krytie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

krytie

Poslaťod somebody » 14. Jan 2008, 11:37

mám otázku na skúsených chovateľov, chceme sučku prvý krát kryť psom, ktorý deň od začiatku hárania je najvhodnejší, literatúra sa v stanoviskách rozchádza uvádzajú od 10-16 dňa, dokonca som čítala, že ten deň nie je až tak dúležitý, hlavné je aby suka psa na seba pustila, a že potom môže nastať oplodnenie t.j. ovulácia až do dvoch dní, že suka semeno v sebe zadrží, tak neviem či to nie je blbosť.
Je nutné krytie po 2 dňoch opakovať ?
Existuje nejaký test ovulácie u suky, aby sa presne určil deň kedy treba kryť?
A ke´d už sme pri testoch existuje tehotenský test pre suky, resp. dá sa aplikovať ten ľudský?
somebody
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Nov 2007, 18:27

Re: krytie

Poslaťod M@co » 14. Jan 2008, 19:42

somebody píše:Je nutné krytie po 2 dňoch opakovať ?
nie
Existuje nejaký test ovulácie u suky, aby sa presne určil deň kedy treba kryť?
áno
A ke´d už sme pri testoch existuje tehotenský test pre suky, resp. dá sa aplikovať ten ľudský?
nie
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod pagastanka » 22. Jan 2008, 15:46

Ahoj.
Ja sice mam psa (jorksira), ale pre 5. dnami bol prvykrat nakryvat.
Snazili sme sa o to u sucky na 10 den, ale stale ho odhanala. Vtedy sme boli so psom v prostredi feny.
Pockali sme este dva dni a potom bola sucka u nas (v prostredi psa). Tiez sa neda povedat, ze by ho neodhanala, ale vdaka skusenosti jednej chovatelky sa to nakoniec podarilo.
Probrem nebol iba u fenky, ale aj moj pes mal trochu problem lebo sa nevedel trafit :?
Tato chovatelka nam sama povedala, ze naj den je cca 12-15. Rovnako ako ty, sme sa pytali ci treba prekrytie opakovat, ale povedala, ze netreba, aj ked by to bolo dobre.

Zatial nevieme ci sa to podarilo :) , ale dufame, ze ano.
Chovatelko pojde s fenkou neskor na sono a tam sa to potvrdi.
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod Ester » 11. Feb 2008, 12:14

Najistejšie je vyšetrenie hladiny progesteronu. Treba si aj všímať správanie sučky - naša 10.-12. deň reagovala, keď som sa jej dotkla zadku, dávala chvost na stranu, iné dni to nerobila.

www.tatranskaafrika.sk
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť