PSIA ALERGIA

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

PSIA ALERGIA

Poslaťod sisel66 » 17. Feb 2009, 23:08

Prosim pomozte, mam fenku labradora, 4 rocna.. a uz rok alebo dva ma problemy s ocami, stale jej slzia, a okolie oci ma take cervene... najhorsie je to v lete,ale teras to ma uz aj v zime, veterinari povedali, ze to moze byt nejaka alergia a jej predpisali ocne kvapky volaju sa GARAZONE. alebo tak nejak... spociatku jej zaberali, ale uz nejako nemaju ziaden efekt, iba malokedy, teraz mi nejake dala moja babka, ale su to skor pre ludi ako psov...ma ich troacha lepsie, ale tie kvapky stipu, uz neviem rady, niekedy ked jej nekvapkam vobec, tak iba zmuri s ocami prosim poradte. :arrow: SUKROMNE SPRAVY.
sisel66
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Feb 2009, 22:53

Poslaťod Silwuska » 20. Feb 2009, 11:55

A co takto zbehnut zase k veterinarovi ze to nepomaha??
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Ivanka.P » 27. Feb 2009, 14:18

To nieje alergia ale entropium
http://www.veterina-lanskroun.cz/Entropium.html

alebo ektropium
EKTROPIUMEktropium je defekt tvaru viečka, pri ktorom dochádza k jeho vytáčaniu smerom von. Viečko je uvoľnené, dochádza k abnormálnej expozícií oka, čo často vedie k jeho podráždeniu.
Je pravdepodobné, že ektropium je viazané na viac génov (polygénna dedičnosť), ktoré ovplyvňujú kožu a iné štruktúry, ktoré vytvárajú viečka. U ťažkých plemien sa stáva, že stredná časť spodného viečka je často postihnutá ektropiom, kdežto v kútikoch oka sa môže vyskytnúť entropium.
Psi postihnuté ektropiom sú náchylné na alergické alebo bakteriálne zápaly spojiviek (zápal tenkej membrány, ktorá pokrýva povrch oka a vnútorné okraje viečok). Tiež sa u nich môže vyvinúť syndróm suchého oka (keratoconjunctivitis sicca) v dôsledku zníženej možnosti vlhčenia oka a čistenia rohovky.
Psi s ektropiom bežne majú zhnisané sliznaté výlučky v kútikoch oka, začervenalé exponované spojivky a zníženú produkciu sĺz. Okrem iného na stanovenie diagnózy sa používa Schirmerov slzný test.
So stredne ťažkým ektropiom sa nespája žiadne liečenie. Ak sa vyskytnú druhotné problémy, ako zápal spojiviek, liečia sa tie. Ťažšie ektropium, ktoré vedie k chronickým problémom spojeným s dráždením oka, je chirurgicky eliminované odstránením malého kúska tkaniva z okraja očného viečka, čím spodné viečko nadobudne správny tvar. Ektropium, ako genetická vada, by mala byť eliminovaná výberom jedincov, ktorí ňou netrpia.
Ivanka.P
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Dec 2007, 17:07


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia