Hovienka

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod raky » 28. Nov 2007, 8:50

...repr^zent píše:Je to zle :cry:


je to ešte horšie.....
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Fraga » 28. Nov 2007, 10:28

beira píše:Ja som myslela, co s nimi doma... Lebo cestne priznavam, mame doma kopu hovien...


Obrázok chi chi nemohla som si pomocť Obrázok
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod DKo » 28. Nov 2007, 10:34

asitak píše:Psie exkrementy sú brané ako nebezpečný odpad, a tak s ním treba aj nakladať. Nemôžu sa hádzať do normálnych odpadkových košov ale len tých čo sú na takýto účel určené..
.. v ktorých sa napr. nechajú prekvasiť a pália sa až potom na tzv. extrementovicu používanú hlavne v kozmetickom priemysle na bradavice 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 28. Nov 2007, 10:49

asitak píše:Psie exkrementy sú brané ako nebezpečný odpad, a tak s ním treba aj nakladať. Nemôžu sa hádzať do normálnych odpadkových košov ale len tých čo sú na takýto účel určené. ...No a ak spaľovať tak jedine v spaľovniach nebezpečného odpadu.
v com su psie hovna nebezpecnejsie ako ludske, ak je pes pravidelne odcervovany, ak dostava kontrolovanu stravu, teda nezerie ziadne odpadky atd. A teda neviem si predstavit ziadnu mamicku, ktora pri pouzivani dnesnych modernych jednorazovych plienkach z nich oddelovala hovno, separovala ho v nejakej nadobe a potom odvazala do spalovne nebezpecneho odpadu. Realita je taka, ze spolu s plienkou konci v komunalnom odpade, ale to uz nikomu z tych, co vymyslaju zakony nevadi...



asitak píše:Ale ak by mi nejaká hromada hovien horela vo vedľajšej záhrade...
ver tomu, ze ak by ti to sused priamo nepovedal, ani by si o tom nevedel...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Zolo » 28. Nov 2007, 10:56

zopz píše:Za chvilu ti tu da asitak prednasku ako Jaro hovienka po svojom psovi nechava v lese.


Prečo by neprispel? Názov témy je dobrý :!:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Amaguk » 28. Nov 2007, 11:26

asitak píše:Psie exkrementy sú brané ako nebezpečný odpad, a tak s ním treba aj nakladať. Nemôžu sa hádzať do normálnych odpadkových košov ale len tých čo sú na takýto účel určené.


na zajlade akeho ustanovenia? to pocujem prvy krat - este aj na sackoch urcenych na zber psich hovinek je napisane, ze as mozu hodit do komunalneho odpadu
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 28. Nov 2007, 11:32

Amaguk ty tomu predsa nerozumieš... Obrázok :wink:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod sonča » 28. Nov 2007, 12:12

nechápem, čím sa líšia psie hovná od ľudských, alebo kravských (tie sú dokonca považované za super hnojivo). Podľa mňa aj psie hovná sú také isté super hnojivo. A to, že sa po mestách majú zbierať do sáčkov na to určených, nie je preto, že sú nejako toxické, ale aby neostali po zemi, a nestúpalo sa do nich. A presne aj na tom sáčku je napísané: ....Celé odhoďte do určenej odpadovej nádoby alebo najbližšieho kontajnera na tuhý komunálny odpad!..... Môj bratranec hádže extrementy po svojom kokrovi do jamy na humus, a potom tým hnojí záhradu.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod zopz » 28. Nov 2007, 12:24

Ako nebezpecny odpad su brane z jedineho dovodu - mozu byt po psovi s parvo alebo inymi infekcnymi chorobami.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod Amaguk » 28. Nov 2007, 12:27

zopz píše:Ako nebezpecny odpad su brane z jedineho dovodu - mozu byt po psovi s parvo alebo inymi infekcnymi chorobami.

ale je to naozaj tak? preco je potom na zbernych sackoch napisane, ze sa mozu hadzat do komunalneho odpadu? Niekto vo vyrobni sackov nevie, ze psie exkrementy su klasifikovane ako nebezpecny odpad?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zopz » 28. Nov 2007, 12:30

To neviem, ja som ten zakon nestudovala, len viem, ze SZ ma smetiaky na to urcene - ale mam pocit , ze aj tie vynasa normalne smetne auto.
Takze zakon a dodrziavanie zakona sa nerobi uz zhora - z nadriadenych institucii.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod beira » 28. Nov 2007, 12:34

Fanny píše:Beira a co keby si to ponukla navstevnikom kupelov ? ved vy tam mate vsetko liecive :wink:
:lol: :lol: :lol: Konecne napad, ako zarobit na psoch... Budem to ponukat ako novu specialnu africku kuru s omladzujucim ucinkom... Uz vidim stare damy nemeckeho povodu, ako sa kupu v Ebisovych vonavych honenkach... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 28. Nov 2007, 12:38

Zolo píše:
zopz píše:Za chvilu ti tu da asitak prednasku ako Jaro hovienka po svojom psovi nechava v lese.

Prečo by neprispel? Názov témy je dobrý :!:
Povodne som to chcela nazvat Kam s hovnami, ale predpokladala som, ze by ste to mohli povazovat za temu pre asitak, tak som dala radsej poetickejsi nazov Hovienka... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Zolo » 28. Nov 2007, 13:11

beira píše:[ Uz vidim stare damy nemeckeho povodu, ako sa kupu v Ebisovych vonavych honenkach... :lol: :lol: :lol:


Chce to len správnu výživu, aby bola konzistencia tak akurát a dámam na chrbticu kozmodisk, aby im niečo nenarástlo... :wink: Mimochodom, minule sa jedna pani čo používala kozmodisk vyjadrila, že si to dávala najprv na kĺby, potom na chrbticu, na hlavu, na koleno, a až potom prišla nato, že je to vlastne na p.... :roll:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod beira » 28. Nov 2007, 13:24

:mrgreen: :oops:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron