alergia po ockovani

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

alergia po ockovani

Poslaťod nonika » 25. Feb 2009, 12:52

ahojte, mam 6roc. yorkshira Timika a ako kazdy rok sme boli na ockovani a doktor mu tento krat pichol az sestkombinaciu vakciny. Timik mal z toho taku reakciu, ze trvala 4 dni. triasol sa, nechcel sa ani pohnut, prestal chodit po schodoch a nechcel aby sme sa ho co i len labky dotkli. Lekarka povedala, ze je to normalne, ale podla mna nie je normalne aby 3kg psikovi podali 6-kom. vakciny..co si o tom myslite?
nonika
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Feb 2009, 22:58

Poslaťod Ayisi » 5. Máj 2009, 9:34

jasne, ze to nie je normalne, co ja viem, jorkov očkuju aj na 4x...vyťala by som jej spokojne zľava aj zprava... :evil:
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod leonsep » 6. Máj 2009, 22:55

určite to nie je normálne, ja som mala tiež problém z mojim psom, ktorý dostal vakcínu len na besnotu, a dostal takú alergickú reakciu že sme bežali späť k vetovi a ten mu pichol na vyblokovanie vakcinácie a museli sme vakcinovať znova po nejakom čase no už aj z dithiadenom
leonsep
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 17. Máj 2007, 18:35

Poslaťod pepo » 7. Máj 2009, 11:12

po ockovani na Leptospiru je reakcia normalna, aj ked sa vyskytuje len zriedka... ale ze to trvalo 4 dni to uz normalne asi nie je... ak to zacalo par minut po zaockovani, mal mu vet podat prvu pomoc a vsetko by bolo ok.... aspon tak sa to robi na nasej klinike de stazujem: viac krat uz som videla takuto reakciu na vakcinu, ale vzdy psovi hned pomohli a o par minut bolo vsetko ok
"Ak sa vám pes pozrie do očí, musí v nich nájsť odpoveď."
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 114
Registrovaný: 16. Okt 2006, 11:12


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia