Kto má doma dogu?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kto má doma dogu?

Poslaťod SANTE » 26. Mar 2008, 7:22

Hľadám niekoho kto mi môže poradiť, mám doma 3 mesačnú fenku dogy a nechce jesť, je hrozne vyberavá, už neviem čo mám s ňou robiť, každé kŕmenie je pre nás nočná mora. Dostáva žrať 3x denne, vyskúšali sme už rôzne typy granúl ( royal canín, eukanuba, pedigree, frolik, ) ale granulované krmivo odmieta či už suché alebo zvlhčené, takisto ryžu s mäsom, nie som nováčik v chove psov, ale dogu mám teraz po 15 rokoch , prdtým tá čo sme mali bola bez problémov. Ak máte skúsenosti, prosím poradte. Fenka je s PP z dobrého chovu. nechcela by som niečo zanedbať, boli sme už aj u veterinárov, tiež nevedia čo s tým. Ahoj a dakujem za pomoxc, Sandra
Obrázok užívateľa
SANTE
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20. Mar 2008, 9:28

Re: Kto má doma dogu?

Poslaťod yetti007 » 27. Mar 2008, 23:51

SANTE píše:Hľadám niekoho kto mi môže poradiť, mám doma 3 mesačnú fenku dogy a nechce jesť, je hrozne vyberavá, už neviem čo mám s ňou robiť, každé kŕmenie je pre nás nočná mora. Dostáva žrať 3x denne, vyskúšali sme už rôzne typy granúl ( royal canín, eukanuba, pedigree, frolik, ) ale granulované krmivo odmieta či už suché alebo zvlhčené, takisto ryžu s mäsom, nie som nováčik v chove psov, ale dogu mám teraz po 15 rokoch , prdtým tá čo sme mali bola bez problémov. Ak máte skúsenosti, prosím poradte. Fenka je s PP z dobrého chovu. nechcela by som niečo zanedbať, boli sme už aj u veterinárov, tiež nevedia čo s tým. Ahoj a dakujem za pomoxc, Sandra

napis mi na SS co konkretne potrebujes. Mam doma aj spekulanta, ale na kazdeho sa da vyzriet.... :D
Modra je dobra.... ale len u ND.....
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod krtkoboss » 13. Feb 2009, 16:09

A robila by problem varena strava, ta naša má už 2 roky ale sem tam chytí tiež takýto manier a granule neche ani vidieť, takže potom prechádzame na varenú stravu
krtkoboss
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 17. Apr 2007, 15:21

Kto má doma dogu

Poslaťod SANTE » 16. Feb 2009, 8:11

No ono je to fajn, varená strava, ale cestovinu nechce, ryžu tiež nie, zeleninu ani neočuchá , jedine čo zje je varená kuracie mäso a aj to teraz posledné dva týždne odmieta, takže sa trápime a vymýšlam každú chvíľu niečo iné,
nemecká doga, francúzsky buldoček
Obrázok užívateľa
SANTE
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20. Mar 2008, 9:28

Poslaťod aponi » 16. Feb 2009, 11:54

Tento recept pre zlých papkáčov som si požičala z knižky p.Milana Šťourača.
Píše, že keď sú zlí jedáci mali by dostávať stravu viackrát denne v malých dávkach.ako predkrm maso,psy majú radi pečienku,krupičnú kašu,lyžičku slnenčnicového oleja,lyžicu medu,vitaminominerálne tabletky,lyžičku kvasníc.
Recept: 500 mg kvetového pelu/napr.Floravit tablety/,2 čajové lyžičky rozmixované vaječné škrupiny,500 mg morských rias,polievková lyžica medu,2 lyžice šľahačky,2 lyžičky slnenčnicového oleja,2 lyžičky droždia,2 lyžičky jablčného octu.Všetko rozmiešať ,nechať odstáť,aby sa cca po 10 min rozpustili cele.
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41

Poslaťod SANTE » 17. Feb 2009, 7:53

to je fajn, ja mám knižku p. Doktora, ale recepty z nej na našu neplatia, nezožere nič miešané o kvasniciach ani nehovoriac a ani pečienku, alebo olej , už sme vyskúšali naozaj všetko možní, dokonca som ju jeden čas kŕmila na silu ako mi radil Dr. Štourač ale akonáhle zje niečo na silu, hneď to vyvráti, Jej zdravotný stav je pri tom v poriadku, všetky testy sú v norme
nemecká doga, francúzsky buldoček
Obrázok užívateľa
SANTE
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20. Mar 2008, 9:28

Kto má doma dogu?

Poslaťod aponi » 18. Feb 2009, 11:58

Píšeš všelijaké značky granúl,skúsila si Hill´s moja sa na ňom rozožrala
Obrázok užívateľa
aponi
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 6. Sep 2008, 11:41
Bydlisko: Rastislavice 41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 6 hostia