BULTY - pomoc

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

BULTY - pomoc

Poslaťod Anka7 » 1. Nov 2007, 13:29

BULTY

Prosím pomôžte bulteriérovi menom Bulty, ktorý sa dostal do útulku v Piešťanoch na Slovensku. Majiteľ ho vyhodil a opustil kvôli ochoreniu - silnej alergii. Prosím všetkých, ktorí môžu, aby pomohli finančnou čiastkou pre Bultyho, ktorý potrebuje špeciálnu stravu a aj lieky.
Tiež aj touto cestou hľadáme pre Bultyho majiteľa, ktorý mu dá domov a rodinu, aj napriek jeho chorobe.

Viac informácií a foto - http://www.psiadusa.sk/hp016.htm

ĎAKUJEME

S pozdravom
Nagyová Anna
www.psiadusa.sk


Obrázok
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 19:47

nie je nic smutnejsie ako pohlad na vrazdenych bezbrannych ludi uprostred afiriky. niet smutnejsi pohlad ako na deti co umieraju hladom. niet smutnejsej reality ako ta co je okolo nas.

ja tych par korun co mam dam radsej predajcovi Notabene. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ...repr^zent » 1. Nov 2007, 21:24

Tu boli tri skarede fotky deti a na nich 3ks hladne, 1ks mrtve a 2ks neosvalene, podvyzivene tesne pred umretim, co konkurovali Bultymu...
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 9. Nov 2007, 5:03, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Vlciacka » 1. Nov 2007, 22:38

Tych africkych deturencov mi je luto :? .. ale tak ich rodicia by si mali tiez uvedomovat ze mat 10 deti v takej situacii v akej sa nachadzaju neni moc dobre a ze ich neuzivia :evil:
Vlciacka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32

Poslaťod ...repr^zent » 1. Nov 2007, 23:20

No, deti je tam dokopy 6 na 3 fotkach...

1. je z indie, kde pracuju tazko uz 5r deti, casto krat na rodicov
2. je z kambodze. Polpotove minove polia..
3. hladomor v somalsku
Btw, nic proti psiadusa.sk, len ma zaujala poznamka emora ohladom motta Janky7. Imho trefna :twisted:

Nasiel som aj smutnejsie fotecky, ale naco kazit ludom nedelny vecer. :?
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 460
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 1. Nov 2007, 23:56

Vlciacka píše:Tych africkych deturencov mi je luto :? .. ale tak ich rodicia by si mali tiez uvedomovat ze mat 10 deti v takej situacii v akej sa nachadzaju neni moc dobre a ze ich neuzivia :evil:


ehm..tu by som pouzil zase ja Dusanove upominanie vlastnej sebakontroly a dialkoveho ovladania.
odpoved na to na co sa pytas, nenajdes v tomto Europskom blahobytnom svete.je to zlozitejsie ako sa na prvy pohlad zda a ja sa necitim byt ziadnym odbornikom na problemy sveta. no jednoznacne pramenia v niecom a su sposobene niecim. a tym problemom nie je to preco si nedaju rodicia pozor aby nemali tolko deti. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod oreganka » 2. Nov 2007, 9:32

obsah takychto obrazkov som videla v reale, prispievat do debaty k problematike ´tretieho sveta´ nebudem, lebo je to tuna irelevantne....
Jedno ale poviem: V utrpeni su si vsetky zive bytosti rovne :!: a preto neexistuje ´radsej´ cloveku ako psovi.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod DKo » 2. Nov 2007, 10:02

je úplne jedno kto píše:je to zlozitejsie ako sa na prvy pohlad zda
Anka upozornila na trpiace psisko a ako si ju všímam, tak sa mi zdá, že ona to nerobí na vylepšenie vlastneho imidžu a asi je jej total eagal, či ju za to niekto zhovädí a vysmeje sa jej. Ona dúfa, že ju niekto pochopí a pomôže a asi jej nerobí problém pochopiť iného, kto na rozdiel od nej pomôže bezdomovcovi alebo trpiacemu dieťaťu.
Pomôct trpiacemu vôbec nie je zložité a netreba si lámať hlavu, kto za to môže a či to niekto zneužije. Chceš - nechceš, nechaj tak, je to tvoj problém a nie jej.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Vlciacka » 2. Nov 2007, 11:22

emor píše:
Vlciacka píše:Tych africkych deturencov mi je luto :? .. ale tak ich rodicia by si mali tiez uvedomovat ze mat 10 deti v takej situacii v akej sa nachadzaju neni moc dobre a ze ich neuzivia :evil:


ehm..tu by som pouzil zase ja Dusanove upominanie vlastnej sebakontroly a dialkoveho ovladania.
odpoved na to na co sa pytas, nenajdes v tomto Europskom blahobytnom svete.je to zlozitejsie ako sa na prvy pohlad zda a ja sa necitim byt ziadnym odbornikom na problemy sveta. no jednoznacne pramenia v niecom a su sposobene niecim. a tym problemom nie je to preco si nedaju rodicia pozor aby nemali tolko deti. :idea:


Urcite to nie je tym ze rodicia maju vela deti ... tak ta chudaba isto nevznikla ... ale zober si aj na slovensku ked mas mladu rodinu ta si uvedomuje ze ked bude mat vela deti tak to netutiahne a vlastne celu tu situaciu este zhorsi
Vlciacka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32

Poslaťod Lucia.ja » 2. Nov 2007, 18:34

Myslím, že ľudia a zvieratá žijú vedľa seba už dosť dlho na to aby sa vedeli navzájom rešpektovať a niekedy si myslím že tým zvieratám to ide lepšie ako nám ľuďom. veď zvieratá a predovšetkým psy pomáhajú úďom stále či už ako zachranárske alebo pracovné psy a keď príde rad na nás ľudí tak si radšej niečo vymyslíme a pomoc im odmietneme. Samozrejme že je dôležité pomáhať tým deťom a mnohým iným ľuďom ktorí to potrebujú ale je dôležité uvedomiť si že oni nie sú jediný kto tú pomoc potrebuje a preto nie je namieste hovoriť o tom kto tú pomoc potrebuje viac-ľudia alebo zvieratá. každý ju potrebuje rovnako. A preto obdivujem ľudí ako napríklad Anka7, ktorí sa venujú a obraňujú aj tých čo to samy nedokážu a vôbec všetkých ľudí ktorí obraňujú nielen zvieratá ale aj ľudí v núdzi.
A ešte otázočka na ANKU7: veľmi rada by som prispela do tej zbierky pre Bultyho ale nemám žiaden účet. Nie je ešte nejaká možnosť ako pomôcť(napr.sms)?
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Anka7 » 3. Nov 2007, 1:06

Lucia.ja

Ďakujem za pekné slová :)

Čo sa týka Bultyho a zbierky, je možné zaslať peniažky aj šekovou poukážkou na adresu:

RC SLoboda zvierat
P.O.Box D-111
Piešťany

Ďakujem za neho.
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Zolo » 3. Nov 2007, 1:20

[
Čo sa týka Bultyho a zbierky, je možné zaslať peniažky aj šekovou poukážkou na adresu:

RC SLoboda zvierat
P.O.Box D-111
Piešťany
quote]

Len ma tak napadlo :
1., Je Bulty jediný pes v piešťanskom útulku? Lebo ak nie, potom nechápem, prečo SZ vyberá peniaze len na neho a nie na všetkých psov v ňom umiestnených...
2., Prečo zrovna len peniažky? Iná pomoc -hlavne trvalé umiestnenie- by nebola vhodnejšia?....
PS. Ak sa Vám moje dve otázky zdajú vyrývačné, možno aj sú, pretože ešte od čias slovútneho pána L.Ď.- dnes "úžasného" redaktora TV JOJ, má pre mňa celá Sloboda zvierat nádych veľmi dobre prosperujúceho podniku pre pár ľudí. A so zvieratami má skutočne jedinú podstatnú spojitosť - v ich mene prosperovať...
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod Anka7 » 3. Nov 2007, 1:25

Ak si pozriete stránky útulku Piešťany zistíte, že je možné prispieť akémukoľvek psíkovi, napríklad aj Patronátom.

Na Bultyho sa urobila zbierka, pretože potrebuje liečbu a špeciálnu diétu. (teda nemôže dostať napríklad krmivo, ktoré dostávajú bežne ostatné zvieratá v útulku).
Bude lepšie, ak budete podobné otázky smerovať priamo útulku Piešťany.

Čo sa týka umiestnenia Bultyho, tak samozrejme, že sa hľadá pre neho záujemca, v prvom príspevku som to napísala.
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Anka7 » 3. Nov 2007, 1:27

Mimochodom Sloboda zvierat a Regionálne centrum Slobody zvierat je rozdiel.
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Zolo » 3. Nov 2007, 1:38

OK, ja Vám neberiem Vašu snahu a dokonca chápem aj isté rozdiely v organizačnej štruktúre.... :wink: Ale pre mňa, žiaľ po nedobrých skúsenostiach, všetko čo nesie názov Sloboda zvierat, je sprofanované a neverím mu. Zároveň si uvedomujem aj to, že ľudia sú rozdielni, ale žiaľ.... :oops:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 5 hostia