Bojazlivé šteňa bígla

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Bojazlivé šteňa bígla

Poslaťod Bialea » 19. Jan 2009, 7:32

Prosím o radu. Pred týždňom sme si priniesli domov malú fenku (4mes.), doma už jednu máme (1 rok) Fenky si rozumejú, hrajú a naháňajú sa skoro celý deň. Problém je v tom že naša nová Dafy sa veľmi každého cudzieho bojí. Až sa trase keď ju má ísť niekto pohladkať, pokiaľ sme vonku na vodídku ide sa s neho utrhnúť. Mimichodom ani na to vodídko nebola vobec naučená ale rýchlo si zvykla. Sme v rodinnom dome vonku sú celý deň. Ja som doma takže jej venujem všetok čas čo možem. Za mnou pribehne aj sa vyvalí aby som ju škrabkala aj na deti si zvykla. Len ten doslova panický strach z cudzích ľudí. No máme ju ešte krátko ale mrzí ma to že sa tak zbytočne každého bojí. Majiteľ povedal že je trochu plachá, no keď sme si ju vyberali a bola doma tak vôbec nevyzerala placho. Za akú dobu by sa mala naša fenka aklimatizovať? Myslím že by mala asi prichádzať častejšie do kontaktu s cudzími ľuďmi
Obrázok užívateľa
Bialea
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19. Jan 2009, 7:20

Poslaťod luckyA » 21. Jan 2009, 15:41

musis ludom vysvetlit, ze take male stena ,ani dospeli pes sa proste z vrchu nehldkauju, moznosa boji ze ju ide clovek udriet
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Bialea » 21. Jan 2009, 17:26

No musím napísať že robí veľké pokroky boli sme u kamrátky a tak dala sa kľude pohladkať, berieme ju všade so sebou len škoda že začalo pršať, nejako nám to počasie prekazilo
Obrázok užívateľa
Bialea
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19. Jan 2009, 7:20

Boazlivé šteňa bigla

Poslaťod Esona » 21. Jan 2009, 20:10

Treba chodit medzi ludi . Dat ludom pamlsky a poprosit nech ich steniatku davaju .Nech si pri tom cupnu a natiahnu ruku .Nech nerobia prudke pohyby a semtam nech sa ho pokusia jemne pohladkat .Steniatko pride nato ze mu nehrozi nebezpecenstvo.
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod Bialea » 21. Jan 2009, 21:22

len keď na dedine je to ťažké pozerajú sa na nás ako na bláznov, keď chodím po dedine s troma malými deťmi a psom a druhý na nás čaká doma :roll: ale chodíme inak to asi ani nepôjde. A musím napísať že robí pokroky hviezda naša
Obrázok užívateľa
Bialea
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19. Jan 2009, 7:20

Poslaťod luckyA » 22. Jan 2009, 18:10

taq to i gratulujem, len tak dalej, ale nieje prilis spravne, ak ho nechavas doma , v prvom rade sa musi socializovat, zakal je este mali , moznom ked chodis s dospeslim psom , taq sa ri nom bude citit bezpecne...
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Bialea » 22. Jan 2009, 18:17

Doma som nehala Korinu nášho bojka Dafy brávame so sebou, ak to je vychádzka do lesa alebo na pole beriem ich obe. No práve sme ostali všetci chorí, tak sa bojím aby sa to nevrátilo zas na začiatok.
Obrázok užívateľa
Bialea
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19. Jan 2009, 7:20


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia