chorá fenka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

chorá fenka

Poslaťod dagma » 14. Feb 2011, 17:10

Zdravím,
prosím o radu. Mám 5 ročnú fenku kríženca a cca pred 1,5 mesiacom sa začala pocikávať a strašne vela vody vypije má 7 kg a zhruba 1 l . USG jej zistili nejaký nález na močovom mechúry cca 1 cm velky a zápal tak sme vybrali ATB ale nič sa nezmenilo, následne jej bol odobratý moč+krv. V krvi jej zistili hodnotu AST 23,2 a má byť do 1 :( Prešli sme na dietu ale nič sa nezmenilo kontrola po 2 týždňoch a AST je stále vysoké 19. Je celkom cula, ale nevie vyskocit uz vobec na postel a ma na zuboch zlto krvave povlaky a to som jej v lete davala odstranovat zubný kamen. Neviete ci sa daju zistit USG nejake zmeny na peceni prip. diagnostikovat o ake ochorenie pecene sa jedna? Veterinar mi povedal, ze sa to da zistit jedine laparoskopicky a to je dost riskantne. Som uz s celej situacie zufala :-( ďakujem
dagma
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Feb 2011, 16:49

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia