Potkančeky - moje lásky

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť o zvieratkách,
ktoré zatial nie sú na tejto stránke

Potkančeky - moje lásky

Poslaťod Mirra Starr » 10. Júl 2007, 8:56

Ahojte, je tu niekto, kto si chce písať o potkanoch?

Pre mňa sú to úžasné zvieratká, ktoré si veľmi cením a obdivujem pre ich inteligenciu.

Ako chováte Vaše potkany - máte ich viac a hrajú sa spolu, alebo máte jedného a celý deň je s Vami?

Koľko rokov sa dožívajú Vaše potkany?

Ja som mala zatiaľ troch. Prvého sme chovali samého, volal sa Max, dožil sa len niečo okolo roka a pol.

Druhého a tretieho sme mali/máme už vyše dva a pol roka, takže zatiaľ rekord. Jeden z tých dvoch, Max II., mi umrel pred dvomi týždňami. Bolo veľmi dojemné, že keď umieral, tak ten druhý, Hnedko, k nemu prišiel a zakryl ho púpavovým listom a ležal pri ňom, až kým jeho priateľ neskonal. Až sa mi tlačia slzy do očí, keď na to pomyslím :( .

Ostal nám teda už len Hnedko. Žije už sám, lebo sa k nemu bojím kúpiť mladého, lebo by ho určie zabil, no rozmýšľam, či ho nemám dať utratiť, lebo je už chudáčik vyše troch mesiacov úplne slepý, má lysinky v srsti a najhoršie je, že sa veľmi bojí, lebo keďže nevidí ľudskú ruku, tak chytá strach, keď sa ho zrazu niečo dotkne. Hoci sa snažím k nemu približovať veľmi pomaly, aby najprv rozpoznal pomocou čuchu, že v blízkosti je ľudská ruka, tak sa aj tak bojí.

Budem rada, keď mi niečo napíšete o svojich miláčikoch.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Lulča » 10. Aug 2007, 18:30

ahoj ja mam potkanov ale chodi maj na potkanie forum :lol: tak neviem 4i sa ti somnou chce kecat.
Mám ich 4 a su to moji prvý naprv som si kúpila dvoch potom som dokúpila 3 a nakoniec som sa ujala 4 v jeho 3 mesiacoch lebo hladal domov ty dvaja najstarsi maju rok aj dva mesiace.
všetci su z českych chovných stanic.
Lulča
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10. Aug 2007, 13:19
Bydlisko: Bratislava


Späť na O koňoch, škrečkoch a ostatných zvieratkách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia