žiarlivosť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

žiarlivosť

Poslaťod Fanny » 4. Dec 2007, 8:52

Tak aby tu nebolo tak dusno, pridavam temu :wink:
Ziarli vas pes na partnera ? Alebo na cudzich ludi ? Alebo ked venujete svoju pozornost cudziemu psovi ?

Moji neziarlia, ale viem ze znami maju psa ako ucinnu antikoncepciu :lol:
Alebo kamarat si pozval k sebe slecnu a ked sa zacali ozyvat nezvycajne zvuky zo spalne, pes si otvoril dvere a skocil medzi nich do postele :lol:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod Nils » 4. Dec 2007, 10:15

nie
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod oreganka » 4. Dec 2007, 10:34

Nie.

Alfac si moze hyckat a venovat sa komukolvek, kedykolvek a pes mu do toho nema co pindat. Podla mojich skusenosti sa ziarlenie objavuje spravidla tam, kde sa sice ´vodca´ snazi, ale prosto neoplyva prirodzenou autoritou. A tiez tam, kde je ´vodca´vnimany ako neasertivny, slabsi, zranitelny - cize su tendencie chranit ho.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod DKo » 4. Dec 2007, 10:58

boj a stráženie si lepšieho fleku vo svorke je u psov normálne, nenormálne žiarlia iba ľudia
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod beira » 4. Dec 2007, 15:47

My sa nemozeme bit a vydavat skriekave zvuky (co znamena, ze sa nemozem hadat podla svojich predstav... :wink: ). Beira to prichadza riesit: trha z noh papuce, potom ponozky, a ked nepomaha, tak stipe do zadku, do stehien alebo do ruk. A ked je uz celkom zufala, tak sa postavi na zadne a hryzie do usi... :roll:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fanny » 4. Dec 2007, 16:09

Beira RR neznasa konflikty, hadky atd. 8) Dokonca nasa sa vyhyba aj konfliktom medzi psami. Tam kde sa napr. dvaja biju ona sa schovava "pod suknu" a krpec vyraza do boja :lol:

Ale niektori psy povazuju take tie ako by som to...."partnerske hratky" :oops: za konflikt, pripadne napadnutie a podla toho reaguju :roll:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod beira » 4. Dec 2007, 16:13

Ja mam skor pocit, ze ju to tesi... hahaha bude sranda... to jej vidno na pohlade 8) Ona vie, ze je to hra... Ale ked sa sused hadal so susedou a naozaj, tak to boli obe napnute, ako keby v dialke videli leva :wink: , a Ebis sa rozstekal tak silno, az u susedov vsetko zmlklo... 8) :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Fraga » 4. Dec 2007, 16:17

nie, na ludí nie, ale na seba ano... fena na psa a naopak, prípadne na iného psa... to dokážu toho druhého aj prevalcovat len aby si panička práve ich všimla :lol: :lol: :lol: ked fendula sedí predo mnou, tak pes sa posadí nás tesne pred nu aby som ho lepšie videla že aj on tam je :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod ...repr^zent » 4. Dec 2007, 16:46

Na ludi nie, pokial nema pocit, ze je uz dlho odstrceny, potom zacne vyspevovat-nariekat, snazi sa tak uputat moju pozornost.

Na cudzich psov velmi mierne, ked sa mu zda, ze je druhy podozrivo dlho hladeny, tak dobehne a telom ho odstrci. Nekuse a nenapada.
Proste sa nacpe na jeho miesto a po chvilke (pohladeni) zase ide za svojimi zaujmami. :lol:
Skor kontroluje situaciu imho.
beira píše:sa nemozeme bit a vydavat skriekave zvuky

Co mi to len pripomina? :scratchhead:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 4. Dec 2007, 17:07

Zeby opice? :scratchhead: :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod zopz » 4. Dec 2007, 17:19

Je samozrejme, ze psy na seba ziarlia a usiluju sa o panovu priazen. Situacie, ktore ste popisali jasne vystihuju to chovanie.
Dokonca , kde je vodca svorky akceptovany zvyskom svorky / teraz mam na mysli psiu svorku/ majitel by to nemal narusovat - teda prvemu da maskrtu vodcovi, pri tlaceni viacero hlav, pohladka najprv vodcu a pod. Ine chovanie by mohlo napovedat ambicioznemu jedincovi vo svorke, ze je cas na urvanie si prveho miesta, kedze aj pan sa k vodcovi nechova ako k vodcovi.

Takto som pomahala udrziavat si nekompromisnu autoritu svojej uz starnucej fene, aby sa nenasiel nejaky karierista, ktory by to chcel na nu skusat.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod DKo » 4. Dec 2007, 20:37

Zopz, trochu ťa poopravím: u nás nemáme psieho vodcu, iba môjho zástupcu :idea:
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Fraga » 4. Dec 2007, 20:43

No ako som si to prečítala Zopz tiež ma to napadlo...(čo napísal DKo)

tiež máme 11r fenu a ta si vie svoje miesto patrične ustrážiť, ale ako náhle som na dvore ja môžu aj traktory padať musí si aj ona od mladších nechať po hlave skákať...samozrejme neprepínam situaciu... keď sú drzí moc sama zakročím a potom už len vidím jej ďakovný pohľad :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Kaca » 4. Dec 2007, 23:17

u nas je to takisto. Gia je zodpovedna za svorku, ked tam nie som. Ale inak akceptuju vsetci mna (obcas aj partnera ;) ). Obcas, ked som niekde v pozadi a ona nieco riesi, skontroluje si pohladom, ci suhlasim. Ak nie, dam jej to jasne najavo uz len tym, ze to zacvnem riesit ja...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod zopz » 4. Dec 2007, 23:55

DKo píše:Zopz, trochu ťa poopravím: u nás nemáme psieho vodcu, iba môjho zástupcu :idea:


Preto som dala do zatvorky - psia svorka - lebo je poradie v psej svorke a nad tym je clovek.

napr. Alfa 1 - pan, clovek
Alfa 2 pes - najdominantnejsi z celej svorky.

Predpokladam, ze nie je u vas iba jeden Alfa - teda ty a zvysok, teda psi su si rovnocenni.

Samozrejme neberiem do uvahy, ked pes preberie alfa 1 funkciu, co sa tiez zial stava.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia