Prosím o radu chovateľov!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Prosím o radu chovateľov!!!!

Poslaťod swiete » 10. Mar 2009, 17:47

Ak mám sučku konkrétne WHWT s PP privezenú z Čiech, no ktorá neabsolvovala žiadnu výstavu....Môžem ju dať nakryť pravdaže psom s PP a šteniatka budú vtedy mať PP....???
Nechceme chodiť na výstavy, no ak chceme šteniatka radi by sme aby to nebol žiaden mix a podobne....
Prosím o radu ako postupovať...
swiete
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Mar 2009, 17:36
Bydlisko: Košice

Poslaťod aponi » 10. Mar 2009, 20:31

Nie nebudú mať PP, musíš fenečku najskor uchovniť a potom budú s PP.
Čiže musíš byť členom klubu,abslovovať výstavu a bonitáciu-teda uchovnenie,potom požiadaš klub o krycí list a možeš pripúšťať.
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod mmseltie » 17. Mar 2009, 12:51

Ak chceš, aby šteniatka tvojej fenky mali PP, tak fenku musíš ešte prihlásiť na SKJ /alebo SPZ/ do SPKP a uchovniť podľa chovateľského poriadku pre plemeno WHWT. Poriadok nájdeš v príslušnom klube chovateľov. Pre odchovanie šteniatok sa buď dohodneš s nejakou blízkou ChS, alebo si registruješ vlastnú. Podrobnosti ti určite radi vysvetlia aj chovatelia, od ktorých fenku máš. Predpisy v Čechách a na Slovensku sa veľmi nelíšia.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Eva K. » 8. Apr 2009, 11:28

Mňa by len zaujímalo, čo by na to povedal chovateľ /chovateľka/, keby vedel, že na chov psov s PP vyvinul určité úsilie a teraz chceš to úsilie
v ďaľšej generácii zmariť, len kôli tomu, že si lenivý /á/ ísť na jednu výstavu
a bonitáciu. Keby to vedel, tak ti určite šteňa nepredá. Ja by som určite nie.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron