Aký problém má môj Labradorský retriever?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Aký problém má môj Labradorský retriever?

Poslaťod Michal Kalamenovič » 3. Dec 2008, 12:14

Dobrý deň. Chovám 4ročnú fenku Labradorského Retrievera. Z ničoho nič začala akoby kŕčovito priťahovať nohy pri chôdzi, dostávala balanc-ledva stála na zadných ktoré jej pri chôdzi uhýbali- chodila ako "pod vplyvom alkoholu", ale stále sa snažila chodiť. Postupne začínala byť veľmi vystrašená. Po pár minutách problém ustal. Ale následne dostala kŕče silnejšie a už sa neudržala ani na zadných ani na predných, kopala do vecí naokolo až bola uplne vysilená a len ležala. Po ceste k veterinárovi jej to však úplne prešlo, ten jej pichol injekciu ukludnenie. O čo sa jedná? stolicu má v norme- len deň predtým mala hnačku a vracala, odčervená a zaočkovaná je. Je dosť žravá, ale to je u tohto plemena vraj normálne. Teraz je úplne v poriadku.Podobný problém, ale omnoho slabší mala čo som postrehol pred pol rokom a sám jej po chvíli ustúpil.
Budem Vám vdačný za radu a informácie.
Michal Kalamenovič
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 3. Dec 2008, 11:59

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 9. Dec 2008, 18:08

Popísané príznaky spolu s informáciou že pred týmto atakom mala hnačku a zvracanie ma smeruje k tomu, že jej poklesli v organizme isté látky, ktorých nedostatok mohol zapríčiniť ten stav. Je to domnienka, nakoľko nepoznám iné okolnosti, ako jej kondičný a konštitučný stav, krmivo a pod. Myslím, že treba klásť dôraz na kvalitné krmivo a v prípade ďalšieho ataku dať urobiť z krvi metabolický profil so zameraním na minerálie a tiež krvný obraz. Určite je dôležité ju držať v správnej hmotnosti a dopriať jej dostatok pohybu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia