Hranie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Hranie

Poslaťod patina » 19. Feb 2008, 18:06

Mám malého ročného psíka ktorý sa doteraz veľmi rád hrával s loptičkami. Bol ale veľmi otravný a tak som mu loptičky schovala. Kúpila som mu za to iné hračky ako napríklad ježka ktorý má na chrbte pichliače - ostne. Myslela som, že sa mu to bude páčiť. No netušila som že jeho to nebude nezaujímať. Po čase som zistila fakt že on sa nedokáže zahrať sám. Kamarátka má väčšieho psa a ten priam miluje hračky aby ich mohol obhrýzať. Nedalo by sa to nejako naučiť aj môjho psíka? Alebo ho nejako nalákať na to aby sa sám hral .On je inak veľmi pojašený a hravý akurát že sa nedokáže sám zahrať. Prosím poraďte mi čo najskôr. Ďakujem. :D
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Lucia.ja » 19. Feb 2008, 20:50

Ahoj! Nemyslím, že to bol dobrý nápad skryť mu tie loptičky keď ich mal tak rád. Skús sa k nim vrátiť a keď bude rozbláznený a bude sa hrať s loptičkou, loptičku mu rýchlo zober a nenápadne ju vymeň za inú hračku. Ak bude fakt rozbláznený a v zápale hry si výmenu ani nevšimne. Po istom čase áno ale takto si postupne zvykne aj na iné hračky. Čo sa toho obhrýzania týka, nie všetci psi sú takí "hryzavci". niektorí obhrýzajú hračky viac, iní menej a niektorých to nezaujíma vôbec.
Ale naozaj stále nechápem, prečo mu nechceš dovoliť tie loptičky :?:
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod patina » 20. Feb 2008, 10:04

Možno to pomôže a vyskúšam to. :D Dúfam že to pomôže a nakoniec sa bude tak isto ako s loptičkami hrať aj s inými hračkami. Tie loptičky som mu schovala lebo keď niečo robím tak nedá pokoj a furt chce aby som mu ich hádzala. A nie vždy sa mi s ním chce hrať. :roll:
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod zuzupes » 20. Feb 2008, 10:37

patina,
trosku mozes byt aj rada ze hracky neobhryza, mojej nevydrzi ziadna hracka dlho. vsetko nici a je to problem. ale mozem poradit jednu hracku, ktora by ho mozno bavila - taka lopta s otvormi a do nej das granulky alebo dake odmenky, popripade tvrdy syrik a on ju musi kotulat a to mu vypadava.na to nepotrebuje ani Teba. Alebo este jedna hracka - taky gumenny kong ktory ma v sebe dieru, do nej natlacis pasteku alebo syr a vylizuje aj hodinku a tiez sa zabavi :D .
ahoj
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod patina » 20. Feb 2008, 20:35

Nevedela som o takej hračke. A to normálne kúpiš v nejakých medziproduktoch aj keď nieje veľký? Vyskúšam to snáď mi to pomôže.
Ty sa máš lebo peniaze za ktoré mu kúpiš hračku nevídu na zmar ako u mňa. :(
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod zuzupes » 22. Feb 2008, 10:42

to kupis v chovatelskych. mozno aj dakde na nete. vyskusaj pohladat. maj sa pekne.
PS Inak moc som nepochopila Tvoj posledny prispevok :lol:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod patina » 22. Feb 2008, 11:14

Ahoj.

Myslela som to tak, že ty sa máš lebo to čo kúpiš tvojmu psíkovi nevíde na zmar a využije to ako hračku. Narozdiel od môjho, ktorý si nové hračky ani nevšimne. :(
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod zuzupes » 22. Feb 2008, 12:58

to som pochopila :D
toto nie - kúpiš v nejakých medziproduktoch aj keď nieje veľký
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod patina » 22. Feb 2008, 21:04

Aha, prepáč. Myslela som to tak, že či je to len taká zriedkavá hračka ktorú sa nedá kúpiť v obyčajnom obchode pre zvieratá, ale iba vo veľkých chovateľských obchodoch.
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod zuzupes » 25. Feb 2008, 8:17

aha, tak to som uz pochopila.veru mas pravdu :lol:
mrkni sem
http://www.hafan.sk/oddelenie/7-gumene-umele
http://www.baron.cz/pes/hracky-pro-psy/ ... e-kong/i-0
ale urcite sa to da zohnat aj lacnejsie. ahoj :D
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod patina » 25. Feb 2008, 17:38

Ďakujem za ponúknuté stránky. Boli super a na tej prvej som našla aj takú plniacu loptičku. Asi mu ju kúpim, snáď to pomôže. Ale malo bi, veď keby sa tak taká loptička pred ním sama kotúľala aj naplnená granulami, iste by ho to zaujalo. veď on je taký jašo. Ale stále neviem či si to ten môj čoklík zaslúži. Ešte raz ďakujem. Ahoj. :D
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod zuzupes » 25. Feb 2008, 20:11

Myslim, ze oni si dakedy zasluzia ovela viac ako my :lol:
vela zabavy
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron