staroba

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

staroba

Poslaťod mamika » 30. Máj 2011, 16:13

Dobry den,chovam anglickeho buldoga,psika ktoremu je 12 rokov,donedavna bol uplne bezproblemovy pes ktory cele dni len spaval a lenosil. Cca 3 mesiace sledujem ze zacina v kuse stekat, rano ked sa zobudi,ked sa vrati z vencenia,ked pridem z prace, a ked som doma steka neustale, stoji na mieste a steka steka steka, prestane len ked mu dam zrat ale po 20 minutach zacne znova. Jedine v noci ked spi je ticho. mam ho velmi rada ale zacina to byt otravne,syn sa nevie sustredit na ulohy,neda sa pozerat televizor, pomaly ani rozpravat. Myslite ze je to sposobene vekom?? pripada mi to ako nejaka starecka demencia alebo co. Prosm poradte mi co mam robit.
Za odpoved vopred dakujem
Miriam
mamika
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30. Máj 2011, 16:07

Re: staroba

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 14. Jún 2011, 18:38

Myslím, že ste to sama dosť presne zdiagnostikovali, môže to byť naozaj vekom podmienená demencia. V takom prípade pomáhajú lieky, poraďte sa s veterinárom. Určite by tomu malo predchádzať základné vyšetrenie jeho funkcií, kde by sa prípadne mohlo objaviť aj niečo iné, čo tento stav spôsobuje. Ale vhodné antidepresíva v správnom dávkovaní, možno na začiatok v homeopatickej forme by mohli pomôcť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia