Potrebujem psa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Potrebujem psa

Poslaťod jano28 » 14. Okt 2007, 13:43

Mam na chate vela potkanov a potrebujem poradit aka rasa psa je dobra na ich lovenie chcem sa ich zbavit a bolo mi poradene zaobstarat si psa.
Skusal som pasce aj otravi ale nepomaha.
Prosim poradte!!
DAkujem
jano28
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 29. Jan 2007, 15:20
Bydlisko: Nitra

POTKANI NA CHATE-DOBRE IM JE!

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 14. Okt 2007, 14:15

SKUS JAGDTERIERA-ALEBO JED NA POTKANI :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Tara » 14. Okt 2007, 14:56

A co tak prazsky krysarik??? :wink:
Tara
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod oreganka » 14. Okt 2007, 16:37

Ak je potkania cistka JEDINY dovod na kupu psa, tak to radsej uprac chatu :!: ti tam urcite nelezu sexovat s bokovkami a zahrat si na gitarke pri krbe 8) Vypratat, vycistit, zderatizovat, upchat diery, skratka vystahovat z chaty kompost :roll:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod rea » 14. Okt 2007, 18:11

oreganka píše:Ak je potkania cistka JEDINY dovod na kupu psa, tak to radsej uprac chatu :!: ti tam urcite nelezu sexovat s bokovkami a zahrat si na gitarke pri krbe 8) Vypratat, vycistit, zderatizovat, upchat diery, skratka vystahovat z chaty kompost :roll:


Pripájam sa. Ak to kladné, čo Ti má pes priniesť, je len to, že Ťa zbaví potkanov, požičaj si radšej dobrú pascu a vezmi im dôvod, prečo by sa na chate mali zdržiavať.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Michaela » 14. Okt 2007, 19:14

neda mi nezapojit sa! si fakt sibnuty! zaobstarat si psa na vyhubenie potkanov a potom psa odstrelis! vyhodis na ulicu! nechas ho umriet od hladu a smadu! tie potakny sa tam nezdrziavaju len tak urcite tam mas riadny bincik ked sa im tam tak paci! a okrem toho aj potkany su zive tvory! alebo si zavolaj deratizaciu! kreten jeden! :x
Michaela
 
Príspevky: 255
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Mininka » 14. Okt 2007, 21:09

oreganka....napisala si to velmi dobre a zabavne....velmi ma to pobavilo... a ked tak by som si radsej zaobstarala macku nez psika...ta sa vie o seba lepsie postarat.
Mininka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30. Sep 2007, 17:57
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Kaca » 14. Okt 2007, 22:30

Ak si myslis, ze tych potkanov Ta zbavi jedine pes, tak si ho nekupuj, ale pozicaj. Pretoze pokial uvazujes o kupe psa LEN Z TOHTO DOVODU, nema zmysel ho kupovat...
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod offca » 15. Okt 2007, 0:01

Miši, ved sa skús najprv desaťkrát nadýchnuť a vydýchnuť.. Vysvetlenia sa človeku dostalo.

Hučať niekto na mna (a ešte na !fore!, kde to je tak počuť), pošlem.. a posielam a budem posielať. Ho. Niekam.

Nakoniec aj sama sebe ulahodíš.






(a blbá poznámka - možno práve vďaka tomu človeku budeš mať čo publikovať ;))
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Nils » 15. Okt 2007, 8:04

dvadsiatyôsmy jano. ty potrebuješ osvetu a nie psa, ktorého niekde zavrieš a počkáš, kým zlikviduje potkany! :idea: :!: možno by si sa mal na tej chate zavrieť so vzduchovkou sám. uvidíš - bude to sranda. Ale najskôr by si mal popremýšľať a preskúmať prečo sa tam potkany držia a odkiaľ sa berú - a s tým niečo urobiť. Nie ex post hasiť následky nepremysleným spôsobom :idea: Chápeš Jano??
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 8:49

:roll: lepidlove pasce, mechanicke pasce , netreba po pouziti - krmit,vencit,zabezpecit im wellfare. a v konecnom dosledku si myslim ze vyjdu lacnejsie. skus o tom premyslat aj ekonomicky - oplati sa. :wink:

inak teoreticky. stena ti ziadne potkany davit nebude, nikdy nemas zaruku zeby si trafil na psa ktory bude v natureli schopny deratizovat :wink: a po dlasie . ak by vyrastal medzi potkami asi by na nich tak zhabituoval. ze kym by mu neliezli do misy zo zradlom - tak by ich mal na salame. :roll:

a namrgo tvojej obhajoby - a pre vasnive prispievatelky: POTKAN SA NEZDRZIAVA A NEZABYVAVA LEN TAM KDE MA DOSTATOK POTRAVY, ALE AJ TAM KDE SA CITI BEZPECNE. a to neznamena ze musi mat jano v chate svincik a bordel. mozno ten bordel a dobre pastvisko je u suseda ale nieje tam bezpecne. :arrow: :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod sonča » 15. Okt 2007, 10:21

Tara píše:A co tak prazsky krysarik??? :wink:



no neviem, poznám celkom dobre troch, a vôbec si neviem predstaviť, že by si poradili s potkanom. Keď by sa doňho vôbec pustili.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Poslaťod Vlciacka » 16. Okt 2007, 15:00

Jano dovol aby som ta na nieco spytala ... vies co je leptospiroza?

Leptospiroza (tyfus psov) - sposobuje ju prvok ktory zije v hlodavcoch alebo potkanoch , tak je velmi dolezite dbat nato aby sme psovi nedovolili chytat alebo pozierat hlodavce :!:

Zviera napadnute leptospirozou moze upadnut do bezvedomia a rychlo uhynut.Pri poskodeni obliciek alebo pecene je liecenie velmi tazke.


:arrow: Tak uvaz ze ci by nebolo lepsie zbavit sa potkanov inym sposobom ako riskovat ze zdravy pes sa tymto kentusom pre tvoju lahostajnost nakazi .
Vlciacka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32

Poslaťod oreganka » 16. Okt 2007, 15:32

vlciacka, na leptu sa povinne ockuje :!: inak by pes nemohol do terenu, spominat ju je relevantne len vtedy, ak dotycny nemieni ockovat, napriklad, ze ´skoda penazi´ - a to je bez komentara :evil:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod Vlciacka » 16. Okt 2007, 19:04

oreganka píše:vlciacka, na leptu sa povinne ockuje :!: inak by pes nemohol do terenu, spominat ju je relevantne len vtedy, ak dotycny nemieni ockovat, napriklad, ze ´skoda penazi´ - a to je bez komentara :evil:


Moji psy su na to ockovani ale aj tak by som sa o ne bala ... nepoviem ked je pes v zahrade a nahodou chyti potkana ale aby som ho vyuzila nato aby ich pochytal v chate ? Vsak to je mimo rozumu :!:
Vlciacka
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16. Okt 2007, 14:32


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia