O psoch (prenesené z výcvikovej poradne)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Fraga » 2. Dec 2007, 22:27

zopz píše:Kedze je toto tema aj O psoch tak:smeju sa vasi psi? / viem, ze ide o napodobnovanie cloveka a jeho usmevu, nie usmev psi ako taky/ Obcas takych mam a je to velmi pekne.


Myslím, že hej... smeju sa...a ešte viac reagujú na radosť...keď mam krpatého na rukách a začne mi robiť zle - olizovať kade začiahne, a začnem sa smiať, lebo to štekli, tak proste začne ešte viac...ked sa snažim nahodiť výchovný ton a cez to sa smejem tak uplna ignoracia... myslím, že vedia čo je smiech...vnímajú smiech... :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 22:29

Nas je vyrehotany permanentne. Oni haskaci su celkovo take vysmiate papule :)

Obrázok
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zopz » 2. Dec 2007, 22:36

To ano, prejav radosti maju nakazlivy. Myslela som ale ci ukazuju zuby pri tom. Niektori takto reagovali ked som prisla domov, vrteli chvostom a cerili sa, ini pri inych prilezitostiach, vzdy ked mali radost .

Mne to pripada akoby sa naucili od cloveka, ze ten ked je stastny alebo ma dobru naladu, ukazuje zuby a toto od neho odkukali.

Inak paúulky psov - napr. pri spanku - jedni ju maju v tvare permanewntneho usmevu a mam tu aj taku co ju ma takto :(
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 22:38

aha, tak nepovedala by som, ze napodobnuje cloveka, je to proste prejav jeho druhu vlastny, ze sa smeje ked je spokojny a tesi sa.
ale zuby nevyciera :D
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 2. Dec 2007, 22:39

[quote="Amaguk"]Nas je vyrehotany permanentne. Oni haskaci su celkovo take vysmiate papule :)

nádherné, aj tá foto predtým/šteniatko/, škoda, že to tak rýchlo vyrastie..... neviem, či sa moja naozaj smeje, ale určite vie rozoznať smiech a aj náladu atď a aj u psov a pri zmiešanej svorke je to naozaj o privlastňovaní si aj iných ako vrodených vlastností, návykov, ono viď to zamknuté fórum. 99% ľudí je tu kvôli havkáčom a aj tak sa posekajú...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Fraga » 2. Dec 2007, 22:40

zopz píše:To ano, prejav radosti maju nakazlivy. Myslela som ale ci ukazuju zuby pri tom. Niektori takto reagovali ked som prisla domov, vrteli chvostom a cerili sa, ini pri inych prilezitostiach, vzdy ked mali radost .

Mne to pripada akoby sa naucili od cloveka, ze ten ked je stastny alebo ma dobru naladu, ukazuje zuby a toto od neho odkukali.

Inak paúulky psov - napr. pri spanku - jedni ju maju v tvare permanewntneho usmevu a mam tu aj taku co ju ma takto :(


Neviem či pes vie napodobňovať mimiku človeka, ale správanie od iných psov odkuká hneď a hlavne ked sa ide robiť zle... :lol: napr. hromadná akcia hrabania.... privolačka....ked on nemusí nemusím ani ja.... trhanie všetkého neživého, čo sa na dvore najde.....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod raky » 2. Dec 2007, 22:45

a malá otázka, sníva sa aj Vašim? Moja behá z labkami, má zvláštne dýchanie, niekedy ako malé dieťa a radšej ju troška preberiem, predtým som sa s tým nestretol, ale zas bol to pes...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Fraga » 2. Dec 2007, 22:48

snívať sníva... to isto.... dokonca som ich budila ked knučali zo sna....ale ako chrápu niekedy do toho...keď sa zobudím na cirkulárku...tak to je už o čom? :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 22:50

najlepsie sa hrabe s najlepsim kamaratom
Obrázok

vyraz tvare to jasne naznacuje :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 22:51

raky píše:a malá otázka, sníva sa aj Vašim? Moja behá z labkami, má zvláštne dýchanie, niekedy ako malé dieťa a radšej ju troška preberiem, predtým som sa s tým nestretol, ale zas bol to pes...

sto pro sa mu sniva - knuci, hrabe packami, obcas aj vrci :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod asitak » 2. Dec 2007, 22:55

Hohóóóó. Konečne sa tu akceptuje moje pohlavie? Už nie som asiťáčka?

PS: každý si z mojich príspevkov vybral to čo ho najviac zaujalo - niekoho nadávky niekoho to čo bolo k téme. Každý podľa jeho schopností separovať informáie. Keď je u niekoho prvoradé ihneď po prvom príspevku zisťovanie IP adresy,vyhrážanie sa, a uráZanie, len aby sa o faktoch nikto nedozvedel, tak je to podla mna jasný dôkaz toho že vie ako sa to stalo ale bojí sa že to vrhne zlý obraz na niekoho s kým je on kamarat. Alebo žije s dotyčným v jednej domácnosti a celý život s ním všade chodí ak na stoprecent vie že sa také nič nemohlo stať?????? UFFF takto sa nemôže zaručiť ani manžel za manželku pokiaľ s ňou nechodí aj tam kde aj králi chodili sami... Neurazil som nikoho ako prvý ale zvyknem vrátit aj s úrokmi. Ak sa Vám radšej páči štýl DKo-všetko mimo témy, a narážkami Vás zhadzovať, (hlavne ženy a hlavne ľudí čo pomáhajú psom hoc sú aj bez PP, lebo nie tým je pes živá bytosť či má rodokmeň alebo nie..) tak si sním kľudne debajtujte jeho primitívnym štýlom a OFF TOPIC, potom by ste si mali ale založiť diskusiu pod názvom "rybie vagíny"(alebo podľa iného úryvku z tvorby DKo) alebo riešiť či má niekto gule alebo nie a vyhýbať sa problému. Vyhnúť sa tomu či bol skutočne zastrelený pes protizákonne, vyhýbať sa problému či sa pes zastrelený na základe "besnoty" naozaj zastrelil na zákade besnoty... Potom by ste mali volať po tom či sa konalo v zmysle zákona alebo si z Vás dotyčný jednoducho robí idiotov. Veľmi ľahko sa dá aj po rokoch zistiť či niekto nahlásil že zabil besného psa. Vám tu ale nejde o psov. Vám ide o to aby ste si pokecali a psi sú len zámienka. Hlavne aby Vám nikto nenabúral Váš svet kde ste každý jeden ten najväčší odborník a nepotrebujete si kaziť svoj ružový svet... Ak Vám v téme hovienka niekto dodá zákon a vytiahne Vám z neho to čo sa hovienok týka tak Vy radšej oceníte primitívne poznámky na adresu autora ako vecný obsah príspevku ktorý je úplne k danej téme. Poniektorím nevadia otázky typu "kde má ryba vagínu" ak ich autor stojí na ich strane... Zaujmavé že primitívnosti ak nie sú vyložene proti Vám dokážete akceptovať ale fakty a citácie zákona označíte za neschopnosť vidieť vec tak ako si ju predstavujete. Ak si Vy vykladáte zákon je to Vaša vec ale ak ho niekto cituje tak prosím netvrďte že je to jeho zlý výklad. Je to citácia a ak sa ani s citáciou nedokážete vysporiadať tak je problém nie u citujúceho ale na druhej strane kábla...


V téme besnota ste mali šancu dozvedieť sa viac o tom kto tu klame. Veľmi jednoducho sa to dalo dokázať. Poľovník má zo zákona aj určité povinnosti. Ale Vy ste si nechceli kaziť obraz o niekom s kým ste si doteraz vypisovali. Tu nejde o nejakého blba so zbraňou v ruke. Sami pochopíte až potom keď sa Vám bude nejaký .... do ksichtu smiať z pozície sily že mu jeho čin spáchaný na Vás protizákonne v tme lesa nemôžete dokázať. Ak takéto jednanie schvalujete tak môžete očakávať že Vám dcéra príde jedného dňa domov znásilnená a jediné čo sa dozviete že ste idioti ak ste ju samu niekam pustili ak vieme čo všade hrozí... Obzvlášt ak zahodila niekde papierik a násilníkom bol niekto kto je oprávnení ju upozorniť že také niečo sa predsa nerobí. Včera zabil vášnivý poľovník ženu so zbraňou v jej vlastnom dome. Podľa vašej logiky si za to môže sama, lebo vedela čo jej hrozí ak to bol polovník apustila si ho do domu... a bohvie čo mu ona robila chudáčikovi? Veď sme tam neboli, a možno iŠlo o nutnú sebaobranu.

Vás zaujma prečo nejaká doga behala po lese? No a čo keď behala? Keď polovníkom zastrelil POLOVNÍK PSA RIESIL TEN SÚD ŽE TAM PYTLIAČILI? Nie? Prečo asi? Lebo to nie je ako si Zolo zákon vykladá. Lebo je úplne jedno čo ten pes robil, podla zákona ho nemal právo zastreliť. Tak ako bolo jedno či mal Jaro právo strielať alebo nemal keďže doga nenapĺňala podmienky odstrelu. Ale toto Vás netrápi Vy sa chytáte len toho čo Vám vyhovuje. Lebo raz ste si povedali že to bude podľa Vás tak to inak ani nemôže byť. Kto si zákon prečítal došlo mu...Ostatní si budú dokolečka mlieť to svoje o zodpovednosti majiteľa a zakrývať oči pred nezodpovednosťou vlastníka zbrane...


Ak je niekto s Vami a ponižuje druhého je to OK. Ak je niekto proti Vám a nadáva preto že reaguje na urážky, treba zamknúť fórum...

Ako by ste proti mne Vy vybehli ak by som spochybňoval či je DKo alebo emor alebo zolo chlap? Že ich poznáte? No a čo? Mám začať o štvorpercentných chlapoch? Ak je pre Vás podstatné kto je žena a kto chlap a uniká Vám jadro príspevku tak je to primajmenšom podivuhodné. Ale ak obchádzate urážky jednej strany a netolerujete ich na druhej tak sa poučte čo to o demokracii.

Vy ste nehľadali ani protiargumenty. Vy ste hladali IP adresy a vhodný terč pre nejakého Jarka. Ja Vám poviem jedno: kto raz nejednal v súlade so zákonom urobí to zas, kto raz zabil pre radosť urobí to zas, a cieľ môže byť vždy iný... S jedlom rastie chuť a s pocitom moci sebavedomie. Tak si to u Jarka ďalej pestujte. DKo tebe prajem aby si na budúce nenarazil na slušného polovníka ako sa ti to v tom národnom parku stalo, ale na nejakého Jarka, možno si ale povie niečo o zodpovednosti majiteľa a tým smerom aj zamieri svoj trest. Len primitív by strieľal na psa ak jeho majiteľ zjape že ho vyfliaska vodítkom keďže si ho on dovolil upozorňovať na porušovanie zákona. Bbohužial primitívov je dosť a DKo možno aj obetuje svojho psa aby si dokázal aký je hrdina. Ale čim bude argumentovať? Pes nelovil, neštval, neplazil sa nevyhľadával? Heeeeeej? Veď Jarko nám dal návod! Ako to chceš dokázať? Ty sám v lese so psami? Ale čo riešime? Bol tam NP? BOl! Tak čo? Majiteľ je idiot a polovník nemá čo dalej riešiť! Také dva retrivre to je už pekná parta na pytliačenie. Možno keby sme sa niekomu pozreli do chladničky tak by sme sa ani nečudovali včerajšej fotke čo nám tu DKo hoc len na chvíločku dal..... Jasné že niekomu vadia v lese ludia tak ako polovníkom tak aj pytliakom.... Zbytoční svedkovia....

DKo rob čo je v tvojich silách ale tá príhoda ti už prischne, už nepomôže mazať a zamykať. Nadávaj aj tu do pitschusov možno sa ti podarí pozamykať všetko kde si sprostosti popísal a sám seba nabonzoval... Alebo to daj do roviny jedna babka povedala a že si to tu hádzal aby reč nestála. Alebo ventil? čo doma nemôžes? Rybička je vonku?


Ja Vám kašlem na diplomaciu, keď u iných sprostosti nevadia ani priblblé narážky prečo by som ja mal ísť príkladom?

Ja nepotrebujem nič presadzovať. Mne psa nezastrelili. Poznám vela takých čo takým XY za pár minút vysvetlia že nie sú pánom tvorstva... A poznám aj takých čo ich nezaújma na koho strane bol zákon-ukáž mi ho a ja mu to vysvetlím..... Tak isto ako to Vás nezaújmalo a mali ste plnú hubu vysvetlovania že zákon si treba doupraviť aby si iný zákony vykladali podľa Vašich predstáv.....


Slová nie sú určené globálne všetkým prispievateľom, ale ako vždy trafená hus sa v tom nájde a trafená hus aj bude gágať. Tak ako to bolo doteraz. Slušným ľuďom sa ospravedlňujem za prípadnú ujmu pri čitaní nadávok, ale život ma naučil, že s ožranom a idiotom musíš jeho rečov hovoriť, inak ti nerozumie....
asitak
 
Príspevky: 233
Registrovaný: 25. Nov 2007, 0:01

Poslaťod beira » 2. Dec 2007, 22:55

Aj nam sa sniva a ako... 8) Ked bola mala, tak som si myslela, ci to nie je nejaky priznak epilepsie... :wink:
Najnovsie mame novy prvok v komunikacii a to je papulovanie... Tej jednej ked dam napr. opakovane povel sadni, lahni, sadni... tak to urobi, ale da mi hlasovym prejavom jasne najvo, co si o tom mysli... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 2. Dec 2007, 22:58

beira píše:Aj nam sa sniva a ako... 8) Ked bola mala, tak som si myslela, ci to nie je nejaky priznak epilepsie... :wink:
Najnovsie mame novy prvok v komunikacii a to je papulovanie... Tej jednej ked dam napr. opakovane povel sadni, lahni, sadni... tak to urobi, ale da mi hlasovym prejavom jasne najvo, co si o tom mysli... :wink:


Celý komisár Rex... Beira, možno by sa ho patrilo konečne vymeniť za RR :?: Hm :idea:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Amaguk » 2. Dec 2007, 22:59

beira píše:Najnovsie mame novy prvok v komunikacii a to je papulovanie... Tej jednej ked dam napr. opakovane povel sadni, lahni, sadni... tak to urobi, ale da mi hlasovym prejavom jasne najvo, co si o tom mysli... :wink:


nevoris nahodou o nasom psovi? :lol: ten opindava uplne vsetko, aj ludi na ulici, ak sa nechovaju podla jeho predstav :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 2. Dec 2007, 23:00

No neviem... :roll: KOmisar Rex je komisar Rex... a na legendy neradno siahat... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia