nechut do jedla

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

nechut do jedla

Poslaťod jajuska » 4. Máj 2008, 9:55

ahojte, chcem sa opytat, vie mi niekto poradit??? mam 7 mesacneho vlciaka, a od malicka sa mu snazim davat jest nie len ciste granule, ale bud s konzervou alebo masom nejakym. konzervy nechce, tak mu kupujem v masiarste maso, napr. hrtany, plucka, a pod...a to mu miesam s granulami, lebo on ciste granule nechce jest, neviempreco. no a teraz, ked je teplo, tak nehce jest ani cez den, len vecer ked mu dam. no v poslednom case neje skoro nic.l neviempreco. napr vcera vecer som mu dala plnu misku , granule plus maso, pekne mu to vonia, ine psy by sa za tym trhali, ale on zozral len malinko, rano to tam bolo skor vsetko...a potom to uz take nechce...neviem uz co mu mam davat..ako ho naucit, aby zral to co ma????neviem ci je vyberavy, alebo mu to nechuti, alebo co mu je??ved maso zerie hadam kazdy pes...
Obrázok užívateľa
jajuska
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 27. Nov 2007, 21:17
Bydlisko: Opatovce nad Nitrou

Poslaťod Jozef Varga » 4. Máj 2008, 15:19

moze to byt docasne nechutenstvo,tiez mu skontroluj zuby a dasna ci nema nejake zranenie,ak je riadne odcerveny v jeho veku by mal bastit ,tak mu skus dat menej a vecer ak zerie lepsie,u psov sa taketo vymrvanie obcas vyskytne,je v psej puberte takze aj to moze byt dovod,ak sa to neupravi navstiv vetka :?
Obrázok užívateľa
Jozef Varga
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Jan 2008, 21:06
Bydlisko: solcany

Poslaťod tana » 5. Máj 2008, 14:32

Je to stena, bud rada ze není pazrave a tie plne misi nevylizuje, pretoze by sa ti asi gulal. Moj prvý ovciak tiez do roka vyzeral ako pod rengenom a nic nechcel jest, a ked tak len sitné granule. Vyrástol, presiel pubertou a potom zacal aj bastit. Teraz má 8rokov a zjedol by aj mna :P
teraz mám 6mesacného ovciaka a ten by zase zjedol vsetko. Neviem ci k tým granuliam co mu dávas más aj odmerku, tá ma cca200g. To len aby si vedela moj denne zozerie ráno i vecer 3/4odmerky a aj tak má túčik. Neboj sa není to ziadna tragédia. To ako chalan do 15tich rokov: dlhý, tenký, chodí jak chaplin. Prejde pubertou a je zneho pohladný chlap :lol:
tana
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Abé » 11. Máj 2008, 14:06

aj ja mám teraz ten istý problém,mám 1 ročnú fenku beaucerona a nechce mi teraz moc žrať.niečo spapá ale nie moc veľa. skúšala som kuracie trupy s cestovinami, ale moc to nezabralo.zožrala len jednu misku(nie plnú).dnes ju skúsim večer vonku trochu ponaháňať a uvidíme či to trochu zaberie,ale mám podozrenie, že jej moc nechutí kvôli tomu teplu.veď uvidíme :wink:
Obrázok užívateľa
Abé
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 11. Máj 2008, 13:54

Poslaťod Ester » 12. Máj 2008, 15:00

Mojej sučke pri nechutenstve vždy pomohol jeden pôstny deň. Šteniatku by možno stačilo aj pol dňa. Granule by sa s mäsom miešať nemali, pretože majú inú dobu trávenia. Ak chceš krmiť aj mäsom aj granulami, treba striedať. Ja som granule lenzalievala vývarom, miešala s jogurtom. Teraz prechádzame na varenú stravu, po dlhom čase sa sučka na jedlo teší, konečne raňajkuje a miska je bezo zvyškov.
Ak by nechutenstvo bolo dlhodobejšie, treba skúsiť zmeniť granule, alebo vylúčiť nejakú zdravotnú chybu.
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod Abé » 12. Máj 2008, 15:29

tak včera som tú moju dosť vybehala a bola dosť unavená.dala som jej večer žrať moc sa do toho nehnala ale potom keď ochutnala zjadla ju ako nič.za to som ju pochválila,aj dnes ráno zjadla celú svoju misku a dojedla polovicu misky po druhom psovi.takže som bola natešená :smiech:

//::dnes som jej uvarila príma baštu,a jedla ako divá.som dosť happy :victory:
Obrázok užívateľa
Abé
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 11. Máj 2008, 13:54

Poslaťod bruno » 19. Jún 2008, 7:22

bud psovi rastu zuby, preto nechce primat potravu, alebo ma parazitov, treba ho odcervit.
Obrázok užívateľa
bruno
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 17. Jún 2008, 9:50

Poslaťod Eva K. » 19. Jún 2008, 15:44

Občas pridajte Pangamin, budú žrať ako diví.
Ja mám opačný problém. Pažravca.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Jana K » 20. Jún 2008, 12:19

no Evi, aj ja sa divim, ze takyto problem moze nastat...ten moj by zozral v pripade nudze aj mna :lol:
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia

cron