"hyperagresívne plemená"

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

"hyperagresívne plemená"

Poslaťod Peťo » 27. Dec 2005, 12:05

Tak som sa dnes v rádiu dopočul, že existujú nejaké "hyperagresívne plemená" psov.... :roll: Čo vy na to?
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41

anitram

Poslaťod Hosť » 27. Dec 2005, 12:26

tak to som pocula aj ja dnes rano v radiu, ze nejaky snazivy politik zas dal do plena navrh na hyperagresivne plemena. mozno jeho by mali dat konecne zaockovat proti dementnosti.
Ved aj jazvecik ci civava je "hyperagresivne" psica, ked sa dostane do zlych ruk.
Mozno by mal byt nejaky zakon, ale s tym navrhom, ktory existuje teraz sa vobec nestotoznujem. Mozno zaviest min vekovu hranicu pre majitelov pitbulov a mozno len evidenciu, ale to je zbytocne, lebo kazdy poctivec co si prihlasi psa na uradoch, poskytne udaje ake plemeno ma, takze cele je to o nicom, lebo tak ci tak je plno neprihlasenych psikov teraz, tak aj potom by to bolo.
Mozno nejake zlavy na cvicakoch by pomohli, alebo nejaku osvetu ale nie zakazy a prikazy, tym sa nikam nedostaneme.
A este aj to urcenie, ktora rasa je agresivna a ktora nie sa mi vobec nepaci.
Hosť
 

Poslaťod Peťo » 27. Dec 2005, 12:35

No, ktore by to tak mohli byt... v zivote ma, pokial sa pamätám, asi dvakrát pohryzol pes. Raz to bol pudlík a potom špic. Tak to budú asi tie hyperagresivne plemena! :lol:
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41

Poslaťod Emmka1 » 27. Dec 2005, 14:06

Ahoj, jasne, že niektorý pes je pokojnejší a niektorý agresívnejší, ale nezáleži od plemena. Každý pes je taký, ako si ho majiteľ vychová. Môj priateľ mal pittbula/ už štyri roky nie je medzi nami/ a bol to úplne milý, dobrý psík. Malá neter mu mohla aj po hlave skákať a on to bral úplne s pokojom. A toto plemeno podľa "múdrych poslaneckých hláv" patrí na čiernu listinu. Vidieť, že ani nevedia, čo robia. Ale na to sme si už mohli zvyknúť, že? Takže ja som zásadne proti tomuto novému "super zákonu". Majte sa pekne, ahoj.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron