Sliepky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Sliepky

Poslaťod Razdus » 11. Apr 2012, 15:19

Zdravím. Hladal som na internete choroby sliepok, ale nikde nebol opísaný práve môj problém. Máme 10 sliepok na vajíčka+ 1 kohúta, normalne ich púšťame na dvor. Lenže za posledné 2 týždne 2 zdochli. Mali veľmi rozšírenú kloaku kde bolo vidiet aj vnútornosti. Jednej dokonca tiekla od tial krv. A u ďalšej bolo na zemi vytečené ako keby vaječníky - žltko... Možno práve kohút alebo sliepka ju doglobala do kloaky? Fakt neviem. Sused ma vedlá veľke kuríny kde sa zdržiavajú aj potkany, potkan by mohol niečo takéto spraviť? Ale najskôr to bude asi sliepka čo ich tak bije... Prosil by som aspoň o nejakú radu čo to spôsobuje, alebo je to teda zparičinené inou sliepkou.
Razdus
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Apr 2012, 15:11

Re: Sliepky

Poslaťod Razdus » 11. Apr 2012, 20:56

Myslím, že som na to prišiel. Spôsobovala to jedna sliepka, mala totiž zobak aj perie od krvi. Jedla aj vajcia iných sliepok. Dokonca bola tak nenžraná, že cez kloaku vyglobala tým 2 sliepkam vaječníky.
Razdus
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Apr 2012, 15:11

Re: Sliepky

Poslaťod stefano » 10. Máj 2012, 14:31

No a ako to dopadlo?Mám začínajúci sa podobný problém, jedna sliepka je taká drzá že stále zobe do jednej a tej istej sliepky tá sa jej už aj bojí.Neviem čo mám s tým robiť aby ju náhodou nedoďobala do krvi....
stefano
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Máj 2012, 14:26


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia