ako spriateliť dve sučky?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ako spriateliť dve sučky?

Poslaťod stokilovy » 11. Okt 2009, 14:04

ahoj milý chovatelia. mám na Vás prosbu alebo lepšie povedane potrebujem radu. Máme doma už asi 10 rokov sučku bastarda ja som si kupil šteniatko malamuta 4 mesačnu fenku a neviem ako ich dať dokopy lebo ich nechcem držať v klietkach ale na spoločnom dvore. zatial som ich nechal oddelene jednu na dvore a druhu v záhrade tak aby na seba videli. ale netuším ako mám postupovať dalej a naviac sučka malamuta ktorá je v záhrade kňučí a samozrejme že sa tlačí naspäť do domu a neviem či prestane sama alebo budem musieť zakročiť aj ja .. Dakujem za rady som uplny nováčik a viem toho len velmi málo o chovaní psov. Dakujem
stokilovy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11. Okt 2009, 13:57

Poslaťod mmseltie » 19. Okt 2009, 14:03

Neviem aká veľká je tvoja staršia fenka a akú má povahu, ale vo všeobecnosti by mala šteniatko prijať bez problémov. Zober ich spoločne mimo dvor, do neutrálneho prostredia, "zoznám" ich a sleduj ako sa k sebe správajú. Ak bude všetko v poriadku, tak prejdite na záhradu či dvor, kde je staršia "doma" a znova sleduj, či nieje náhodou neprimerane agresívna na šteniatko pri ochrane svojho teritória. Ak je všetko normálne, tak potom už by som len svojim konaním potvrdzovala dominanciu staršej fenky, aby nemala dôvod "žiarliť" na šteňa - vítať ju ako prvú, kŕmiť ako prvú ... a zároveň napríklad nedovolila šteniatku ísť do jej misky, aby to nemusela riešiť ona, ale ani jej by som nedovolila vyhnať šteniatko z jeho misky. Ak máš nejakú konkrétnu otázku, napíš, odpoviem :wink:
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod luckyA » 22. Okt 2009, 15:28

mne Psisko útočil na šteňa a v tedy sa nam oplatilo vyskúšať hryznúť ho do ucha , aj pretým som o tom počula ale nevedela som si to predstaviť , teraz to ako riešenie takýchto problémov beriem za super vec ...
samozreejme každý má nato svoj názor .... ale určite by som ti to poradila ak by sa naskytol pri prvom kontakte neaký problém zo strany staršiej sučky
treba ich podla mojho názoru ale čo najskvor začať na seba zvykať

držíme tlapky a čakáme opoved ako si dopadol/dopadla :))
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia