posledna rozlucka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

co robite s telom uhynuteho stvornoheho priatela

kafileria
1
6%
les
3
17%
vlastna zahrada
12
67%
kremacia
2
11%
 
Celkom hlasov : 18

posledna rozlucka

Poslaťod oreganka » 28. Nov 2007, 11:02

Co navrhujete ? .. kafilerka ne-e, zahrada nie je, ulozit v lese je vraj protizakonne, kremacka je jedina v Nitre ..
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod DKo » 28. Nov 2007, 11:47

do kafilérie to ide automaticky, ak to dáte na pitvu, aby ste vedeli čo tomu bolo
mimo kafilérie je to síce protizákonné, ale u nás je to v sade pod orechom
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod sonča » 28. Nov 2007, 11:56

DKo píše:do kafilérie to ide automaticky, ak to dáte na pitvu, aby ste vedeli čo tomu bolo
mimo kafilérie je to síce protizákonné, ale u nás je to v sade pod orechom

__________________________________

bože, dúfam, že tento problém nebudem musieť riešiť ešte aspoň 12-13 rokov, keďže môj havinko má len 1,5 roka. Ale jednoznačne by som ho zahrabala bratrancovi na záhradu (býva v dedinke pri nitre), a na to miesto by som položila nejaký veľký kamenný kvetináč so stromčekom.
Známa dala teraz utratiť starého chorého psíka, a to si neviem predstaviť, že ona nielenže s ním nebola v ambulancii, ale plakala v čakárni, a ešte ho tam aj potom nechala, že do kafilérky. Keď si na to pomyslím, ešte teraz mi sťahuje žalúdok. Ale minule v telke bolo, že niekde pri Martine či kde, sa zakladá psí cintorín. Myslím, že sa to veľmi ujme, je to dobrá nápad.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod zopz » 28. Nov 2007, 12:09

DKo píše:do kafilérie to ide automaticky, ak to dáte na pitvu, aby ste vedeli čo tomu bolo
mimo kafilérie je to síce protizákonné, ale u nás je to v sade pod orechom


-- no tak toto by som nepriznavala skor nez spalovanie hovienok - vies co take zahrabanie narobi s podzemnou pitnou vodou? Voda z dazda prejde cez kadaver, poverie toxiny a prenika dalej, az k podzemnej vode - ta do studni, ci do zasobarni pitnej vody.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod Fraga » 28. Nov 2007, 12:12

Zopz u nas kde bol kedysi cintorín je teraz škôlka (materská škola) a čo... niekomu v sade zdochne mačka, alebo zrazeniny na ceste dažd to zmyje a? robí z toho niekto niečo? nie....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod oreganka » 28. Nov 2007, 12:21

sonca, smrt je sucast zivota, divam sa na to prakticky, ale aj cez uctu a podakovanie tvorovi za zivot, ktory mi venoval. Preto kafilerka osobne nie a tiez by som urcite nenechala psa posledne minuty osamoteneho, bezo mna. To s tym stromcekom je fajn, mozno semienko rovno do zeme, hm..

Ked spominas kvetinac, mam znamu, co ulozila civinku nie pod kvetinac, ale do kvetinaca v odlahlej casti zimnej zahrady a jej pubertalny syn sa spytal, ci tam moze zasiat travu. Ona, ze samozrejme, aky si zlaty, zdielny a tak. Za par tyzdnov vyrastol ´z psika´ canabis :twisted:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod sonča » 28. Nov 2007, 12:22

zopz píše:
DKo píše:do kafilérie to ide automaticky, ak to dáte na pitvu, aby ste vedeli čo tomu bolo
mimo kafilérie je to síce protizákonné, ale u nás je to v sade pod orechom


-- no tak toto by som nepriznavala skor nez spalovanie hovienok - vies co take zahrabanie narobi s podzemnou pitnou vodou? Voda z dazda prejde cez kadaver, poverie toxiny a prenika dalej, az k podzemnej vode - ta do studni, ci do zasobarni pitnej vody.

____________________________________________

nie sú tieto tvoje obavy prehnané? A čo cintoríny, ktoré sú v každej dedine, a domy hneď vedľa?
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod zopz » 28. Nov 2007, 12:27

Ja viem, ze sa to tak robi, len som napisala , ze sa nemoze. Cintoriny su vyhradene miesta.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod DKo » 28. Nov 2007, 12:40

zopz píše:no tak toto by som nepriznavala skor nez spalovanie hovienok
Ak sa vyskytneš v našom chotári, ozvi sa. Ukážem ti ten orech a ty si môžeš vyhľadať najbližšiu studňu v jeho okolí a zmerať vzdialenosť k nej. Ak by ti pri tom vysmädlo a chcela by si čistú pramenistú, môžeš okoštovať tú z údajne najväčšieho žiedla v strednej Európe z Necpalskej doliny. Vo VF máme dostatok kvalitnej vody (zatiaľ) a v dedine vodovod i kanalizáciu. Ak má niekto u nás studňu, tak na zavlažovanie dvorečka alebo políčka, ktoré sa u nás najčastešie hnojí bio-odpadom spod koní, kráv, oviec, ošípaných , sliepok a pod.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod sonča » 28. Nov 2007, 13:09

zopz píše:Ja viem, ze sa to tak robi, len som napisala , ze sa nemoze. Cintoriny su vyhradene miesta.

__________________________________

však áno, cintoríny sú vyhradené miesta, ale len z etického hľadiska, telá sa rozkladajú rovnako, a takisto prenikajú do podzemných vôd, a ešte aj v omnoho väčšom množstve, ako od kde-tu zahrabaného psíka. Ja si myslím, že žiadny zákon to nezakazuje, zahrabať si na vlastnej záhrade psíka. Asi ide iba o to, že treba dať tomu nejakú formu, lebo verím tomu, že ľudia by si zahrabali psíka aj v parku pred činžiakom, a bolo by to tam rozryté, a ktovie na akej úrovni dotiahnuté do konca.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod Zolo » 28. Nov 2007, 13:13

[quote="oreganka"]sonca, smrt je sucast zivota, divam sa na to prakticky, ale aj cez uctu a podakovanie tvorovi za zivot, ktory mi venoval. quote]

Moja reč!!!!
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 28. Nov 2007, 13:28

DKo píše:
zopz píše:no tak toto by som nepriznavala skor nez spalovanie hovienok
Ak sa vyskytneš v našom chotári, ozvi sa. Ukážem ti ten orech a ty si môžeš vyhľadať najbližšiu studňu v jeho okolí a zmerať vzdialenosť k nej. Ak by ti pri tom vysmädlo a chcela by si čistú pramenistú, môžeš okoštovať tú z údajne najväčšieho žiedla v strednej Európe z Necpalskej doliny. Vo VF máme dostatok kvalitnej vody (zatiaľ) a v dedine vodovod i kanalizáciu. Ak má niekto u nás studňu, tak na zavlažovanie dvorečka alebo políčka, ktoré sa u nás najčastešie hnojí bio-odpadom spod koní, kráv, oviec, ošípaných , sliepok a pod.


Akí to gazdovia pod Borišovom... :shock:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Kaca » 28. Nov 2007, 13:32

posledne chvile zvierata musia byt spolocne. Ak niekto trpi, nema to byt zviera. Majitel by sa mohol aspon takouto formou podakovat... Inak to beriem ako oreganka, smrt je sucastou zivota. Boli to, ale nic sa na tom nezmeni.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod yetti007 » 28. Nov 2007, 13:34

Zolo píše:
DKo píše:
zopz píše:no tak toto by som nepriznavala skor nez spalovanie hovienok
Ak sa vyskytneš v našom chotári, ozvi sa. Ukážem ti ten orech a ty si môžeš vyhľadať najbližšiu studňu v jeho okolí a zmerať vzdialenosť k nej. Ak by ti pri tom vysmädlo a chcela by si čistú pramenistú, môžeš okoštovať tú z údajne najväčšieho žiedla v strednej Európe z Necpalskej doliny. Vo VF máme dostatok kvalitnej vody (zatiaľ) a v dedine vodovod i kanalizáciu. Ak má niekto u nás studňu, tak na zavlažovanie dvorečka alebo políčka, ktoré sa u nás najčastešie hnojí bio-odpadom spod koní, kráv, oviec, ošípaných , sliepok a pod.


Akí to gazdovia pod Borišovom... :shock:


... velky Zolo, a este vacsi... :wink:
yetti007
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 21. Sep 2007, 7:42
Bydlisko: Turiec, Martin, Necpaly...

Poslaťod Zolo » 28. Nov 2007, 13:47

Yetti, nepochopil som, ale všetko nemusím. Yetti, nie ye ti zima? :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť