psík či fenka?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 3. Feb 2006, 7:58

Ashley, ja nikoho neodhováram, len keď chce labradora do bytu, tak by si mal vybrať kludnejšej povahy, čo by mu mal doporučiť aj chovateľ a myslím, že radšej fenku, ale taktiež je to môj názor. Beriem to z mojej skúsenosti, že ako prvochovateľ som si zobrala divokú šelmu domov a k tomu psa, ktorý mal ísť pôvodne rozšíriť plemeno do Izraela, takže toho najlepšieho-čiže aj najživšieho z vrhu a v jednoizbovom byte je to pre neho(a niekedy aj pre nás) utrpenie, lebo celý deň spí a keď prídem z práce, je ako utrhnutý z reťaza. V lete to bude v pohode, ale teraz v zime nesmie byť ani dlho vonku, lebo keď velmi lieta, zadýcha sa, dýcha studený vzduch intenzívnejšie a lahko mi prechladne. Už to, že som s ním vždy keď prídem z práce domov hodinu vonku, aby sa poriadne vylietal a vybláznil sa mi v tejto zime zdá veľa, ale on to potrebuje, lebo inak je nezvládnutelný doma. Kamarát má 4 ročnú labradorku a okrem toho, že v noci spí v dome na chodbe, je vonku na dvore stále,má svoju búdu... Vnútri je len v zime cez noc.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Boba » 17. Feb 2006, 11:02

Cely zivot si kladiem otazku ci je lepsi pes alebo sucka. Poznam nespocentne mnozstvo majitelov psov aj s ich milacikmi. Vo vsetobecnosti si psa kupuju prave ti, ktori chcu "nenarocneho" psa a ti skusenejsi a vacsi milovnici si kupuju sucky. Dokonca poznam pripad, ze si kupili dve sucky naraz a uzivaju si s nimi krasneho zivota.

U nas doma, aj u rodicov sme odjakziva vlastnili sucky roznych plemien a velkosti, ci uz v byte, alebo vonku, vzdy a stale nachadzame nove a lepsie argumenty preco kupit znova sucku.
Boba
 

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť