prvý pôrod sučky

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

prvý pôrod sučky

Poslaťod mishulik23 » 20. Okt 2008, 19:51

Dobrý deň. Máme dvojročnú sučku kríženca a približne o dva týždne by mala porodiť šteniatka. Keďže zatial nemám skúsenosti s pôrodom a následnou starostlivosťou, chcela by som sa opýtať, či je niečo dôležité na čo by som nemala zabudnúť pri pôrode. Prosím ak má niekto skúsenosti poradte mi. ďakujem za rady. Miška
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod Eva K. » 22. Okt 2008, 13:54

Prečo prosím ťa množíš krížencov? Nie sú toho plné útulky?
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mishulik23 » 22. Okt 2008, 14:35

Vieš, niekedy sa to nedá ovplyvniť... my sme mali našu sučku zavretú vo voliére, ale u nás na dedine je dostatok neohľaduplných majitelov psov, ktorí nechávajú svojich miláčikov voľne pobehovať celé dni po dedine...no a výsledkom toho bolo roztrhané pletivo a šteniatka na ceste... takže nesúď pokiaľ nevidíš hlbšie do našej situácie...myslíš že ja som tiež nadšená? a rozhodne nie som človek, ktorý vyhodí šteniatka na ulicu alebo ich šmarí do útulku...veď aj našu Ginku sme našli opustenú a ujali sme sa jej... a okrem toho v útulku sú aj čistokrvní psi, takže si myslím, že v prvom rade záleží na človeku aký je a nie na tom, či je pes čistokrvný s PP alebo kríženec...a myslím si (podla vlastnej skúsenosti), že kríženci sú oveľa milší a múdrejší ako vyšlachtené plemená!!! Takže pokiaľ mi nevieš poradiť tak si svoje "múdre" pripomienky nechaj pre seba. Dakujem
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod Ester » 22. Okt 2008, 22:49

ak chceš, viem o jednom dobrom článku o príprave na pôrod, aj keď je písaný hlavne pre ridgebackov... na stránke nájdeš aj ďalej rady pre opateru šteniatok

http://www.rr.sk/modules.php?name=News& ... 463&inak=1
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

prvý porod sučky

Poslaťod aponi » 22. Okt 2008, 23:50

Nemám skúsenosti s krížencami,ale myslím,že je to jedno,problém vidím len v tom ,že nevieš aký psík ju nakryl a tým, pádom nevieš aké veľké budú šteniatka,vačšinou tak ako sa rýchlo nakryli tak rýchlo aj porodia,ty sa priprav na to, že možno budeš musieť fenečke pomocť,vačšinou to prichádza v noci,ak si si neni istá priprav svojho veterinára, a kedže je už v noci chladno treba pripraviť pre šteniatka trochu toho teplúčka,a aby som trochu ukludnila ostatných nech nemáš veľa šteniatok,ohľadom porodu je to dosť vyčerpávajúca téma a nedá sa to napísať do pár viet,ak chceš nebude mi vadiť ak mi napíšeš na súkromný mail
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod IRIS » 28. Okt 2008, 22:37

My sme mali túto udalosť pred rokom fenka s PP všetko plánované veľmi sme dúfali, že sa zaobídeme bez cisaráku, ale nešlo to prirodzenou cestou!
Najdôležitejšie na celej tejto udalosti je zbytočne nezasahovať pokiaľ je fenka zdravá tak to zvládne sama, je najvyšší čas kŕmiť tak aby bola dostatočná laktácia, pôrodné signály, ak sa dá merať teplotu denne ráno prípadne večer - teplota klesne o 1 až 1,5 stupňa - prestane žrať a piť - snaží sa vytvoriť bezpečné miesto pre šteniatka, je dobre mať veterinára minimálne na telefóne, keď to začne a fenka to zvládne sama aj tak by ich mal prezrieť veterinár či sú v poriadku, pokiaľ nastanú komplikácie tak dokáže veterinár aj cez telefón pomôcť.

veľa šťastia :victory: :ahoj:
IRIS
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 23. Okt 2008, 12:01

Poslaťod mishulik23 » 12. Nov 2008, 21:52

Dakujem vám velmi pekne za rady...nakoniec sme to zvládli v pohodke... Ginka si poradila uplne sama a po cca 3 hodinách bolo na svete 10 krásnych šteniatok... všetko sme to nechali na prírodu len sme sa pozerali a podporovali ju.... ešte mi veľa ludí vravelo že ked je tak vela šteniatok že nepežiju všetky ale už maju 12 dní a všetky žiju, papaju poriadne a rastu ako z vody.. takže asi je pravda že kríženci maju pevné korene :)
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod Michaela » 15. Nov 2008, 0:42

ked ochova steniatka a bude secko ok u nej radila by som ti sterilizaciu aby sa to nezopakovalo... :wink:
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod mishulik23 » 15. Nov 2008, 8:40

To je jasné, už ju chceme dať sterilizovať, lebo aj keď mám veľmi rada psíkov a šteniata sú nádhérnék je dosť veľký problém nájsť im dobrú novú rodinu...no ale dúfajme že sa nám to podarí :)
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod luckyA » 7. Jan 2009, 22:35

ak vydis ze ju nakriva neaky pes, nechaj ho, a potom do 2 dni treba ist za veterinarom, ten jej potom este moze dat inekcie, aby ti neotehotnela
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia