aKý tip vodítka???

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Kaca » 12. Nov 2007, 21:57

oreganka píše:Kaca, otazka bola k voditku pre yorka, nebudem u yorka riesit stopovacku

Nepochopiil sme sa. Ja som tu stopsnuru uvadzala preto, ze NEMAM u vsetkych psov dokonale privolanie a jednoducho neriskujem. Je jedno ci so stopsnurou u velkeho psa alebo tenuckou flexinou u yorka.
oreganka píše:K tomu privolaniu: ak bude niekto tvrdit, ze ma 100%tne privolanie, tak bud klame, fandi si, alebo ma psa, ktoremu vymyl mozog. ... chodza pri nohe, nie som hazarder, sudnost a pud sebazachovy mi nechyba.

No, ja si dovolim tvrdit, ze aj ked som psom nevymyla mozgy a dufam, ze si ani prilis nefandim, ale u dvoch si trufnem povedat, ze to privolanie MAM. U ostatnych troch nemam. Preto dvaja mozu volne aj ked hrozi napriklad napadnutie cudzim psom a zvysok na courackach...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod oreganka » 13. Nov 2007, 11:37

Kaca, nebudem to komplikovat, zhrniem co pouzivam: Vsade tam, kde hrozi nebezpecie (premavka), alebo potiaz s privolanim - lovec silne ovladany instinktom lovca, harava fena, istim. Inde vzdy na volno. Flexa mi pride zbytocna - prikratka na slobodny pohyb, pridlha na okamzite stiahnutie - ani ryba, ani rak.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Kaca » 13. Nov 2007, 11:56

S ostatnym co si napisala vyssie suhlasim. Tiez to tak robim, resp. ide navolno, ale napr. v meste s kosikom pri nohe. V tom sa zhodneme.
oreganka píše:Flexa mi pride zbytocna - prikratka na slobodny pohyb, pridlha na okamzite stiahnutie - ani ryba, ani rak.

Flexi nepouzivam, takze neviem posudit. Ako som pisala vyssie, pouzivam couracky, ktore bud predlzujem alebo skracujem. Ak pridem k nazoru, ze pes sa lepsi, dostane kratsiu, aby za sebou tolko nevliekol. Napriklad s Bali som jeden cas tiez chodila navolno, aj ked je polovnik, ale po prvom harani si zacala namyslat, ze je majster sveta a cele privolanie vonku mam v haji. Takze 20 m...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Mary » 13. Nov 2007, 13:48

No cez den použivam normal voditko a to minimalne, lebo ju mam pustenu. V noci voditko či flexi, lebo ked zbada mačku, nič na nu neplati, pre nu je ciel mačka. Pri flexine stači mať rychli reflex :lol: a davať pozor aby s nim nezaškrtil ineho psa. Ale som skor za normalne voditko cca 1,2 a pekne cvičiť psa bez ohladu na jeho veľkosť :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod sonča » 13. Nov 2007, 14:06

podľa mňa prednosť flexi vodítka pred normálnym pevným (možno to platí iba pre psy, ktoré nekráčajú pri nohe), je v tom, že kým som ho mávala na pevnom cca. 2,5 m vodítku, tak ho mal stále omotané okolo nôh, lebo nemohlo byť napnuté, čo flexi vodítko vždy je, takže sa doňho nezamotá. Môj havino nekráča pri nohe, ale aj na vodítku pobehuje a zňucháva.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod oreganka » 13. Nov 2007, 14:39

Kaca, to je okay, vies co robis, tiez by som dala 20cinu napr. aj u chronickeho tulaka - ten uz absolutnu slobodu okusil a tazko to v sebe zaprie. Mary, ved prave to je to s tou flexou, ze sa to psovi pri hrach a pobiehackach mota krizom krazom, strasne. To nie je ziaden volny pohyb a radost. V mojom pripade by sa tiez dvaja psy na flexach vencili asi len tazko, to by som nic ine nerobila, len rozmotavala, takze vychovavam/cvicim a na volno a ked je nutne istit, tak klasicke kratke, pri nohe ide starsi pes a on venci juniora, cez rozdvojku. Stary sa mi dobre ovlada a mlady sa drzi pekne v zakryte, zatial 8) .. cas ukaze, kto pri tej nohe napokon pojde.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Kaca » 13. Nov 2007, 14:47

oreganka píše:pri nohe ide starsi pes a on venci juniora, cez rozdvojku. ...

no, ja to mam pri piatich trosicku vacsi problem... :mrgreen:
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod Mary » 13. Nov 2007, 14:49

oreganka presne tak, ked tak klasicke v.

Ale ak niekto chce mat doživotne psa na voditku a k tomu ho nikdy necvičil ,tak odporučam flexi. Alebo dopredu radim,kupte si radšej plyšaka do vitriny :wink:

Kaca to teda hej :lol: .. u teba by som to tiež riešila ked tak stopovačkou
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia