stena a schody

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

stena a schody

Poslaťod leila » 2. Jan 2008, 20:53

Mam taky malicky problem s ktorym potrebujem poradit aby som sa vyhla neprijemnostiam v buducnosti. Vo februari ocakam prirastok 2 mesacne steniatko GR, problem je ale v tom ze byvam az na 11 poschodi a chodim zasadne po schodoch, pretoze trpim klaustrofobiou, bojim sa ale ze steniatko v takom veku nebude moct chodit mozno na zaciatku kym sa nauci cikat vonku aj 10x hore a dole po schodoch. Bojim sa aby to nemalo zly vplyv na vyvoj jeho kosti a klbov. Potrebujem preto pomoct, ci ho mam nosit na rukach alebo ho mozem nechat chodit po schodoch. Dakujem za odpovede, je to pre mna ozaj velmi dolezite, preto by som chcela poprosit o vyjadrenie sa, hlavne odbornikov.
leila
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 2. Jan 2008, 20:48

Poslaťod lucik » 2. Jan 2008, 22:05

ahoj. nie som odbornik, ale aj ako neodbornik ti mozem napisat, ze ak nechas co i len raz denne prejst steniatko 11 poschodi po schodoch pesi, znicis mu klby. stenko moze prejst obcas zopar schodov, aby sa schodov nebalo, ale nie pravidelny pohyb.. neviem ako to chces riesit, pretoze psik by nemal chodit po schodoch do ukoncenia vyvoja kostry, co je cca rok, rok a pol a uz ked bude mat polroka, bude na nosenie na rukach tazky..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Van » 2. Jan 2008, 23:10

Leila, tiez byvam na 11p. a poviem ti, nebyt vytahu, asi to nezvladneme. Krpca sme nosili na rukach este v 5 mesiacoch, ked vypadla elektrina. Samo, ze nie ja, ale muzska cast nasej rodiny. Lucik ma pravdu, ak drobca nechas chodit po schodoch, docielis akurat to, ze bude mat problemy s klbami, ci uz bedrovymi alebo laktovymi. Mozes ho naucit doma na zachodik, ale ked dorastie, asi to nie je moc perspektivne, aby golden mal doma toaletu ;-) Jedine ze sa dohodnete doma a kym bude maly, budes ho nosit a ked uz bude vacsi, preberie vencenie niekto za teba, resp. niekto s nim vytahom zvezie sa a dole ti ho odovzda a zas naopak ked pojdete domov. Je to samozrejme tvoje rozhodnutie, ale v ziadnom pripade by steniatko to mnozstvo schodov nemalo absolvovat niekolko krat do dna. Dokonca ani ked bude starsi nie...raz za cas v neskorsom veku ok, ale nie za kazdym. Nuz, ale rozhodnutie je na tebe...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod rea » 3. Jan 2008, 13:59

Leila šteniatko by mohlo byť dobrým dôvodom s klaustrofóbiou zabojovať. Možno je to rovnako komplikované, ako keby si riešila neskôr záležitosti, ktoré spôsobíš tým, že sa to budeš snažiť skĺbiť(problémy s kĺbmi, s čistotnosťou psíka...), ale určite je to užitočnejšie a hlavne pre teba. Od určitej hmotnosti šteniatka ho prestaneš zvládať po schodoch nosiť a ako ho budeš chcieť naučiť venčiť sa v byte, časom z toho bude problém. Čo urobíš, ak príde psík náhodou doma k úrazu a budeš potrebovať rýchlo ho dostať k veterinárovi? Pôjdeš po schodoch? Preber si to z viacerých strán, než si psíka privedieš.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť