BULTY - pomoc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod DKo » 3. Nov 2007, 11:41

Zolo píše:pre mňa, žiaľ po nedobrých skúsenostiach, všetko čo nesie názov Sloboda zvierat, je sprofanované a neverím mu. Zároveň si uvedomujem aj to, že ľudia sú rozdielni, ale žiaľ.... :oops:
Nežiaľ a naďalej zbieraj plusové body na pobyt v psom nebi :oops:

Pozn.: som zvedavý, či ten cikošvilin z Jojky bude ponúkať na Vianoce kapre zadara tomu, kto si ho na mieste usmrtí.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Zolo » 3. Nov 2007, 13:00

DKo píše:Pozn.: som zvedavý, či ten cikošvilin z Jojky bude ponúkať na Vianoce kapre zadara tomu, kto si ho na mieste usmrtí.


Osobne si myslím, že pokiaľ by mu mali vyniesť nejaké prachy z predaja, tak bude predávať aj psí guláš. A vzhľadom na .... tak najlepšie protirasistický : z bielych psov a cigánom... :cry:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod eva_ivan » 6. Nov 2007, 20:20

ked podporujem psi utulok akoukolvek formou znamena to ze kaslem na hladujuce deti v afrike???
predsa jedno nevylucuje druhe, a kedze sme na PSOM fore asi sa tu nebudem bavit o hladomore v afrike ale o psoch, takze vsetky prispevky na inu temu su absolutne irelevantne
ked mate potrebu sa vykecat zalozte si blog :idea:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod ...repr^zent » 6. Nov 2007, 22:01

Anka7 píše:Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.

Dik za radu eva_ivan, bavili sme sa o podpise, ak vies co to je, asi ano, ked vies co je to blog.

Btw, ten tvoj relevantny prispevok akym sposobom pomohol BULTY-mu? Alebo si si tiez chcel len "zablogovat"? :twisted:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod eva_ivan » 6. Nov 2007, 22:17

no neviem ci mu pomohol ale aspon som nerozoberala kapre a nepodstatneho moderatora ako niektori :idea:
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod ...repr^zent » 6. Nov 2007, 23:25

:mrgreen: to som nepochopil ani ja, ale sak nevadi, nemusim setko chapat. Najskor cikošvilin nejako nasral DKo-a v suvislosti s slobodou zvierat.
Ja ani netusim kto to je, necumim do TV :-D
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nostradamus » 7. Nov 2007, 1:45

emor píše:nie je nic smutnejsie ako pohlad na vrazdenych bezbrannych ludi uprostred afiriky. niet smutnejsi pohlad ako na deti co umieraju hladom. niet smutnejsej reality ako ta co je okolo nas.

ja tych par korun co mam dam radsej predajcovi Notabene. :idea:


Chapem ze ti nie je osud tych deti lahostajny, ale nerozumiem jednemu-kukni hore je tam ze chovatelske forum. Vidis??? Ty chces snad tie deti chovat ako zvieratka? Lebo ak nie tak si dost Off Topic. Teda nie dost ale uplne. Je mi jedno naco vyhadzujes peniaze, ale je dost hlupe davat ich ludom co cely den stoja v teple hypermarketu a zobru peniaze, zatial co ini nasi spoluobcania kopu opodial pre najeku firmu vykopy na kabel. Neprekvapuje ma ze biely zobre skor je udivujuce ze cigan si najde robotu a biely sa hra na "postihnuteho" dobou. Ja som raz prispel na notabene ale o par dni som videl cloveka co ho predaval schlastaneho pod obraz bozi. Dakujem peniazky dam radsej na psov. Mimochodom ked je v Afrike taka situacia, preco tam maju rodiny 10-15 deti? Keby mali rozum tak by sa nemnozili ako potkani. Aj vlk v prirode ma omnoho lepsie zachovane prirodzene pudy. Preco sem davas fotky africkych deti? Na Slovensku mas ciganske osady tak sa tam vyber na vikend a vraz svoju energiu a svoje peniaze tymto smerom. Hlavne sa nestaraj ak niekto pomaha zvieratam. Kazdy si moze vybrat svoju cestu. Ty si si vybral tu svoju. V afrike si v zivote nebol. Nevidel si co sa tam robi. Ako sa kseftuje s potravinovou pomocou. Ty si otvoris noviny kuknes na nete par obrazkou a hned mas jasno. Skoc si tam. Zanes kamion ryze. A ak si bez vojenskeho doprovodu a rozdas posledne vrecko, tak ta tam utlcu holymi rukami. Uplne bezdovodne. Vobec im nedojde ze si mohol o par dni priviest nieco zas. Toto ta od psa ktoreho vytiahnes z biedy a nakrmis nikdy necaka!!!! Tomu ver!!!
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Nostradamus » 7. Nov 2007, 1:56

...repr^zent píše:No, deti je tam dokopy 6 na 3 fotkach...

1. je z indie, kde pracuju tazko uz 5r deti, casto krat na rodicov
2. je z kambodze. Polpotove minove polia..
3. hladomor v somalsku
Btw, nic proti psiadusa.sk, len ma zaujala poznamka emora ohladom motta Janky7. Imho trefna :twisted:

Nasiel som aj smutnejsie fotecky, ale naco kazit ludom nedelny vecer. :?


Si tam osobne bol, alebo veris vsetkemu co sa kde pise? To je ako s tymi adopciami cernoskou co ich teraz chytili. Aj tam islo o 1 melon euro. Deti boli zafacovane a pritom nezranene. Neboli to siroty. Neboli z krajiny odkial mali byt. A to si ich niekto takto drzo chcel prevazat cez niekolko statnych hranic...
Potravinova pomoc pre afriku je mimoriadne vynosny kseft. Ale ja naozaj nechapem co to ma spolocne s chovatelstvom. Pozor aby si nenarazil. Ak tie deti povazujes ako chovatelsky subjekt tak mozes narazit na paragraf o rasizme. Podla mna je nemiestne davat na chovatelske forum fotky cernoskov, indov a inych etnik a takto ich prakticky radit medzi chovne zvieratka.
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Nostradamus » 7. Nov 2007, 2:12

...repr^zent píše:
Anka7 píše:Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.

Dik za radu eva_ivan, bavili sme sa o podpise, ak vies co to je, asi ano, ked vies co je to blog.

Btw, ten tvoj relevantny prispevok akym sposobom pomohol BULTY-mu? Alebo si si tiez chcel len "zablogovat"? :twisted:


Ocuj pacient. Idem postupne po tvojich prispevkoch a napisem ti to takto:

Niekomu a mozno aj tebe nie je nic smutnejsie ako pohlad na tvoje novucicke cerstvo poskriabane auticku na parkovisku pred blokom. No a niekomu pohlad na opustene zviera. Pes je zdomacny a ako taky nema co byt clovekom odvrhnuty. Clovek ho prichilil k sebe, naucil ho takto po tisicky rokov spolunazivat a preto je zan zodpovedny. Nevypisuj tu sprostosti o cernoskoch co hladuju niekde v afrike! Maju rodicov alebo su zo skumavky? Kto ich splodil? Videl do akych podmienok?! Aj zvierat rozmyslaju lepsie ako niektori ludia. Ak osud zvierat u nas a deti v afrike stavias do jednej pozicie, tak stavias tych co tie deticky splodili dusevne pod uroven zvierat. Vyhodeneho psa u nas na ulici ma na zodpovednosti clovek. A mal by to clovek riesit. Ked to robi niekto dobrovolne tak sa do toho nemontuj. Osud tych africkych deti mali a maju v rukach ich rodicia a pribuzni. Alebo si myslis ze vecer idu spat, maju domov a plne hrnce a blahobyt a povedia si: mame 15 deti, bol by to hriech nepriviest do takehoto raja dalsie. A ked to takto pekne zbachnu tak sa rano zobudia a vsetko je prec? A jedine co rastie je brucho jedneho z nich? Takze kto je viac na vine? Vyhodeni psik na ulici, ktory vobec nechape svoju situaciu alebo nejaky primitiv ktory ak sa radi medzi ludsku rasu nemoze sa takto primitivne spravat?! PS: akakolvek pomoc afrike ja ako snaha zaplnit ciernu dieru vo vesmire. Akakolvek snaha vysvetlit ti ze tuto temu davat na chovatelske forum je najvacsia blbost aku si mohol urobit je ako vysvetlovatt vantovu fyziku somalskemu cernoskovi.
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod rUM^pEL » 7. Nov 2007, 2:28

emor píše:ja tych par korun co mam dam radsej predajcovi Notabene. :idea:


tych par korun racej vyhodim z okna a urobim vacsi uzitok...


to bolo na margo notabene a nie prveho prispevku...ten pes si zasluzi viac ako polka "predajcov"... alebo mas medzi nimi pribuznych?
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod ...repr^zent » 7. Nov 2007, 2:46

Nostradamus. Ked niekedy uvidis na vlastne oci to co som videl ja, tak potom mozme pokecat. Odporucam indiu, je to lacnejsie a bezpecnejsie nez afrika.
Alebo ked na to nemas, tak si aspon pokecaj s niekym, kto bol v byvalej juhoslavii, konkretne v Kosove s KFOR.
A pokial nedokazes rozlisit utrpenie pri pohlade na opusteneho psa, od zverstiev pachanych na nevinnych ludoch, tak s tym pacientom si to trafil.
A kedze sme na chovatelskom fore, tak si kludne daj do podpisu, ze pre teba je najvacsim utrpenim, ked si tvoj hafan nemoze pichnut. :mrgreen:
Len sa potom necuduj, ked bude niekto OT. :twisted:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nostradamus » 7. Nov 2007, 15:38

...repr^zent píše:Nostradamus. Ked niekedy uvidis na vlastne oci to co som videl ja, tak potom mozme pokecat. Odporucam indiu, je to lacnejsie a bezpecnejsie nez afrika.
Alebo ked na to nemas, tak si aspon pokecaj s niekym, kto bol v byvalej juhoslavii, konkretne v Kosove s KFOR.
A pokial nedokazes rozlisit utrpenie pri pohlade na opusteneho psa, od zverstiev pachanych na nevinnych ludoch, tak s tym pacientom si to trafil.
A kedze sme na chovatelskom fore, tak si kludne daj do podpisu, ze pre teba je najvacsim utrpenim, ked si tvoj hafan nemoze pichnut. :mrgreen:
Len sa potom necuduj, ked bude niekto OT. :twisted:


Ak si myslis ze si jediny slovak co sa dostane za hranice tak si na tom zufalo biedne. Ja zas tebe odporucam pokecat si s niekym kto sa podielal na vysetrovani "humanitarnych" pracovnikov, ktori sexualne zneuzivali male deti pod ruskom humanitarnej pomoci. Ked nemas financie na vylet do krajin kde sa to dialo tak si info dohladaj na internete, je toho taka hromada ze nebudes mat problem najist si nieco o tvojej oblubenej Indii. Vsetko boli pracocnici najznamejsich humanitarnych organizacii. Podla tvojej poslednej vety je mi uplne jasne co je pre teba najvacsim utrpenim. Velmi rad by si aj ty takto tym detom "pomahal" Vedel som ze je len otazkou casu kedy sa takto prejavis. Uz aj student prveho rocnika psychologie ti povie ze kto nemas sucit s trpiacim zvieratom nemas ho ani s trpiacim clovekom. Nedavne afery ukazali ako to s tou pomocou v krajinach tretieho sveta naozaj je. Nechapem co ty robis na chovatelskom fore. Asi je to dosledok zatahov na urcite servery s tematikou ktora teba velmi pritahuje. Ak si doteraz nepochopil ze si uplne OT prave ty tak ti uz nepomoze naozaj nikto. Pchat sem taketo temy moze len absolutny imbecil. Co sa tyka tvojej "pomoci" v style humanitarnych organizacii, tak ti odporucam jedno-chemicku kastraciu. Ked nebudes mat hlavu plnu sprostosti tak raz pochopis ze utrpenie ziveho tvora je rovnako bolestive, ci sa jedna o zviera alebo o cloveka. Ak si myslis ze clovek trpi viac alebo ze zviera je nieco menejcenne, tak by si mal zamerat svoje posobenie na ine forum. Uz mi pripadas ako matka toho imbecila co ubil na Orave toho psika. Zacni nam tu vysvetlovat tak ako ona ze ty vlastne milujes zvierata ale tulavy pes si nic ine nezasluzil. Podla teba vlastne pes nemoze ani trpiet, horsie je ked trpi clovek. Na rozdiel od toho cloveka si tu situaciu pes nezavinil sam. Alebo si myslis ze ti ludia sa tam rodia len tak? Ze sa mnozia uz len pohladom jeden na druheho? Je podla teba normalne ak ma niekto 15 deti ze ich namnozi dalsich 20? Tam sa deti rodia ako na beziacom pase a vobec by som sa necudoval ak by na tej tvojej fotke bolo to decko v naruci toho decka jeho vlastne. A nemyslim ze by to bol potomok "humanitarneho" pracovnika. Mozno produkcia v ramci jednej rodiny. Ak ty mienis podporovat narody ktore sa mnozia v takych podmienkach a s vedomim do coho privedu svoje potomstvo, je to len a len tvoj problem. Ja ti vravim ze si za to narozdiel od zvierat mozu sami. Ak by ludia neboli taki "chytri" ako si ty a do vsetkeho by nedavali tvoju prihluplu logiku (napriklad tahat na chovatelske fora problem tretieho sveta) tak by sa ziaden zivocisny druh takto nepremnozil. A netrpeli by ani zvierata. Nikto by ich nemnozil za ucelom zisku, nikto by ich nevyhadzoval na ulice. Kedze stav ktory tu je sposobili ludia tak by to mali ludia aj riesit. Ak to tu niekto riesit chce tak ty tu vyblakujes o Indii a Afrike. Si blazon ak si myslis ze slovenski chovatelia su zodpovedni za stav africkych deti. Si smiesny ak si myslis ze sme povinny riesit problem naroda ktory si svoju situaciu zapricinil sam. Ja viem ze tam ti ludia trpia ale neskusaj tu na mna take finty ze pes trpi menej. Mna srdce viac zaboli ak vidim realneho psika na ulici ako nejaku fotku unicefu, ktora ma zahrat na city ludi aby vymamili peniaze na problem vzdialeni tisicky kilometrov. Poslel tam 10 euro a pokial peniaze dorazia tam kam maju je z toho 10 zrniek ryze. A navyse co taka pomoc sposobi? Ak mal teraz ten chudak 10 deti a bude mu len o cosi lepsie tak ich naseka dalsich 20. Ved kastrovat ich by bolo nehumanne... Ale ked pomozem psikovi z ulice dostat sa do utulku, tam ho vykastruju a najdu mu rodinu, tak sa spirala dalej tocit nebude. Ked ho bezcitne neham na ulici tak mas z roka narok vacsi a vacsi problem, ktory sa tyka priamo nas. Ty si dalej prispievaj na projekty kde su hlavnym cielom nie city ale financie. Kde je podstatne ze z balika penazi sa da uliat velka cast bez toho aby svet vykrikoval ze sa niekto prizivuje na utrpeni inych. Dalej toc kolotoc nezmyselnej politiky ked sa podporuje nenormalne rozmnozivanie najbiednejsich casti nasej planety bez toho aby sa priznala pravda ze ak sa neprestanu dalej mnozit tak ich zbytok sveta jednoducho neuzivi. Ty si taky naivny ako ludia zo zapadnych krajin ktori si tie deti adoptuju. Ty tiez nechapes ze ak z tej rodiny vytiahnes nejake decko, tak ho vzapati (za 9mesiacov) doplnia inym. A Kosovom sa tu neohanaj, ak sa orientujes v politike velmi dobre musis vediet o co tam islo a komu dany stav vyhovuje. S tvojimi nazormi si tu len obycajny provokater, ktory nakoniec ani ziadne zviera nema. A ak nahodou ano tak len ako nahraditelnu VEC. Pripadas mi ako farar ktory vyblakuje v kostole o tom ze niektori ludia povysuju zvierata nad cloveka. Pritom zabuda ze aj zvierata maju vo svatych svojho patrona. Ze aj zvierata su zive stvorenia. Ze bez zvierat by nebolo ludi. Staci si precitat bibliu a mas tam vela o povysovani sa cloveka. To iste robis ty! Ja ti opakujem ze zviera netrpi o nic menej ako clovek. Ak ti je lahostajne utrpenie zvierat a zaroven tvrdis ze sa nemozes pozerat na utrpenie deti v Indii tak vyhladaj psychiatra. Pre mna je predajca notabene (zdravy a v produktivnom veku) trapna figurka a rozhodne vo mne nevyvolava ziaden sucit. Jeho osud je len a len v jeho rukach. Ak si myslis opak tak zaloz svoje forum a sprav v krajine prevrat. Ja si pamatam doby ked mal kazdy pracu a pracovat bolo povinnostou uzakonenou v zakone. Takze ak za tou dobou smutis a myslis si za aj ty mozes za osud cloveka ktory stoji niekte v teplucku a zobre prostrednistvom predaja casopisu, sucitis z jeho "utrpenim" tak chod a pomoz mu. Zober ho k sebe domov do teplucka a postaraj sa on. Najdi mu novy domov z rizikom za ak ho nikto nebude chciet tak ti ostatne na dozitie. Alebo si taky pokrytec ze ho v tom utrpeni nechas? Vo mne rozhodne nevyvolava ziaden sucit.Vo mne ho vyvolava psik ktory nechape ze ho nejaky xxxxxx vyhodil na ulicu. A kedze si ani ty neuvedomujes ze je to pre neho utrpenim, pravdepodobne by si aj ty takeho psika vykopol, ak by tvoje deticky uz zunoval. Myslim ze ludia, ktori robia na strankach ako je psia dusa, riesia prave problemy ludi ako si ty. Ludi ktori si neuvedomuju, ze aj zviera moze trpiet tak isto ako clovek. Co tak adoptovat si nejake to dieta z Afriky? Alebo mas len plnu hubu reci o trpiacich detickach? Poslat niekam par korun ktore sa tam ani nedostanu? Si pre mna nula! Ctim si radsej cloveka ktory z ulice zoberie trpiace stvorenie ako cloveka co sa ohana ludskym utrpenim, ale realne by nepomohol nikomu. Preco neposkytnes svoj domov nejakym afganskym utecencom? Preco ich nechas v azylovom dome? Zober ich k sebe a postaraj sa o ich dalsi osud. Fotecky kukat na internete a hrat sa na sucit... Potom si najist forum o zvieratach a vykrikovat ake je nehumanne starat sa o zvierata ked deti v Indii trpia. Paciente! Poviem ti na zaver: Nehumanne je pozerat sa na utrpenie kohokolvek a v akejkolvek podobe. Ak ti nic nevravi sucit s trpiacim psom na ulici tak si "humanny" len napoly. Ja si myslim ze skor vobec....
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Nostradamus » 7. Nov 2007, 15:47

...repr^zent píše:Nostradamus. Ked niekedy uvidis na vlastne oci to co som videl ja, tak potom mozme pokecat. Odporucam indiu, je to lacnejsie a bezpecnejsie nez afrika.
Alebo ked na to nemas, tak si aspon pokecaj s niekym, kto bol v byvalej juhoslavii, konkretne v Kosove s KFOR.
A pokial nedokazes rozlisit utrpenie pri pohlade na opusteneho psa, od zverstiev pachanych na nevinnych ludoch, tak s tym pacientom si to trafil.
A kedze sme na chovatelskom fore, tak si kludne daj do podpisu, ze pre teba je najvacsim utrpenim, ked si tvoj hafan nemoze pichnut. :mrgreen:
Len sa potom necuduj, ked bude niekto OT. :twisted:


Este taka malickost, ked si tam osobne bol. Kolko deti si z tych podmienok zachranil? Alebo je lacnejsie nechat to tak a dristat o tom na internete? Poznam REALNE KOPU ludi ktori zachranili KOPU psov. Ty si zachranil kolko deticiek? Ked si si uz zvolil cestu sucitu s detmi v Indii tak tu daj nejake konkretne cisla. Myslim ze uctu si viac zasluzia ludia ktori skutocne zachranili ziveho tvora pred utrpenim ako ludia ktori kecaju ako im osud deti lezi na srdiecku ale ani jedno by si nezobrali domov. Dnes mas taku adopciu za par mesiacov hotovu, vyberies si decko na nete zaplatis a je to. Alebo si nam celym svojim posobenim na tomto fore chcel zvestovat len to ze si sa dostal "az" do Indie?
Nostradamus
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 7. Nov 2007, 1:28

Poslaťod Mary » 7. Nov 2007, 18:12

Nostradamus nechcem sa miešať do tvojich slohových prac...ale repr^zent reagoval na podpis Anky. A neni jediný, ktorý je toho názoru že sú horšie veci ako pohľad na vyhodeného psa na ulici.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 7. Nov 2007, 19:06

Nostradamus píše:si na tom zufalo biedne...absolutny imbecil... ti odporucam jedno-chemicku kastraciu... Ked nebudes mat hlavu plnu sprostosti. ...matka toho imbecila.. tvoju prihluplu logiku. ..vyblakujes o Indii... Si blazon... Si smiesny... Ty si taky naivny...Ty tiez nechapes.. si tu len obycajny provokater...Pripadas mi ako farar...vyhladaj psychiatra...si taky pokrytec... Si pre mna nula!..Paciente! ..
Si inteligentny, vzdelany a najma presvedcivy! Vdaka. 8)
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron