!!! Injekcia CO NAJSKOR ODPOVED !!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

!!! Injekcia CO NAJSKOR ODPOVED !!!

Poslaťod Kathrinča » 3. Aug 2008, 19:23

fenka zlatého retrievera sa mi hárala v marci ... bude mať 8 rokov v novembri, ešte ani raz nemala šteniatka, už niekolko krat sme ju dali pripustat ku psovi, pes bol velmi aktivny , no moja fena nemala o nho zaujem, ani o ziadnych inych psov. Chceli by sme ju dat aspon raz pripustit. Aj ked ma uz svoj vek a este ani raz nemala stenata...ale by sme to chceli aby sme mali iba 1krat steniatka. Chcela som sa opytat, či neexistuje nejaka injekcia co vyvola vo fene, pud aby dala psovi. Mozem ju pichut hocikedy a zacne sa harat po case ked pichnem injekciu, alebo musim cakat na haranie feny a potom pichnut injekciu. Prosim napiste mi odpoved, budem rada ak mi to napisete co najskor.
Kathrinča
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 3. Aug 2008, 19:10

Poslaťod mmseltie » 4. Aug 2008, 9:02

Zrejme ste nevystihli tú správnu dobu. Z dvoch týždňov hárania fenka pustí k sebe psa len 3-4 dni.
:!: Fenku prvými šteniatkami vo veku 8 rokov môžete ohroziť. Prerátajte si jej vek na ľudské roky a pochopíte, že ona už je vekovo tesne pred dôchodkom. A rovnako ohrozené by mohli byť aj šteniatka. Prvé nakrytie v jej veku - nie.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod offca » 4. Aug 2008, 14:39

Aj keby bola fenka ostrelaná matka, v ôsmych rokoch ju nakryť by bolo velké riziko.
Ale toto by bola prvorodička - a velmi často majú aj mladé prvorodičky problémy!
Nehovoriac o tom, že u velkých plemien neplatí schéme 1 psí rok = 7 ľudských. U velkých plemien je to viac, takže kludne by mohla byť v ľudskom ponímaní už na dôchodku.

Nerobte jej to..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod M@co » 8. Aug 2008, 17:15

a je tu aj výrazné riziko, že štence odvrhne :idea:
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod oreganka » 9. Aug 2008, 20:01

Nenakrývať !! ... stárnutím organizmu dochádza k prirodzenému poklesu hormónov (pokles libida - chuť páriť sa) pôrodné cesty u staršej feny, ktorá nerodila sú stuhnuté - problém pri pôrode, hrozí udusenie šteniat, vysilenie suky a ďalšie problémy a riziká. Zo zdravotného hľadiska nie je nutné, aby mala fena aspoň raz v živote šteňatá - je to mýtus.

Fena svojim správaním jasne dáva na javo, že jej organizmus je už za zenitom. Rešpektujte to !
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod julisko » 14. Sep 2008, 7:53

u suk sa nevyvolava ruja umelo ako sa to robi u hospodarskych zvierat, musis vzdy pockat na ruju, a ked mu nechce dat tak ostava len inseminacia
Obrázok užívateľa
julisko
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 14. Sep 2008, 7:20

injekcia co najskor odpoved

Poslaťod aponi » 14. Sep 2008, 22:24

ale existuje injekcia na vyvolanie hárania, ale čo mi povedali zvyčajne fenečka nezostala kotná, tak čakali na pravidelné háranie, viem jedno keď ste sa už rozhodli tak to asi urobíte,musíte však rátať s tým, že sa budete o šteniatka musiet postarat sama, lebo ako nechce psa, nebude chciet ani šteniatka,tak stare fenky bývaju dosť obezne možno aj v tom bude chyba a niekedy aj rozmaznanosť urobí svoje, na injekciu sa opýtajte vásho veta
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod julisko » 17. Sep 2008, 12:11

uz viem , ruja sa da vyvolat serovym gonadotropinom 250-500 jednotiek pre suku ( Sergon, Werfaser,...)
ruju dostane ale asi ju nedonutiš aby nechala psa skočit ked to nechcela ani ked mala ruju prirodzene, možno ste ju skoro dali k psovi, hned ked začala krvacat, vtedy ešte nechce, to tak na 9den krvacania ked ma uz nie krvavy vytok ale uz zlty
Obrázok užívateľa
julisko
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 14. Sep 2008, 7:20

Poslaťod Ester » 22. Sep 2008, 14:46

Neodporúčam v žiadnom prípade vyvolávanie hárania injekciou, aj keď ám ju vet bude odporúčať. my sme túto chybu urobili tiež, dali sme sučke pichnúť injekciu na posunutie hárania, aby sme mohli ísť na bonitáciu a sučka sa vyše roka nehárala. Teraz sa hára zasa takmer po roku, nechali sme tomu voľný priebeh, sučka má vyše 4 rokov, už aj to sa mi zdá veľa na prvé šteniatka, tobôž 8! Nechcite šteniatka za každú cenu.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod luckyA » 8. Jan 2009, 14:01

ja mam 8 rocnu suku -teraz pred mesiacom bol posledny vrh-porod bol hladky, ako vzdy nemuseli sme do neho zasahovat, vsetko zvladla sama ! narodili sa nam 2 steniatka :) :)
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia