chtivy pes

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

chtivy pes

Poslaťod lyk » 6. Jan 2009, 20:22

Ahoj, mam taky mensi problem so svojim psom. V sucasnosti ma 8 mesiacov, a robi mi problem jeho spravanie. Ani nie tak spravanie, ako jedna cinnost, ktoru ma v oblube. Vzdy ked ma vidi tak mi skoci na nohu a ... ehm pomýli si ma s fenkou. Este by som to chapal keby to bolo sem tam. Ale on mi to robi stale. Velmi ma to stve a skutocne neviem ako ho to odnaucit. Je to dost neprijemne, hlavne ked s nim idem po ulici a kazdu chvilu ho musim odlepovat z nohy. Je zaujimave, ze z celej rodiny to robi len mne :-) he ... takto to znie smiesne, ale skutocne to obtazuje.

Viete mi niekto poradit, ako ho odnaucit tejto cinnosti na mojej nohe? :-)
lyk
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 6. Jan 2009, 20:09

Poslaťod luckyA » 7. Jan 2009, 21:58

moj pes s tym nikdy nemal problem ale ked som cez prazdniny strazila psa jednej tetke, robil mi to iste-lezie to na nervi, kup mu fenku potom ho us zarucene zlepis z nohy hh :wink: :wink: :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

chtivy pes

Poslaťod Esona » 7. Jan 2009, 22:06

Nepovolit mu to.Zakazat ako kazdu inu neziaducu cinnost .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod luckyA » 7. Jan 2009, 22:14

tu nepomoze asi ani zakazovanie. ja som a toho pekineza nemohla striast 2 nekonecne dni :D us ho nikdy nechcem vydiet :D :D :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod lyk » 7. Jan 2009, 23:56

esona:noo .. lenze to sa dost tazko zakazuje ... ked ho odlepim od nohy, pokarham ho, poviem mu ze nesmie, a otocim sa tak skoci zasa

dnes som mu siel dat jest, naplnil som misku, a zobral som ju z domu a niesol som mu ju k bude, hm .. len tak tak ze som tam dosiel, pretoze hned som ho mal prisateho na nohe :-D he .. bolo to docela vtipne, lebo v jednej ruke miska, balancujem, aby som to nevylial, a pes zatial naskakuje na mojej nohe .... heh ... ide ma z neho porazit, najhorsie ze to je velmi trapne, hlavne pred inymi ludmi ...
lyk
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 6. Jan 2009, 20:09

Poslaťod luckyA » 8. Jan 2009, 13:36

co keby si ho ponukol na kritie? mozno zisti ze s fenou je to prepac za vyraz lepsie ako s tebou :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod lyk » 8. Jan 2009, 19:33

luckyA> hm ... alebo zisti ze so mnou sa mu to paci viac :-D a uz sa ho nezbavim nikdy ... :) he ... inak na krytie je asi dost mlady ... nie? :-)

kazdopadne ... nenapada niekomu nejake prijatelne riesenie? ... pripadne rada ako ho to odnaucit?
lyk
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 6. Jan 2009, 20:09

Poslaťod luckyA » 8. Jan 2009, 19:54

taq mu tu fenu kup a potom mi posli steniatko hh :lol: :lol: :lol: :lol: ale ne, fotka staci :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod lyk » 8. Jan 2009, 22:20

luckyA: noo .. to je zlee riesenie .. a co ked nahodou aj ta fena zacne obtazovat mna :-D a miesto jednej nohy zasprajcovanej, budu dve? :-d
lyk
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 6. Jan 2009, 20:09

Poslaťod luckyA » 9. Jan 2009, 12:42

feny po nohach neskacu-teda ja som este ziadnu newidela ani som o nej nepocula
:D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod lyk » 9. Jan 2009, 13:41

no ja poznam jeden pripad ... ked fenka to mala nejake pomylene ... a robila na psovi pohyby, co mal robit pes ... :-) xi .. kazdopadne ... dalsieho psa(fenu) si nemozem zaobstarat ...

je najaka nadej ze ho to prejde? :-)
lyk
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 6. Jan 2009, 20:09

Poslaťod Eva K. » 16. Jan 2009, 14:04

Tak toto robí pes mojich rodičov, tiež sústavne ho majú na nohách.
Myslím, že skúša na nich svoju dominanciu.
Keď sa to pokúšal na mňa, otočila som sa mu chrbtom, založila som si ruky
a veľmi ostro som povedala NIE. A funguje to, už to nikdy neurobil.
Podľa popisu nemáš u psa autoritu.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danaka » 18. Jan 2009, 21:19

Ahoj.
Možno by pomohla vodná pištol. Keď prejaví úmysel skočiť, ostriekaj ho. Ak to naň platí( to znamená, že keď ti skočí na nohu, následuje ostré nie a zároveň ho ostriekaš z vodnej pištolky. Ak zaspätkuje a preruší činnosť máš skoro vyhrané), tak zo začiatku ju neustále nos so sebou.
pekný deň :ahoj:

Zároveň by ti pomohlo, keby si s ním začal cvičiť poslušnosť. Troška by si nad ním získa l psychickú prevahu.
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Ivanka.P » 22. Jan 2009, 16:06

:lol:
alebo žeby pomohlo toto????? Samozrejme sleduj psa nie to dievčatko...
http://www.mojevideo.sk/video/27e/nadrzany_pes.html
Ivanka.P
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Dec 2007, 17:07

Poslaťod ...repr^zent » 29. Jan 2009, 2:44

Ked naskoci na nohu chyt ho rukou za papulu a stlac hornu sanku proti dolnej az zaknuci, resp. budes vidiet, ze sa jeho zaujem preniesol spomedzi noh na papulu. :mrgreen:
Mozes ho za tu papulu odhodit z nohy, neviem ake mas plemeno, takze silu si prisposob podla psa. Toto vychovne gesto pochopi kazde stena. Mozes pouzivat s mierou ako pokarhanie aj za ine vazne preciny. Vzdy pripoj dorazne "nesmies." Casom povel "nesmies" pochopi a bude brat vazne vo vsetkych situaciach.
Inac suhlasim s Danakou. Je to o vychove a autorite. Ak to zanedbas s dospelym psom budes mat vacsie problemy.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia