KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 18:25

:idea:
Naposledy upravil Dia111 dňa 23. Nov 2007, 15:11, celkovo upravené 1
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Re: KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 18:49

. :)
Naposledy upravil Dia111 dňa 23. Nov 2007, 15:12, celkovo upravené 1
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod Lucia.ja » 22. Nov 2007, 19:26

Krásne slová Dia... Ja som zažila niečo podobné umrela mi sučka a aj keď je to už pol roka stále to bolí... Tiež sa snažím riadiť pravidlom ži a nechaj žiť. Nechodím presne ako si povedala s mikroskopom v ruke a nepozerám či nezašľapím nejaký mikroorganizmus ale ke´d náhodou vidím mravca, chrobáka či pavúka, nazašliapnem ho ako ostatní a už 1 rok som vegetarián a to aj vďaka mojej fenke. A nikdy, naozaj nikdy by som nedokázala zabiť nejaké stvorenie ako je psík alebo mačka len preto že to bude preň jednoduchšie.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 19:38

Dia111 píše: ....a zdravé ich prenesie do bezpečia, može žiť bez viny. Preto je to nereálne.
Dia, máš pravdu. Je to nereálne. Ale rovnako sa mi, v týchto intenciách zdá neraálne i pokračovanie tejto úvahy. Stáročia platí biblické : Kto si bez viny hoď kameňom... (Aj Kristus sa vraj obátil ku kameňujúcemu davu a povedal : Aj ty, mama?...) A predsa, ako málo bolo tých pravých.

Žiaden tvor, čo má život, nie je nevinný. Ale na niektoré veci človek právo jednoducho nemá. Nemá právo zabiť úmyselne plne cítiaceho a lásky rozdávania schopného tvora. Ako je to však s kuriatkami, včerajším obedom? Príroda má svoje pravidlá. Tak, ako líška zabije zajaca pre svoju životnú potrebu nasýtiť sa, tak človek zabije kravu pre svoje potreby. Inak to v prírode nejde. Je to cyklus, ktorý sa nemože zastaviť. Ale to právo, ktoré nemá nik, je vraždiť pre zábavu, peniaze, či potešenie.
Nemáš pravdu, Dia. Ja ti, práve z tej prírody uvediem len ako príklad dve zvieratká, a nie sú to veľké šelmy, ktoré zabíjajú z vášne a dá sa povedať že aj pre zábavu : lasica a jež. Môžem v tej prírode pokračovať, ale... A čo takto teriéry, ktoré pred pár desiatkami pretekali napr v "dávení" potkanov na čas? Tie to robili z hladu? Skôr než sa začneš odvolávať na prírodu, mala by si ju lepšie poznať! :wink:

Život je to najcennejšie, čo každý má. Viete, kedy to človeku dojde? Keď stratí život niekoho blízkeho. Stačí obyčajné zvieratko. Taký malý psík, ktorý sa stane súčasťou vášho života a oba životy sa navzájom prepoja.
Zase si dovolím zapochybovať. Nežijeme v Indii, kde kedysi, keď zomrel muž, upílili jeho ženu s ním. Rovnako prežiješ smrť nielen svojho psíka, ale i smrť svojho blízkeho. A ver, že keby si mala možnosť a na dvore mala celý život hoci po 10 psov, prežiješ ich všetkých a po takej tretej várke si možno na meno prvého ani nespomenieš...

Strávite spolu niekoľko rokov. Všetko to začne vtedy, keď sa život zrodí v podobe malého, nemotorného klbka a začne sa rozvíjať. Žije a jeho náplňou je obohacovať nejaký ďalší život. A keď sa jeho úloha končí, už ho neberiete, ako malého psíka, ale ako súčasť seba samého. Toho psíčka vidíte ako neoceniteľného priateľa, ktorého očká sú otvorom,
Nechcem byť bezcitný, ale nie sú to práve tie "mandľové očká" ktoré práve Emor kdesi vyššie popisuje? Hra na emócie pokračuje...

Ak život takémuto psíkovi vezmete vy, nikdy do takých spomienok neprerastie. Na začiatku totiž bude zlosť a tá prerastie jedine do konečnej bolesti. Tomu sa hovorí peklo...
Dia, stále si myslíš, že je to zlo? Stále si myslíš že zmenšením malého utrpenia si schopná predísť väčšiemu? V živote to býva presne naopak!

Preto zvážte, akú cenu má váš život a podľa nej hodnoťte tie ostatné. Niečo má právo žiť, a niečo musí umrieť. Mali by sme sa však riadiť pravidlom ,,Ži a nechaj žiť,, ? Veď si to celé odporuje. Život je boj a vyhráva ten, kto nájde správnu odpoveď v sebe samom.
Dia, ak poznáš ten najelementárnejší prírodný zákon : Prežije najsilnejší... potom celá tá Tvoja úvaha je postavená na vode. A Ty sa tak rada na prírodu odvolávaš....
Ale napísala si to pekne. :wink: Odlož si toto čo si napísala a prečítaj si to o dvadsať rokov. Žiaľ, mne už nepovieš svoj názor o dvadsať rokov, ale odkázať by si mi mohla... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 19:42

A ešte taká malá úvaha záverom : netransformovala si dúfam nick xxx_xy
na dia111? :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 20:10

:cry:
Naposledy upravil Dia111 dňa 23. Nov 2007, 15:14, celkovo upravené 1
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Re: KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 20:19

:oops:
Naposledy upravil Dia111 dňa 23. Nov 2007, 15:15, celkovo upravené 1
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod Dia111 » 22. Nov 2007, 20:20

:(
Naposledy upravil Dia111 dňa 23. Nov 2007, 15:16, celkovo upravené 1
pracujem v utulku pre zvierata- nezavazne
Dia111
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19. Nov 2007, 14:10

Poslaťod oreganka » 22. Nov 2007, 21:02

Ziaden tvor, co ma zivot, nie je nevinny ..
Necitim sa vinna za to, ze zijem.

Zivot je boj ...
Som pacifista 8)

Zivot ako taky (obecne) pokladam za dar a to najcennejsie, co mam nie je ani tak zivot sam, ale ludsky mozog. Kiezby jeho potencial vyuzila kazda ludska bytost na to, aby tvorila, pomahala, aby nieco pekne, ci zmysluplne po sebe clovek tuna zanechal a ak nie, nech aspon neskodi.

Tot filozofia, zivot sa vyhrat neda, sme tu na kratkej navsteve akurat .. tak sa chovajme slusne
Amen :P
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Re: KTO MA PRAVO NA ZIVOT

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 21:45

[quote="Dia111"

vieš prečo to robí ntá lasica?jednoduchy dovod- proste musi trenovat, musi cvicit, ak sa nesnazi a neuci sa tak jednoducho v prirode neprezije.
Dia, ja neviem, mne to tá malá sviňa nikdy nepovedala, ale Tebe pozrela do mandľových očiek a tak to vieš. Ja ich nemám... :wink: Ja mám takéto : :shock:

-meno?spomeniem.ja ak mam psa, tak po tolkych rokoch nan nemozem zabudnut, teda ak mam toho psa rada. pri chove je to mozno ine.....nehovorim, ze tu smrt neprezijes, hovorim, ze ta ta smrt proste chyti za srdce (teba teda asi nie 8) ) a ze ti proste vzdy prejde hlavou myslienka, ze si vlastne o nieco prisiel.
Ale neboj, príde. Len ja možno na to zabudnem preto, lebo už senilniem a Ty mi tiež dávaš svojimi literárnymi dielami zabrať... :wink:
-o dvadsat rokov sa nic nezmeni, len to ze par ludi umrie a par sa narodi, alebo mozno padne meteorit a uz sa nad tym zamyslat nebudes muset :roll:
Umrie pár ľudí a aj pár psov. A čo to na veci zmení?

a co, ze sa na prirodu odvolavam?vsak bez nej by si nebol nic. 8) ani by si sa nenarodil.....ona si kludne moze sposobit zemetrasenie a kludne ta moze zajtra aj strom zavalit, ale neviem, na koho sa potom budes odvolavat. na lietadlo, ktore sposobilo ten ,,silny,, veterny prud, ktory ten strom zhodil? :lol:[/quote]
Práve preto by si mala dať trochu viac na jej hlas a nielen vtedy, keď sa Ti to hodí. No nič Dia, ja na túto tému končím. Pá.
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod lucik » 22. Nov 2007, 22:19

velmi "dojimave" a "poucne".. tolko "hlbokych" myslienok ako v tvojom pisani, Dia, som hadam za cely zivot necitala..

cele tvoje posobenie na fore by som charakterizovala vetou:
"Vsetci su blazni, len ja som lietadlo!" :roll:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod zopz » 22. Nov 2007, 22:52

Aj Kristus sa vraj obátil ku kameňujúcemu davu a povedal : Aj ty, mama?...)


- to si kde Zolo cital? Este som to v ziadnej knihe necitala.
Obrázok užívateľa
zopz
 
Príspevky: 160
Registrovaný: 19. Nov 2007, 12:34

Poslaťod Zolo » 22. Nov 2007, 22:56

zopz píše:Aj Kristus sa vraj obátil ku kameňujúcemu davu a povedal : Aj ty, mama?...)


- to si kde Zolo cital? Este som to v ziadnej knihe necitala.


ZOPZ, to bol vtip!!!! A paródia na to, že nikto nie je bez viny, dokonca ani Mária... No nič, nepochopila si, stáva sa... :lol:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Michaela » 22. Nov 2007, 22:57

zopz píše:Aj Kristus sa vraj obátil ku kameňujúcemu davu a povedal : Aj ty, mama?...)


- to si kde Zolo cital? Este som to v ziadnej knihe necitala.


myslim ze nevie citat bibliu :lol:
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Amaguk » 22. Nov 2007, 22:58

to bude tym, ze prave tej Biblii to takto napisane nie je :P :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron