psy a myslenie resp. inteligencia

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

psy a myslenie resp. inteligencia

Poslaťod rearview » 27. Sep 2008, 0:10

idu tieto pojmy dokopy? stretla som sa uz totiz s uplne nechapavymi pohladmi a posmeskami, ked som tvrdila, ze pes ma inteligenciu, co uz dokazuje napr len schopnost ucit sa..a dalej schopnost niektorych psov na zaklade svojich skusenosti vyselektovat, ktory povel pre nich ma zmysel plnit moze dokazovat aj schopnost mysliet..dalsia vec, majitelia psov, aspon mnohi, mi urcite daju zapravdu, ze psom sa aj sniva, co by mohlo dokazovat abstraktne myslenie psov. samozrejme, NIE JE TO INTELIGENICA NA UROVNI CLOVEKA ANI S NIM POROVNATELNA,nie su to myslienkove pochody cloveku podobne, ale isty stupen inteligencie a myslenia tam zrejme, podla mojho nazoru, je... co vy na to? (prosim, vase nazory sa pokuste aj nejak odovodnit)
rearview
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Sep 2008, 0:01

Poslaťod kekso » 27. Sep 2008, 16:47

Máš pravdu. Sníva sa im, rozmýšľajú a niekedy sú až príliš vychytralí :D A odôvodnenie? Som so svojím psom vpodstate 24/7 a poznám ho veľmi dobre. Viem, že sa mu sníva, vie byť smutný, prekvapený, urazený a dalo by sa toho menovať ešte veľmi veľa. Aj ja som sa stretla s mnohými nechápavými pohľadmi a posmešnými poznámkami, keď som hovorila čo všetko dokáže a ako sa vie správať môj pes. Ale keď to tí ľudia videli na vlastné oči, dali mi zapravdu a boli veľmi prekvapení ako môže taký obyčajný pes dokázať a robiť takéto veci. Ono je to všetko o tom vnímaní psov ako osobnosti a nie len nejakého stupídneho zvieraťa. Ale tu na Slovensku ešte veľa veľa ľudí zmýšľa tak, že pes je dobrý len na reťaz na stráženie domu. Ale našťastie stále pribúda aj tých, ktorí sa svojmu psovi venujú naplno, športujú s ním, alebo robia nejaké iné aktivity. Toľko môj názor :)
kekso
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24. Júl 2007, 22:44

psy a myslenie resp.inteligenicia

Poslaťod aponi » 27. Sep 2008, 19:00

ja si myslím , že niektoré plemená sú nadmieru inteligentné, vodiaci psi, canisterapia,čo vyhľadávajú v sutinách, veď ten psík sám od seba reaguje a musí si premyslieť kam zaliezť, moja doguška napr. má rada žlté hračky ostatné nechce, ako vie že je žltá, hovorí sa ,že nerozoznávajú farby,vie sa samozrejme aj uraziť,vie, že sa obliekam a idem von, dokonce sa mi zdá, že pozná aj cestu autom, keď ideme na cvičák stojí na sedačke a pozerá na cestu ako malé dieťa, akonáhle prejdeme odbočku ľahne a spí,
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia