podobne. Veterinar urobi komplet biochemiu z krvi, pravdepodobne sa jedna o ochorenie pecene a jej dysfunkciu. Takto na dialku sa to skutocne tazko diagnostikuje a nasledne radi, urcite to vsak nezanedbajte, pretoze tento problem moze mat az fatalne nasledky
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron