Injekcia proti háraniu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Injekcia proti háraniu

Poslaťod Lada » 17. Okt 2007, 20:52

Dobrý večer. Chcem sa spýtať na negatívne účinky tejto injekcie. A kedy ju treba aplikovať. Nezanechá to na psí organizme nejaké škodlivé účinky? Počula som, že niekto to dáva svojej fene stále.
Chcela by som sa s fenkou zúčasniť výstavy a o mesiac až dva by sa mala druhý krát hárať. Zároveň jej nechcem nejako týmto uškodiť. Naposledy hárala keď mala sedem mesiacov je to stredné plemeno. Ďakujem
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 19. Okt 2007, 11:53

Dobry den. Tato je injekcia je hormonalna injekcia, teda zasahuje do hormonalneho cyklu Vasej fenky. Ako kazda ina aplikacia hormonov aj tato ma svoje negativa. Jednorazove podanie nema nejake vyrazne negativa, ale urcite v ziadnom pripade neodporucam pravidelnu aplikaciu takychto injekcii. Ak Vam na vystave zalezi, dajte sucke pichnut takuto injekciu pred predpokladanym terminom harania (aspon 2 tyzdne). Musite ratat s tym ze prichod dalsej ruje sa potom moze predlzit aj o niekolko mesiacov.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť