Malý psík

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Malý psík

Poslaťod DenSsy » 13. Nov 2008, 18:03

Ahojte. Uvažujem o chove malého psíka do bytu. Rodinná rada zasadla a všetci sme sa zhodli, že pre nás by bol vhodný psík pokojnej a prítulnej povahy, taký rodinný miláčik. Nemusel by mať ani zálubu v neustálom štekaní :) Rozhodujeme sa medzi: maltezáčik, yorširský teriér, bišón, bolonský psík, shi-tzu alebo westík. Kto má skúsenosti s chovom týchto havinkov? Ktorého z nich by ste mi odporúčali? Mala by to byť sučka alebo pes? Viete, ešte som vôbec nemala psíka, takže je to pre mňa všetko nové a rada prijmem rady od skúsených chovateľov :) Ďakujem
DenSsy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13. Nov 2008, 17:35

Poslaťod lienocka2001 » 14. Nov 2008, 21:28

Ja mám dve fenky westíka a som s nimi veľmi spokojná.Síce sú chované vonku vo voliere,ale keď majú šteniatka,tak sú dnu,a ešte nikdy sa mi nestalo,aby sa dnu vyšpinili.A pritom nikdy predtým dnu neboli,takže nie sú na to naučené a aj napriek tomu sa von pýtajú,keď treba.No len ako šteniatka sú veľmi živé(sú to typické terieri),všetko ich zaujíma.Všetko sa dá zvládnuť,keď sa im človek venuje,od malička treba všetko zlé zakazovať,aby sa naučili,čo môžu a čo nie.A na westíkov treba ísť tvrdo(nemyslím tým nejaké týranie),ale zvýšeným hlasom rázne ukázať,čo smú,a čo nie.Na moje fenky platia aj noviny a papuča,keď už nič nepomáha,tak toto áno.Malé potrestanie po zadku pomôže.Ináč sú dosť uštekané,ale ja by som nemenila za nič.A treba sa starať o srsť,pravidelne česať,strihať a trimovať.Kúpať by sa ževraj často nemali,no ale ja moje kúpem,lebo keď sa prebehnú po záhrade tak sú hneď čierne(nevýhoda bielej srsti). :) Tak asi toľko.
lienocka2001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Nov 2008, 11:27

Malý psík

Poslaťod Vykoukalová » 18. Nov 2008, 14:59

:P Téměř všechny tyhle rasy co jste vyjmenovala jsou malá plemena,vhodná do bytu bez možnosti velkého výběhu.Já sama chovám už mnoho let maltézáčky a nemám doma jen jednoho.Při dobrém vedení se tento malý absolutně nelínající pejsek naučí provádět svoji toaletu doma na povel,třeba na noviny.Rozdíl mezi fenkou a pejskem není vcelku žádný markatní,protože jak pes,tak i fenka jsou povahově velmi přítulní.Snad jediný rozdíl je vtom,že holčička si svoji potřebu udělá naráz,kdežto pejsek potřebuje delší procházku.Ostatně každý správný chovatel Vám při výběru rád poradí. :P
Vy-Mia
Obrázok užívateľa
Vykoukalová
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 18. Nov 2008, 14:29
Bydlisko: Sevastopolská 1 62500 Brno ČR


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia