pes útočí na deti

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

pes útočí na deti

Poslaťod jankovci » 28. Jún 2008, 15:45

Dobrý deň, mám nemeckého ovčiaka, s ktorým mám problém. Pes má tri roky, je poslušný, ale od doby dvoch rokov začal byť agresívny na deti, ktoré pozná od mala. Predtým tie deti mohli "mu skákať aj po hlave" a pes si nič z toho nerobil. Asi pred rokom bez príčiny zaútočil na jedno dieťa a od vtedy má za sebou asi 5 útokov, medzi tým začal útočiť aj na mladšie 7 ročné dieťa. Doteraz útočil bez mojej prítomnosti, ale včera zaútočil aj keď som tam bol. Stalo sa to potom ako oňuchal 7-ročnú neter a hneď na ňu začal vrčať a chcel na ňu zaútočiť. Našťastie sa nič nestalo. Nechcem ho dať preč, je to dobrý pes, ja osobne som s ním veľmi spokojný, ale treba to nejako vyriešiť. Prosím poraďte mi. Ďakujem
jankovci
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28. Jún 2008, 15:31

Poslaťod Silwuska » 30. Jún 2008, 10:30

Ze by to bolo tym ze mu doteraz tie deti "skakali po hlave" :roll:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Ester » 30. Jún 2008, 10:39

Nechce sa mi veriť,že by to bolo "z ničeho nič", nemal nejakú zlú skúsenosť s dieťaťom - niekto mu aj nechtiac ublížil?
Moja RR sučka nie je na deti agresívna, ale keď ju veľmi otravujú, odcúva a vtedy deťom hovoríme, aby jej dali pokoj, keď sa chce hladkaď, príde sama.
Aj pri zoznamovaní s novými deťmi treba dávať pozor, musí si ich najprv oňuchať, nemá rada, keď jej idú rovno po hlave - rodičia by mali deti naučiť, že je to ako podanie ruky pri ľuďoch...
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod Ivanka.P » 2. Júl 2008, 11:10

Nemohlo to byť zničoho nič, tomu sa mi /a asi ani tebe/ nechce veriť. Skús sa pohrabať v minulosti a v zážitkoch ako reagoval na deti a čo mu robili. Ešte vrčanie by som pochopila ako že "choď preč" ale útok???? :shock:

Ten pes si musí uvedomovať, že decko je malé a slabšie. Chodili ho deti niekedy aj samé venčiť? Hrávali sa s ním aj psie hry? Alebo mu naozaj skákali po hlave a pes ich prítomnosť len trpel.

Ja mám RTW a 3 ročné deti a nezniesla by som ani vrknutie pri miske. Deti jej z misky ak granulky chutnali keď boli malinkí a ona vrtela chvostom a rýchlo jedla aby jej čo najmenej pojedli :D

Tu musíš aj ty pochopiť psa a v prítomnesti detí byť maximálne zodpovedná. Ak sa stane nešťastie, bude to tragádia, ktorú budú dávať za vinu tebe.

:roll: :?: prečo dávaš tému 2x http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=4208
Ivanka.P
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Dec 2007, 17:07

pes útočí na deti

Poslaťod jankovci » 4. Júl 2008, 21:23

Dobrý deň, s tým skákaním po hlave som to myslel obrazne. Presne tak mohli mu brať aj granule z misky a nikdy ani nevrkol a podobne. Nemyslím tým, že by mu robili zle. Ako som už napísal začalo to po dovŕšení jeho dvoch rokov, spočiatku bol útok zriedkavý, ale v poslednom čase už neznesie detskú prítomnosť.
jankovci
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28. Jún 2008, 15:31

Poslaťod rea » 5. Júl 2008, 11:46

Dobrý deň, svoju odpoveď som písala v tom druhom príspevku. Je fajn, ak je pes k deťom tolerantný, ale za určitých okolností je tento prístup, kedy deti psa pri kŕmení obťažujú, jedným z dôvodov správania, ktoré vzniklo. Ani zhovievavosť psa by sa nemala zneužívať. Alebo máte záujem si prečítať, že pes nie je v poriadku a chyba je v ňom?
V odpovedi som písala, že pokiaľ sa jedná o problém pes a deti, nie je vhodné riešenie odkladať. Kontaktovali ste niekoho osobne?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod kotras » 26. Okt 2008, 19:47

Museli mu neako robit zle a on si yvzkol ze deti mu robia zle a tak sa zacal branit
:shock:
Obrázok užívateľa
kotras
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 21. Sep 2008, 17:02
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod tana » 29. Okt 2008, 13:46

Mňa by zaujímalo ako sa Váš nemecký ovčiak chová k dospelím ľudom. Či je rozdiel ked je v prítomnosti chlapa a iný ked je zo zenou. Ďalej či je ten pes na dvore, bytovke. Keď na dvore či si stráži dvor a akým spôsobom. Keď je pustený vonku navoľno ako sa správa - to všetko a mnohé ďalšie veci vedia dosť vypovedať čo sa vlastne stalo a deje v hlave Vášho psa. Najlepšie je takéhoto psíka vydieť, pretože dôvodov môže byť mnoho. Najlepšie by ste urobili keby ste vyhľadali pomoc odborníka, ktorý by so psom a svami strávil istý čas a všímal si reakcie a správanie psa, ktoré skúsenému výcvikárovi a chovateľovi napovedia temer všetko.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod sara » 18. Nov 2008, 13:02

Takyto problem sa neda vyriešiť po napisani rad na forume.Je to problem ktori sa mohol spustit na viac podnetov,ktore ste si vôbec nevšimli.V prvom rade sa musi prisť na / prečo / a potom sa da problem odstranit.Určite ak nechceš aby sa niečo stalo skontaktuj vycvikara a budeš prekvapeny čo všetko sa da napraviť.
sara
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 20. Dec 2007, 9:29


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia