ako prehovorit rodicov?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ako prehovorit rodicov?

Poslaťod ni-za » 21. Jan 2009, 16:28

ahojki je mi 14 byvame v byte a strasne by som chcela psika mama by my ho povolila sak aj ona sama mala psov ale ona byvala v rodinom surodenci su tiez za ale tato... neda sa prehovorit ...proste on sa neda len tak prehovorit bol proti vsetkym zvieratam a teraz? sestra doniesla domov jedneho dna skrecka a teraz uz ho mame pol roka a tato by ho nedal z ruky :D ale sak skrecok je nieco ine nez pes to viem a neviem si vybrat rasu chcela by som nejakeho jasateho a blazniveho :-D chodila by som s nim do lesa asi kady den takze asi teriera Takeho psika som hlaadala a najlepsi by boli tito BASENJI , MANCHESTERSKÝ TERIÉR, JACK RUSELL TERIÉR. teraz uz viete moj pribeh tak som si si myslela ze mozno mate vy nejake skusenosti s prehovaranim a ci by ste mi nepoomohli

vopred dakujem :wink:
:-D
ni-za
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 19. Jan 2009, 22:27
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Poslaťod Lucia.ja » 22. Jan 2009, 19:40

moja milá otázka ako prehovoriť rodičov na psíka je skôr vhodnejšia na psychologickú poradňu ako sem :) ale pokúsim sa ti pomôcť. my sme tiež bývali v byte a mamka nechcela ani počuť o psovi situácia sa zmenila keď sme sa presťahovali do domu. Čiže možnosť prvá: prehovoriť rodičov na dom :) viem trochu nereálne.
no ale môžeš ich presvedčiať že by si všetky povinnosti zvládala ľavou.zadnou. skús pomáhať viac v domácnosti, popracuj na známkach v škole, chodievaj venčiť psíkov z útulku nech vidia že by si to zvládala aj s vlastným. Hlavne nevyvíjaj na nich tlak to oni neznášajú ver mi vlastná skúsenosť :D
alebo ich môžeš postaviť rovno pred hotovú vec. dones si psíka domov hádam ho nevyhodie. Nie to je priveľmi riskantné môže sa stať že ho budeš musieť dať do útulku alebo vrátiť alebo nebudeš vedieť čo s ním.
ďaľšia možnosť zavolaj ich pozrieť sa do útulku možno im to obmäkčí srde. ale nejak to zamaskuj. :)
ok už mi dochádzzajú nápady daj potom vedieť ako to dopadlo
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod ni-za » 23. Jan 2009, 21:46

ok skusim a potom napisem a to je aj mojho tata oblubena veta ,,ked budeme byvat v rodinom tak mozes mat psa " lenze ja viem ze to sa nikdy nestane :plac: ale skusim
:-D
ni-za
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 19. Jan 2009, 22:27
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

pre ni-zu

Poslaťod slnecnica » 26. Jan 2009, 19:17

Ahoj ni-za.

Tu radu o prineseni psika domov, vyuzili aj moje dcery. Velmi chceli psika a ja som im povedala, ze v panelaku v ziadnom pripade. V jednu nedelu si nas, teda mna a ich ocina posadili v obyvacke na sedacku, niekto zazvonil, starsia dcera isla otvorit a vratila sa s takou malou ciernou gulickou s ocickami ako dva uhliky a neskutocne krasnou pusinkou. Bola to fenka. Vsetci sa s nou zacali hrat (moje dievcata si zavolali na "pomoc" aj kamaratky. Zrazu mi len tu krasnu gulicku, malu pudlicku dali na ruky, no a co myslis, ze sa stalo? Zacala ma oblizovat a ukladat sa mi na pleci....proste dostala ma a bola clenom nasej domacnosti patnast rokov. Ked zomrela, dlho som sa s tym nevedela vyrovnat. Pripadalo mi to, ze mi zomrela dcera. Mozno, ze sa niekto bude mojmu pribehu smiat, ale mne aj teraz, ked to pisem, tecu slzy za mojou Koruskou. Zomrela pred piatimi rokmi. Mame uz druheho havina, ale Kora bola prva a jedinecna. Skus, dohodni sa s terajsimi majitelmi, ze to chces doma vyskusat a ked to nepojde, ze havka prinesies spat. Velmi ti drzim palce a to s tym ucenim a pomahanim mamine je tiez dobry napad, len nech ti to vydrzi aj ked uz toho havka budes mat. Drzim ti palecky a daj vediet. Papa. :D :D
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

Poslaťod Jana K » 26. Jan 2009, 20:11

no s tym prekvapenim opatrne, lebo tento "druh tatina" moze byt trosku tvrdohlavejsi a psik zazije zbytocny stres :(
radu ziadnu nemam...ale mam tu istu skusenost ako ty, moj tato tiez psa do bytu nechcel "ani za nic", aj ked skor mu islo asi o to, aby vencenie neostalo na neho /co by sa nestalo :)/...ale vybojovala som si aspon papagaja - ani neviem ako - a tam pochopil, ako sa viem o zviera starat :) mala som ho 10 rokov :)
psika som si dopriala az teraz vo vlastnom, a aj vtedy otec somral, na co ti to je..ale - neverila by si, ako ho teraz zboznuje :)
takze rada ziadna, nakolko tvojho tatina nepoznam, ale ved ty ho poznas najlepsie, vies asi, ci to je u neho definitivne, alebo je "nastrbeny" :) drzim palce, velmi
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod ni-za » 29. Jan 2009, 16:16

moj tato nepovolil ziadne zvira len rybicki pretoze tie nerobia nic :o jeneho dna prisla sestra a doniesla domou skrecka tato bol nahnevany ale nechali sme si ho teraz je s nim velky kamarat . brat sa trocha ,,boji" psov ale to neva on by si zvikol sestra je za psa a mama to je ta vyhoda ze ona uz jak som povedala mala psa takze ma nejake skusenosti len ten tato to je taka povaha ze sa bojim psika doniest domou aby som si nerobila nadej a on ho da prec alebo ho prime ale pove ze za neho platim vsetko ja pretoze je moj a to by som veru sama nezvladla ved mam len 14 :? no pojdem nanho pomali a potom napisem :ahoj:
:-D
ni-za
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 19. Jan 2009, 22:27
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron