[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Pes zacal cikat do postele, na gauc

Pes zacal cikat do postele, na gauc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Pes zacal cikat do postele, na gauc

Poslaťod bizzy » 4. Dec 2014, 7:45

Ahojte,
nevieme si s tym rady takze sa pokusam tu. mame 7 rocnu fenku, ktora poslucha, nikdy nerobila problemy, na wc chodi pekne von je naucena, byva s nami vnutri. Nevieme co sa s nou deje ale zacala sa nam vycikavat do postele, najskor u nas, potom u brata, niekolkokrat sa vycikala aj v obyvacke na gauc, absolutne si to nevieme vysvetlit, von sa pyta, nikdy neorbila problemy. Nemate s tym niekto skusenost? Dakujem
bizzy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 4. Dec 2014, 7:42

Re: Pes zacal cikat do postele, na gauc

Poslaťod Ibulienka » 24. Júl 2015, 16:58

Ahij, mozno si uz problem vyriesila, no pokial nie alebo hoc aj ano, mozno ti poviem nieco viac, co este nevies ;)
Vacsinou tuto cinnost robia psy, s fenkou som sa nestretla no robi to len z 2 dovodov.
1. Snazi sa oznackovat si svoje uzemie "toto patri mne, ty od tial pras co najdalej" takto to vnima. Takze pravdepodobne ma povolene ist na gauc alebo do posteli. Preto radim, aby si zacala hned od zaciatku a to tym, ze ju budes pozorovat a akonahle pojde na ten gauc, postel vykonat svoju potrebu tak ju upozornis riadne hlasnym, prisnym slovom FUJ, alebo NESMIES, podla toho, co pouzivas ale tak, aby sa zlakla, das ju dole a okamzite vylozis na dvor alebo na travnik, miestecko kde moze cikat. Su dve teorie. Bud sa zlakne uz pri tom upozorneni povelom alebo ked nepomoze zlakne sa, ked ju vyrusis z cinnosti, ktoru prave chcela vykonavat. Takto ju naucis alebo lepsie povedane ukazes jej, ze toto je neziaduce spravanie, ktore jej ty podporovat nebudes! Stopnes ho!
2. Ma malo pohybu, nedoprajes jej dostatocne caste prechadzky alebo ma prilis vela vody. Pokial ma naozaj zle rozlozene prechadzky pocas dna, je potrebne upravit to, tak, aby to fenke vyhovovalo. Aby prestala mocit doma. Alebo jej treba obmedzit pristup k vode, aj ked si mozno teraz pomyslis, ze ved kazdy hovori, ze voda musi byt nonstop k dispozicii. To ano, ja nehovorim, aby si jej vodu odoprela, zobrala prec. Ja hovorim ze jej radsej davaj castejsie a v mensich davkach a vecer uz po 19:00 hod daj len velmi malicko asi stvrtku z toho, co ma teraz.
Este. Ak byvas na dome, tomu psovi nestaci otvorit dvere, pompbehaj si po zahrade, vykonaj potrebu a vrat sa domov. Ty si sadnes na stolicku a cakas kym sa vrati. Takto niekdy neustriehnes, ci sa vycikala a ci dost casto a ci vykonala svoje potreby. Treba ju brat 3x aj viac ak bude potrebovat kvoli cikaniu na dlhsie prechadzky. Ked nestigas tak na nejakych 15-20 minut staci ist ale domov sa nevracaj dokym sa nevycika, nevykaka. Lebo sa moze stat, ze sa vratite domov a ona sa vycika do postele! Preto ak potrebu vykona vonku pekne ju pochval aj slovne aj odmenou. Spoji si cakanie, kakanie s vonkajsim prostredim, bude jej to prijemne, nebude mat strach. Ak mas cas, tak sa prechadzajte aj hodinu. Zapajaj do prechadzky hru s loptixkou alebo palickou. Vycvik. Spoji si prechadzky s prijemnymi cinnostami a nebude ich odmietat alebo mat z toho strach.

Dufam, ze som ti aspon tymto malom pomohla. V pripade dalsich otazok ma kludne kontaktuj bud tadeto cez spravu alebo mi napis mail na iwka.val@gmail.com
Ibulienka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 24. Júl 2015, 10:48


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 2 hostia

cron