Ochrnutie u psika

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Ochrnutie u psika

Poslaťod Veronika a Tapko » 30. Dec 2012, 18:31

Dobrý deň, náš 4 ročný krizenec jazvecika zo dňa na deň náhle ochrnul na obe zadné laby. Dovtedy veselý a a vitálny psík. Boli sme u dvoch lekárov, robili Rtg vyplnynulo, že je to vrodená vada s chrbticou, ktorou trpia tieto plemená. Našli mu aj opuch, ktorý tlačí na miechu. Po 48 h mu bola podaná injekcia tzv. Stereoid, ktorý sa mu podáva každé 2 dni. Po dvoch dňoch odmieta úplne jesť a piť. Vyprazdnuje sa samovoľne. Prosím poraďte nám, do 3.1. Ma dobrat poslednú injekciu. Momentálne je jeho psychicky stav nie veľmi priaznivý. Nechceme byť sebci a tryznit Ho, ak by nám dal jedinu nádej, že mu bude lepšie, urobíme všetko pre to. Ďakujem za odpoveď.
Veronika a Tapko
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30. Dec 2012, 18:13

Re: Ochrnutie u psika

Poslaťod MVDrAlexandra » 1. Jan 2013, 21:53

Dobry den,
veterinarny lekar urobil spravne rozhodnutie, ak psikovi podal steroidy, avsak tieto steroidy mozu mat aj viac nepriaznivych ucinkov, treba ich vsak prekonat. Urcite by som este vybrala aj tu poslednu injekciu, rychlost ucinkovania latky zavisi od velkosti opuchu a jeho zavaznosti. Po poslednej injekcii by som odporucila kontrolny RTG a v pripade pretrvavajuceho opuchu opatovne vysetrenie a zistenie priciny opuchu, s jej naslednym odstranenim. Chcela by som sa vsak opytat na jeho psychicky stav, co myslite tym, ze nie je velmi vyhovujuci? ako sa to prejavuje?
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia