Kotnosť a háranie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kotnosť a háranie

Poslaťod somebody » 7. Apr 2008, 21:59

mám 3 ročnú suku 11 dní po 1 krytí, krytie bolo na 12 deň, t.j má už 23 deň hárania, už asi 2 deň je háranie zrejme na ústupe, ale krv je akoby hustejšia, kalná a trochu zapácha, pripomína to zápach análnych vačkov,
ešte pozorujem mierne sťažené dýchanie. Je to moja prvá suka, nemám s kotnosťou skúsenosti, inak žerie normálne, pije močí aj výkaly má normálne, pokiaľ má podnet tak je besná ako inokedy, možno si jej teraz keď by mala byť kotná všímam viac ako by bolo treba, ale mne to nedá.
poraďte mi niekto či sa jedná o bežné príznaky pri kotnosti, alebo čo mám robiť.... všetkým veľmi vopred ďakujem za rady :cry:
somebody
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:27

Poslaťod lucik » 8. Apr 2008, 6:47

ja by som na tvojom mieste isla k veterinarovi.. nevies urcite, ze je kotna, aby sa to nahodou nezvrtlo na zapal maternice..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod SANTE » 8. Apr 2008, 7:29

Ked si ju kryla na 12 deň, už by nemala mať vtedy krvavý výtok len narúžovelý, skôr to vyzerá na problémy s maternicou treba ísť veterinárovi
nemecká doga, francúzsky buldoček
Obrázok užívateľa
SANTE
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20. Mar 2008, 9:28

Poslaťod Nikka » 8. Apr 2008, 10:36

Aj ja sa pridávam k názoru, že nie je na čo čakať! Treba zobrať sučku k veterinárovi. Asi bude mať zápal maternice :(

Však potom poinformuj! Držím palce
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

háranie fenky

Poslaťod Anjelik222 » 10. Aug 2008, 14:28

Čawte, koľko dní sa fenka hára a od koľkého roku...

Po háraní môžem fenku pustiť k psom :?:

Dííky :D :D
Obrázok užívateľa
Anjelik222
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 9. Aug 2008, 19:53

Poslaťod Lucka » 24. Aug 2008, 14:45

Anjelik222:

Tu je o tom info:

http://www.pes.mobilenews.sk/plemenitba ... stanie.htm

Ale vseobecne: Fenka sa zacina harat vo veku 7 - 9 mesiacov, cize po dosiahnuti pohlavnej dospelosti. Ruja (teda haranie) trva priblizne 21 dni. No najlepsie to zistis, ked uz fenka nema vytok a psy o nu prestanu javit zaujem. Po skonceni ruje moze byt fenka pustena medzi psy.
"Pes verí úprimne, preto je také ľahké ho sklamať"
Obrázok užívateľa
Lucka
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 3. Aug 2008, 17:46
Bydlisko: Detva


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia