ake plemeno do bytu?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

ake plemeno do bytu?

Poslaťod dufi » 19. Júl 2008, 15:05

Prosim poradte!
Chcela by som do bytu psika,ale nevieme ake plemeno by bolo najvhodnejsie zaobstarat si. S bratom sme pozerali,ze by sme si vzali nejakeho teriera. A mama by chcela male kludne plemeno. Poradte nam prosim :wink:
rozmyslali sme aj priamo nad plemenami ako su:Cainterier,Jack rusell terier, Norwichsky terier, Bordersky terier.

za pomoc vopred dakujem :D :)
dufi
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19. Júl 2008, 14:54

Poslaťod offca » 19. Júl 2008, 20:27

Cheche :) ANi z jedneho z vyššie vymenovaných kluďas nebude.. Asi by som na vašom mieste hladala, vzhladom na maminu požiadavku, kompromis.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod lucik » 20. Júl 2008, 8:37

cairnterier nie je stekavy predsa, ani taky besny ako jack russel.

a co tak cavalier?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod offca » 20. Júl 2008, 13:08

Ku cavalierovi by som sa priklanala aj ja
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Michaela » 21. Júl 2008, 11:54

jedna kamoška ma cairnteriera psíčka s pp. terinko je v byte kludny a len by spal a maznal sa a vonku je ako odtrhnuty z retaze :lol: beha, vystraja a tak.. takze ak by ste chceli tak ten by bol dobry...

jack ruseliky su velmi aktivne v utulku kde chodim sme mali krizenku a ta v kuse skakala ale zas ked sa vybehala riadne tak sa pytala aj na ruky a chcela sa len nosit :P
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tana » 21. Júl 2008, 13:30

podla toho čo chceš sním robit. Ked nič, len mať domáceho maznáčika tak niake spoločenské plemeno - čivava, ratlík, westík, mops, buldoček. Teriery, kokry a iné poľovnícke plemená patria do lesa, na dvor pre človeka čo sa pohybuje vonku a pes mu pri práci robí spoločníka. V byte sa s takých psov stáva na 90% nervák, agresor. Keď chces mať silou, mocou poľovníckeho tak možno baseta, ktorý je temperamentom vhodnejší do bytu než teriér.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod mmseltie » 22. Júl 2008, 9:24

Keďže hľadáš kľudného psa do bytu, hľadaj skôr medzi typickými spoločenskými plemenami. Čo tak japan chin, pekinéz, papillon, shi tzu, čínsky naháč. Dlhá srsť nech ťa neodradzuje. V byte sa ľahšie odstraňuje ako krátka, tá sa zapichne do všetkého. Dlhá ostane ležať napovrchu a dá sa ľahko stiahnuť vlhkou rukavicou. Ak hľadáš niečo väčšie, čo tak taliansky chrtík.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Larra » 23. Júl 2008, 15:51

...z vlastných skúsenosti talianskeho chrtíka veľmi neodporúčam...mali sme dvoch nezávisle od seba a je to živel...tryskovanie po byte bolo na dennom poriadku a s venčením sme mali problém s obomi a to hlavne v zime kedy odmietali chodiť po snehu takže sme im museli zadovážiť mačacie WC...ja som bola v byte veľmi spokojná s plemenom shar-pei...je to veľmi čistotný, nenáročný a pokojný psík, ale pozor ja preferujem jednoznačne psíkov s PP a u shar-peiov to podčiarkujem!
Larra
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10. Jan 2008, 16:49

Poslaťod Lucka » 22. Aug 2008, 17:45

No a ja mam doma v byte maleho hladkosrsteho pinca a nie su s nim problemy. Rychlo chape, aj ked obrese vsetko podozrive, da sa to odnaucit. Ma kratku srst, takze ani starostlivost nie je narocna :)
Obrázok užívateľa
Lucka
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 3. Aug 2008, 17:46
Bydlisko: Detva

Poslaťod raky » 22. Aug 2008, 22:13

Cavalier, teriéra radšej až po trocha skúsenostiach....
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 23. Aug 2008, 19:52

presne tak, terieri su vsetko mozne, len nie kludasi :P
tiez radsej odporucam hladat medzi spolocenskymi plemenami - ako su napr. cavalier king charles alebo maltezak
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod brutaldead » 23. Aug 2008, 23:06

nuz mi mame doma uz pomaly dva roky krizenca pittbula s boxerom takze... :-D ale moja osobna skusenost je ze najlepsie je si vybrat psa podla toho ako vie s nim clovek stravit psa.maly pes nepotrebuje tolko casu na vyblaznenie vonku kym velky pes si potrebuje vybit energiu.nemyslim ze zalezi na tom do akej kategorie pes zapada,tak ci tak ma kazdy pes inu povahu ako aj clovek.mansi psi potrebuju menej starostlivosti ako velky.treba zvazit kolko casu vies stravit so psom
brutaldead
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 23. Aug 2008, 22:57
Bydlisko: Senec

Poslaťod Amaguk » 24. Aug 2008, 0:50

:nienie: to vobec nie je pravda, co pises. potreba pohybu a miera starostlivosti/vycviku a pod. sa nijako neodvija od velkosti psa. :roll:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 24. Aug 2008, 13:30

Amaguk, tak tak. Brutaldead, nemáš pravdu.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Lucka » 24. Aug 2008, 14:30

No lenze zase cim vacsi pes, tym viac starostlivosti a hlavne krmenia. Velke psy casto potrebuju dostatok pohybu, cas na vyblaznenie (tie pohyblivejsie), casto potrebuju vhodne zamestanie, inak sa nudia. Tie menej pohyblive velke psy zase bez pohybu chradnu, trpia dysplaziou klbov, maju prelezaniny...
Male psy taktiez potrebuju pohyb, to je jasne, ale myslim, ze netreba s nimi chodit na celodenne prechadzky. Okrem toho, male psy lahsie znasaju podmienky v bytoch, nepotrebuju vybeh, hrat s nimi sa da v pohode aj doma.
Teriery su zive, vesele, hrave a velmi pohyblive psy, neustale nieco vymyslaju a hladaju zabavu. To sa vsak da zvladnut a aspon sa mozete tesit, ze ked sa vratite domov, bude vas tam cakat niekto, komu ste cely den chybali :wink:
Obrázok užívateľa
Lucka
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 3. Aug 2008, 17:46
Bydlisko: Detva

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia