CESTOVANIE so Psíkmi (všetko okolo toho)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Cestujete so svojími maznáčikmi do zahraničia?

Áno, často.
11
50%
Len, občas.
5
23%
Vôbec necestujem.
6
27%
 
Celkom hlasov : 22

Poslaťod rUM^pEL » 23. Okt 2007, 16:46

oreganka píše:a to su kone ! Preco asi ? ...


lebo na psov by nasrali...preto
Even through it all.The betrayal.The hate.The abuse.We still find it in our hearts to love you again.How do we do it, you ask?Simple.It's because we are PIT BULLS!!!
Obrázok užívateľa
rUM^pEL
 
Príspevky: 145
Registrovaný: 18. Okt 2006, 23:40

Poslaťod muxa » 23. Okt 2007, 18:15

emor píše:napr. u CezchAirlines je to tak ze pes spolu s prepravkou do 8Kg a rozmerov neviem presne akych sa smie vziat na palubu. takto na palube letelo jedno stena odomna aj s majitelom. bez problemov. a bez chiptuningu :lol: malo tatoo v uchu a europas. abolo to pred rokom.takmer presne. napriek turbulenciam a neprijemnemu letu si 8tyzdnove preletolo atlanitk uplne bez problemov. aj ked uz malo na hrane lebo do tych 8kg sa zmestili LTT. prepravka mala 1.5kg

takze nevidim problem v cestovani zo psom lietadlom ,ale odpovede na tuto temu by si si mala mila muxa hladat na letiskach a u L-prepravcov .nie tu.


Ahoj dakujem za odpoved, samozrejme ze si to zistujem aj priamo len som chcela vediet vase skusenosti s Lietanim a taaak :P Lebo obcas je to aj o ich ochote niektorým povolia niekomu nie :arrow: Samozrejme okrem tých co maju presne stanovene pravidla.
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka_b » 23. Okt 2007, 19:26

ja som pisala len o skyeurope, lebo s nimi som uz parkrat letela, mam dobre skusenosti a vzhladom na ceny su pre mna najaktualnejsi. samozrejme, existuje plno leteckych spolocnosti, takze treba pozriet a pozistovat. isto sa pre kadzeho psa najde vhodny sposob prepravy.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Mary » 1. Nov 2007, 17:41

K tym čipom, ano všetko je v databaze, na čipe je len čislo. My sme dali našu fenu asi pred rokom a pol čipovat čipom s protišmykovou hlavičkou, no a sklzol sa jej do klučnej kosti.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod janka_b » 2. Nov 2007, 0:32

jo , cipy maju cestovatelsku zalubu. ale nastastie psy nie su velke ako slony a trocha pohladat cip so skenerom nie je problem...ved v tele je :) a napokon je jedno kde...hlavne ze tam je a najde sa...to je iste. kdezto tetovanie nie je istota, lebo to ked sa zmaze, ani numerologicka ho nerozsifruje :)
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod emor » 2. Nov 2007, 0:40

janka_b píše:jo , cipy maju cestovatelsku zalubu. ale nastastie psy nie su velke ako slony a trocha pohladat cip so skenerom nie je problem...ved v tele je :) a napokon je jedno kde...hlavne ze tam je a najde sa...to je iste. kdezto tetovanie nie je istota, lebo to ked sa zmaze, ani numerologicka ho nerozsifruje :)


zmaze...? ako .? zmizikom.? alebo .?

-IMHO zle citatelne tetovanie nieje az taka vzacnost .. ale ked sa to da do poriadku a nieje to nijaka veda, tak sa identifikovat da.
-MOZNA NECITATELNOST - ano je to nevyhodou tetovania ale podla mna ma daleko viacej plusov ako CHIPTUNING a navyse nema tie obrovske minusy ako CHIPTUNING. - nemoznost priameho overenia pravosti,autenticity,zameny, manipulovania a dezinformovania v ppripade pokusu o podvod s nesenym udajom.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Mary » 2. Nov 2007, 11:32

janka ano pohladat ho neni problem, ale či je jedno kde je si nemyslim...Jednemu ho museli vyoperovat,zavadzal pri chodze, nejak mu pri klbe zarastol :roll:

Ako niesom proti čipovaniu ...ale nelubi sa mi ked čip putuje po tele :x Moja fena ma cca mesiac problem s krivanim, bola na rtg a nič sa nezistilo, no možno šlacha,nerv, ale kedže kriva na prednu lavu,kde sa jej dostal čip,tak aby sme vylučili každu alternativu dali sme ho vyoperovat. Aj ked nam vet dopredu povedal že to na 98% čipom nebude.

To neexistuje čip ktory sa nešmykne? :?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Kaca » 2. Nov 2007, 23:07

existuje, aspon mz take mame...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod janka_b » 3. Nov 2007, 16:03

emor píše:zmaze...? ako .? zmizikom.? alebo .? .


nene,to bude asi skor tak,ze dojde carovna vila a mavnutim prutika zmaze...
pozri emor, je tvoja vec,ze si zastancom tetovania. osobne poznam viac pripadov zneuzitia necitatelneho tetovania, ako cipu...ale ja sa nehaaaaaaadam, pravdu povedciac, mne je to vlastne jedno :) proste mam na to iny nazor a uprimne povedane, o par rokov aj tak budes povinne cipovat, takze si este uzi nostalgiu tetovaciek, kym sa da.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

Poslaťod Ares » 3. Nov 2007, 21:07

nam zas v skyeurope dali na znamost,ze 1kg/3eura tam + 1kg/3eura spat a kedze mame goldena cca cez 40kg tak letenka pre nasho milacika na dovolenku by nas vysla cez 240 eur (v podstate to je jeden last minute niekam do bulharska :) )
a k cipovaniu by som pridal k EMOR. neverim tomu a samozrejme monitorovanie je tymto iste velmi zjednodusene nech pise kto chce co chce (ako to funguje pri platbach kartou,mobile,gps v aute,na motorke,pripadne prenosne na turach,internete atd.-je to sice vsetko akoze dobra pomoc,ale ked sa nacrtlo,ze je moznost dat cip aj ludom a vaznejsie sa nad tym zatial potichu uvazuje,vzbudzuje to vo mne nedoveru.Preco ma ma niekto monitorovat???) Nic v zlom,kolko ludi, tolko nazorov.Len si to tak jednoducho vezmite: prihlasite sa na mail(monitoring),navstivite akukolvek stranku na nete a vieme kade surfujete(IP monitoring),zaplatite kartou v obchode(monitoring),zavolate si z mobilu(monitoring),pouzijete na cestu oficialne kupeny GPS(monitoring),bude mat vas pes cip...budete mat vy cip... ale to som sa len narychlo zamyslel,ze kde sa vsade daju ziskavat info o vas,ak by mal niekto pristup k nejakej databaze co iste uz musi fungovat a da si trebars vase meno,alebo ako to tam budu mat evidovane,alebo maju vedene,vie v podstate o vas skoro vsetko..zatial skoro vsetko...Hore lieta xxx satelitov ktore nemaju nic ine na praci len zbierat infoooooooo :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Ares
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Okt 2007, 17:19
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mary » 3. Nov 2007, 21:26

Kaca píše:existuje, aspon mz take mame...


teda pokial viem su dva druhy čipu, jeden protišmyk. a druhy obyčajny. My sme mali protišmykovy :evil: .. je divne že sa protišmykovy šmyka :roll:


K tomu tetovaniu, väčšinou som naň počula negativne ohlasi :?
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Kaca » 4. Nov 2007, 0:47

Mary píše:
Kaca píše:existuje, aspon mz take mame...


teda pokial viem su dva druhy čipu, jeden protišmyk. a druhy obyčajny. My sme mali protišmykovy :evil: .. je divne že sa protišmykovy šmyka :roll:


K tomu tetovaniu, väčšinou som naň počula negativne ohlasi :?

No, nam sa nastastie protismykovy nesmyka. ;) Mozno zavisi od toho, kto to ako pichne... neviem, nie som veterinar...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia