CESTOVANIE so Psíkmi (všetko okolo toho)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Cestujete so svojími maznáčikmi do zahraničia?

Áno, často.
11
50%
Len, občas.
5
23%
Vôbec necestujem.
6
27%
 
Celkom hlasov : 22

Re: re

Poslaťod muxa » 22. Okt 2007, 1:54

taakze: v skyeurope psy lietaju v podpalubi. na palubu mozu len vodiace psy a to zadarmo.

cena je jednotna, pokial viem - 950 sk. /cena plati ked si letenku bookujeme dopredu) co je podla mna vyborna cena.

pre lepsie info prikladam letovy poriadok:


Hej to som citala aj ja ale tak dat medzi batozinu 1,5 kiloveho psika je blbe vsak by to psychicky nezvladol :cry:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod oreganka » 22. Okt 2007, 9:43

muxa, cipuj, doklady a priprava v konkr. leteckej spolocnosti, ktorou ides - civa rozhodne len ako prirucna batozina na palubu :!: - niektore povoluju a ine nie, takze pozor na tranzit - ak mas medzipristatie a pripoj inou spolocnostou - tito ta automaticky pustit nemusia, ak to nemas VOPRED dohodnute po celej trase a odvisnes, bolo by to velmi neprijemne.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 10:24

podla mna je cipovanie super, stenata to ovela menej boli ako tetovanie a je to ovela praktickejsie. ja mam Cori len zacipovanu a som rada, a dufam ze sa coskoro aj na Slovensku uz bude moc cipovat (teda ze nebude povinne tetovanie) ja teda stence tetovat nebudem.
buduci rok dam zacipovat aj jazvecika bez pp, aby som s nim mohla cestovat do zahranicia
a tetovanie sa rozmazava
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod daga » 22. Okt 2007, 10:56

muxa píše:
Kaca píše:nic, uplne v pohode



Tak to je potom v pohodicke 8)

Baby som nechala čipovať tento rok v júni....stálo ma to 1200,- Sk (aj s Pet pasom) na jednu a neboli vôbec žiadne problémy....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 11:08

k tomu tetovaniu: asi zavisi od toho, kto a ako to robi. U Bali je tetovanie v uchu uz necitatelne po roku a u Ajky, ktora ho ma na slabine, je v polroku rovnako dobre citatelne ako ked sme ju brali. Faktom je aj to, co pise emor, ze by sa to mohlo zneuzivat. To by ale museli spolupracovat aj poradcovia chovu atd. Ja osobne som za cipovanie, ale pod kontrolou. Btw, ja mam tiez viacjazycne Pet Pasy, ale to neznamena, ze si to niekto nemusi odkontrolovat. Aj ked, ako som uz pisala, na hraniciach som zatial citacky nevidela...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 11:15

Kaca píše:k tomu tetovaniu: asi zavisi od toho, kto a ako to robi. U Bali je tetovanie v uchu uz necitatelne po roku a u Ajky, ktora ho ma na slabine, je v polroku rovnako dobre citatelne ako ked sme ju brali. Faktom je aj to, co pise emor, ze by sa to mohlo zneuzivat. To by ale museli spolupracovat aj poradcovia chovu atd. Ja osobne som za cipovanie, ale pod kontrolou. Btw, ja mam tiez viacjazycne Pet Pasy, ale to neznamena, ze si to niekto nemusi odkontrolovat. Aj ked, ako som uz pisala, na hraniciach som zatial citacky nevidela...


podvody sa robili robia aj robit budu, pre mna je podstatne na cipoch to ze, je to lepsie pre mna a moje psy.

a este zalezi aj od kokretneho jedinca, preco sa niektorym ludom tetovanie vstrebe, kym inym vydrzi? kazdy pes inak dokaze uchovavat farbu pod kozou
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 11:48

mairi píše:podvody sa robili robia aj robit budu, pre mna je podstatne na cipoch to ze, je to lepsie pre mna a moje psy.

Len netreba davat podvodnikom privela sanci, to je vsetko. Ale myslim si, ze ak sa to bude prisne kontrolovat, tak sa to do velkem miery bude dat ustrazit.
a este zalezi aj od kokretneho jedinca, preco sa niektorym ludom tetovanie vstrebe, kym inym vydrzi? kazdy pes inak dokaze uchovavat farbu pod kozou

Iste, kazdy pes, rovnako ako kazdy clovek, je individualita.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 13:01

Kaca píše:
mairi píše:podvody sa robili robia aj robit budu, pre mna je podstatne na cipoch to ze, je to lepsie pre mna a moje psy.

Len netreba davat podvodnikom privela sanci, to je vsetko. Ale myslim si, ze ak sa to bude prisne kontrolovat, tak sa to do velkem miery bude dat ustrazit.
a este zalezi aj od kokretneho jedinca, preco sa niektorym ludom tetovanie vstrebe, kym inym vydrzi? kazdy pes inak dokaze uchovavat farbu pod kozou

Iste, kazdy pes, rovnako ako kazdy clovek, je individualita.


jasne, ale ide o to ze robili sa podvody aj za casov tetovania, robia sa teraz, aj keby sa vymslel akykolvek iny sposb oznacovania psov, vzdy vzdy vzdy, to bude len o ludoch a o ich poctivych alebo naopak nepoctivych umysloch, nepovazujem cip za menej doveryhodny ako tetovanie
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 13:03

mairi,
VZDY to bude o ludoch, ich egu a chamtivosti - pardon, NASOM egu a chamtivosti. Holt, potom sa clovek niekedy za svoju prislusnost aj hanbi...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod oreganka » 22. Okt 2007, 13:10

Ked sme pri poctivosti a nepoctivosti: cip ma jednu brutalnu ´nevyhodu´ - clovek, ktory vyrazi na ulicu svojho psa a zabudol, ze cipoval, ma trestno-pravny problem :twisted: :!:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 13:18

oreganka píše:Ked sme pri poctivosti a nepoctivosti: cip ma jednu brutalnu ´nevyhodu´ - clovek, ktory vyrazi na ulicu svojho psa a zabudol, ze cipoval, ma trestno-pravny problem :twisted: :!:

Az na to, ze citacky cipov su este stale velmi zriedkave...
A ze kazdy veterinar vie ten cip vyoperovat, kdezto pri tetovani musi odrezat ucho... To su mozne nevyhody. Lebo aj veterinari sa delia na poctivych a tych ostatnych.
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod mairi » 22. Okt 2007, 13:29

Kaca píše:
oreganka píše:Ked sme pri poctivosti a nepoctivosti: cip ma jednu brutalnu ´nevyhodu´ - clovek, ktory vyrazi na ulicu svojho psa a zabudol, ze cipoval, ma trestno-pravny problem :twisted: :!:

Az na to, ze citacky cipov su este stale velmi zriedkave...
A ze kazdy veterinar vie ten cip vyoperovat, kdezto pri tetovani musi odrezat ucho... To su mozne nevyhody. Lebo aj veterinari sa delia na poctivych a tych ostatnych.


no neviem si predstavit, ze by clovek co chce vyrazit psa na ulicu isiel predtym za vetom a ziadal vyoperovat cip

ano citacky este nie su samozrejmostou ale aj preto ze u nas cipy este nie su take bezne ako napr. v madarsku, nemecku a inde. neviem, ked som potrebovala identifikovat psa, moj vet. citacku mal a vie z nej cuduj sa svete aj citat, bez najmesich problemov, na hraniciach neprezeraju ani ludi, nie to este psov
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod krista » 22. Okt 2007, 13:39

Čipovanie je uplne v pohode,celý úkon u nás trval cca 3sekundy :P podľa mňa si to Moris ani nevšimol ( to ako pes) ja som bola vo väčšo strese...... :oops: je to všade výhoda ,tak na colnici ako pri strate ( čo sa dúfam nikdy nestane,lebo by som zošedivela od strachu)
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Kaca » 22. Okt 2007, 13:49

mairi píše:
no neviem si predstavit, ze by clovek co chce vyrazit psa na ulicu isiel predtym za vetom a ziadal vyoperovat cip


Myslela som na kradez.
Veterinari citacky maju (aspon ti, co mozu cipovat), ale na colniciach a podobne je to uz o inom... ;)
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod janka_b » 22. Okt 2007, 15:08

emor. tak dovolim si znova zopakovat vetu ze tetovanie doziva. pretoze inde na svete sa uz netetuje a na slovensku je to zalezitost par rokov kedy sa tiez prejde vylucne na cip. moj pes je tiez len cipovany a som tomu velmi rada. s cipmi nie su ziadne citacie problemy, ale s tetovanim to mas dost neiste - jedno vidno, druhe nie....a to pre mna nie je ziadne oznacenie, ak nemam istotu, ze ho bude vidno i o par rokov a ze nedoplatim na to,ze ak sa moj pes nahodou strati, tak bude nalezcovi cierny flak akurat tak prd platny.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia