Kúpa šteniatka od veľkochovateľa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kúpa šteniatka od veľkochovateľa

Poslaťod Sambika » 16. Máj 2006, 16:08

Chcela by som poradiť od skúseného chovateľa, aký je váš názor na kúpu šteniatka od veľkochovateľa. Zháňam francúzskeho buldočka, chcem domáceho miláčika, a mám problém zohnať šteniatko od "normálneho" chovateľa, nie od niekoho kto chová psov pre peniaze. Čítala som v odbornej literatúre, že povaha a chovanie psa závisí aj od jeho raného "detstva", čiže zhruba do tých 2 mesiacov. Nechcem psa asociála ani so zlou povahou (bohužiaľ som to už zažila).
Viete mi niekto poradiť ?

Vopred ďakujem.

Katarína.
Sambika
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16. Máj 2006, 16:03

Poslaťod maťo » 16. Máj 2006, 16:40

Určite sa nejaký solídny chovateľ nájde, radím vyčkať a hľadať. Nepodporuj veľkochovateľov! Nielen kvôli neistej povahe šteniatka, ale hlavne aj kvôli zdravotnej stránke.Radšej počkať, ako neskôr ľutovať :wink:
maťo
 

Poslaťod Ifča » 16. Máj 2006, 19:03

Od velkochovatela by som si šteniatko určite nekupovala.Radšej si na internete najdi stranky chovatelskych stanic francuzskych buldočkov alebo sa pozri do novin napr. Avizo.Ja som si tak našla mopsika. :)
Ifča
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 14. Máj 2006, 17:21
Bydlisko: Malacky

Poslaťod šeltie » 16. Máj 2006, 21:44

Ak môžem odporučiť tak radšej počkaj pol roka a našetri si na psa s preukazom pôvodu. Vyhneš sa tým nepríjemnostiam ktoré môžu nastať ak si kúpiš psa bez pp.
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod ankous » 16. Máj 2006, 23:19

Seltie ma pravdu. Chovatelom - vystavovatelom viac zalezi aby steniatka prosperovali ako tym co len tak nakryju sucku nejmenej raz do roka.
Aj ked aj v tomto kruhu su vynimky. Najidealnejsie je ozaj nasetrit si a kupit s PP z chovnej stanice, ktoru viac krat navstivis a chovatel by mal byt ustretovy. Ukazat ti rodicov a aj surodencov tvojho steniatka. Ak to neurobi, hladaj dalej. Prajem stastnu ruku. :wink:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Hosť » 17. Máj 2006, 9:12

Urcite by som nepodporovala velkochovatela-mnozitela. I ked tazia len z prirodzenych ludskych vlastnosti ako je hlupost, chamtivost, lenivost informovat sa, ... No ved je to ich sikovnost, tak ako to bolo aj pri nebankovych subjektoch.
Ale, prave som dokazala jednej znamej, ktora zhanala bulldoga. Za psa bez PP chcu 15-18 tisic. Vyhladala som jej CHS a kazala jej tam zavolat, (nechcelo sa jej volat, lebo to by bolo zbytocne, urcite budu chciet za psa s PP "majlant"). Zavolala a na jej prekvapenie zistila ze za psa s PP chcu 15 tisic. 8)
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 17. Máj 2006, 11:14

Chovatelske stanice franc. budockov

Du Miriem - www.dumiriem.com - je tu vela odkazov na ine stanice
Z prašnej cesty
Pole zlateho sukna

Povedala by som, ze si treba zavolat a informovat sa, ci maju aktualne steniatka.
Hosť
 

Lucia

Poslaťod Lucia » 18. Máj 2006, 20:43

:!: :!: :!: Ludia chcem Vas o nieco poprosit. Nikdy nekupujte steniatko od velkochovatelov!!!!
Kamaratka mi nedavno poslala mail, ze si ide kupit steniatko, ktore nasla na internete. Ja som ju odhovarala od toho, ale nedala si povedat. Nedalo mi to a isla som s nou.
V zivote nezabudnem na tento den!!!
Bol to pan , ktory zije v panelaku a za tym panelakom mal zahradu, kde mal same klietky. Mal tam 20 ZLATYCH RETRIEVEROV A 30 LABRADORSKYCH RETRIEVEROV A 40 STENIATOK:(((!!!
V jednej klietke mal 4 Labradorov a 1 goldena-:(( a v ostatnych to iste!!!
Ked nam ukazal steniatka, tak som to nezvladla a rozplakala som sa. Steniatka mali chore ocka. Bali sa vyliest z toho chlievu kde boli. Stale to mam pred ocami!!! Dokonca sa mi aj priznal, ze to niekedy nezvlada, ze sa to tam krizi:(((
Cize k tomuto len jedno, radsej si nasporte korunky na steniatko s PP a nechajte si poradit.
Obrázok užívateľa
Lucia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Máj 2006, 23:12
Bydlisko: Sevcenkova 27

Poslaťod Mary » 19. Máj 2006, 21:39

si nemyslite že iba zlí ludia predavaju psikov bez PP!!Ja mam z aviza bez PP od velmi dobrich ludi, ktori mi niekedy napišu.Ja mam tiež naplane v buducnosti pripustiť moju fenku,ak dovrši 2,5roka.Už ma vybrateho ženicha :lol: Si nemyslite že každy zaraba na šteniatkach,ved fenka sa musí dať aspon raz pripustiť či je s PP a či bez...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Lucia

Poslaťod Lucia » 19. Máj 2006, 23:35

Mate pravdu kazda fenka, by mala mat steniatka. Nuz asi sme sa zle pochopili, pretoze ja som hovorila o velkochovatelovi!!!! A to je rozdiel, pretoze velkochovatel chova vo velkom a psov ma na kseft.
Obrázok užívateľa
Lucia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Máj 2006, 23:12
Bydlisko: Sevcenkova 27

Poslaťod maťo » 20. Máj 2006, 12:45

Mary, ani netušíš koľko súk-zaslúžilých matiek skončilo s rakovinou maternice,či mliečnych žliaz a naopak, koľko súk,ktoré nemali štence toto vôbec nepostihlo.Takže s tým tvrdením,že suka musí mať kvôli vlastnému zdraviu štence vôbec nesúhlasím.Je to ako u žien-matiek,choroba si nevyberá...Okrem toho,Lucia písala o jasných množiteľoch,tak to neber osobne.
maťo
 

Poslaťod Hosť » 20. Máj 2006, 12:57

Matko, mala by byt sucka nakryta aspon raz.
Ak majitel nechce mat steniatka, tak nech ju radsej vykastruje a nech ju zbytocne netrapi!!!
Hosť
 

Poslaťod xx » 20. Máj 2006, 13:59

mary,
no fena by mala bud mat steniatka viackrat alebo radsej vobec..mnohy majitelai si myslia ze daju fenku nakryt a potom ju sterilizovat, aby aspon raz mala steniatka..lenze to nieje o tom ze ona si raz vychutna materstvo, to an co bola stvorena, a potom jej uz nebude vadit ked nebudu dalsie steniatka..prave naopak..ked ma steniatka raz, materinsky pud sa jej prehlbi ovela viac, a potom po tych steniatkach tuzi este viac..s mackami ej to to iste, mam s tym skusenosti..a fena ktora uz raz mala steniatka potom beha s hrackami a nosi ich ako vlastne deti, strazi si ich a podobne,co ej prejavom jej materinskeho pudu a potreby sa o nieco starat..a po gravidite prichadzaju rozne problemy ako napr zapaly mloiecnych zliaz, lebo sucke sa zacne tvorit mlieko aj bez gravidity a podobne..je toho naozaj dost..

psici nerozmyslaju ako ludia, clovek am jedno dieta a je to v pohode, ale ich telo je naprogramovane na rodenie a mnozenie pravidelne tak ako v prirode..preto som zasadne za to aby fenka bud mala tuto moznost,prirodzene mat steniatka, nevravim ez kazdy rok ale viackrat, alebo potom radsej nech sa netrapi a nech to majitel vyriesi sterilizaciou..
xx
 

Poslaťod xx » 20. Máj 2006, 14:05

a je rozdiel medzi velkochovatelom a chovatelom..normylny chovatel ma steniatka, a samozrejme ze nieje prvidlom ze psik bez pp musi ybt zly alebo nieco podobne..aj tito psici su super..ale tiez som raz bola u velkochovatela a na to nikdy nezabudnem..cize lucia viem co si prezila..tiez som bola s kamaratkou..my sme v klietke medzi asi cxa 50 steniatkami nasli jedno mrtve,ktore asi pravdepodobne ostatne udupali, kedze tam boli steniatka uplne maloicke aj vacsie....a ten pan ho proste chytil dal do vreca a otocil sa na nas ze ktore teda xceme..akoby nic..bolo to strasne, dospeli jedinci boli v strasnom stave..no hroza..podla mna by to mali normalne zakazat..vyzeralo to tam horsie ako v hociktorom utulku..takze dufam ez to ludia prestanu podporovat..
xx
 

Poslaťod Mary » 21. Máj 2006, 11:54

Ospravedlnujem sa,robim na compe prace do školy a popri tom som aj na internete,a prehliadla som že sa tyka iba velkochovatelov :oops: .

xx to čo pišeš ma zaujima.Založim na to novu temu,aby sa to tu nerozvijalo
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia