ÍRSKY TERIÉR - BITKÁR?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ÍRSKY TERIÉR - BITKÁR?

Poslaťod Adri » 31. Júl 2008, 11:04

Zdravím všetkých. Mám šteniatko írskeho teriéra. je veľmi zlatý a prítulný. Hrá sa s každým psom, avšak vidieť na ňom typickú teriérsku povahu. Nenechá sa ničím zastrašiť a ničoho sa nebojí. Je to velmi milé a oddané psíča a velmi odvážne. Avšak niektorí "dobroprajní" ludia, čo ma stratávajú, upozorňujú, že pes je povahou velký bitkár s inými psami. Ja si však myslím, že nie viac, ako iné plemená psov. je pre nich prirodzené, že dospelý pes si chráni svoje územie a nie každý pes mu je sympatický. Rodičia majú cavaliera a ten tiež by sa s niektorými psami pobil a s inými sa chce hrať.
Máte niekto s írčanmi skúsenosti?
Adri
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 31. Júl 2008, 10:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ZEwa » 1. Aug 2008, 11:59

Ahooj a vitaj, konečne niekto s írčanom :) z akej chovky a ake staré štendo??
No vybrala si si teriera so skutocne charakteristickou povahou ale je to podla mna najskvelejsie zviera, hrozne pozitivny pes, mily, kontaktny, vzdy za kazdu srandu ale aj lumparnu :) no nemenila by som.
Ja mam sučku s PP z Ponny expressu vrh "E" E-mail me to, ma rok aj 4 mesiace a este jednu sucku krizenku ircana ta ma 3 roky a su super kamosky spolu spia zeru nahanaju sa :) Teda v knihach sa veru piše aj ľudia maju takú predstavu, že je to pes bitkár -noo je to teriér, má taky prisny vyraz koli fuzom, je to aj poľovný pes durič /tu sa cení ostrosť a chuť pracovať/ a všetko záleží na správnej vychove a socializácii. moja sa doteraz s nikym nepobila ale zase je sučka. Bola som však na výcvikových dňoch čo organizoval KCHTaF a tam volne behalo 6 írčanov + 20 rôznych psov/dvaja psi si sice nesadli ale zvysok v poho/ takze take su moje skusenosti. Pohladaj na webe foto z minulých rokov z dní írskeho teriéra v čechách - Nová ves u Rýmarova - myslím, z´že sa presvedčíš o mojich slovách :) Co som sa aj postretavala na vystavach tak tie psi su v klude, neštekajú, neútočia a dokonca sa chcu medzi sebou hrat.
Takze co najviac medzi psov v mladom veku a hlavne zvladnut základnú poslušnosť, privolanie, v dospelosti su psi teritorialny a chrania si svoje uzemie ale nemyslim, ze by vyslovene vyhladavali bitky a zacinali do inych ale to je individualne /poznam aj zuriveho goldena a to sa povazuje za mile a zlate plemeno - teda všeobecne medzi ľuďmi/
Ak chceš vedieť viac ozvi sa na mail, resp.SS
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron