Pôrod

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Pôrod

Poslaťod Emmka1 » 17. Dec 2005, 9:44

Ahojte, moja Emmka bude mamička. Termín má 20.12.2005. Môžete mi prosím poskytnúť nejaké rady a typy okolo pôrodu a po pôrode? Zatiaľ sa všetko ešte len učím, takže privítam každú radu. Samozrejme, že keby dačo... , veterinár je zaistený. Ďakujem
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod pozorovateľ » 17. Dec 2005, 21:46

Už zase ste nakrývali? A znova s problémami? Už by ste mali mať všetko naštudované a nie teraz pýtať rady.To bude zase nárekov na edusane,že vám šteňatá opäť pomreli :( .Prečo chcete silou mocou šteňatá?
pozorovateľ
 

Poslaťod Emmka1 » 18. Dec 2005, 22:16

Nechápem, čo to má znamenať? Prečo na mňa útočite "pozorovateľ" ? Neviem o čom píšete, ale Emma bude matka prvý krát, takže v minulosti nemohli byť žiadne problémy. Emma je úplne v poriadku, chodíme na prehliadky, nič nie je zanedbané, tak tu na mňa nevyskakujte! Na toto fórum som napísala s nádejou, že mi niekto dá pár dobrých rád, keďže som začiatočník, ale vidím, že ľudia sú rôzny a útočia bez príčiny! Myslím, že každý človek, keď s niečim začína, rád privíta dobré rady, /česť výnimkám, medzi ktoré tuším patríte aj Vy,Vy ste asi nikdy nepotrebovali poradiť a všetko ste hneď vedeli od narodenia!/ Majte sa krásne a menej žlče do Vašich odpovedí.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod pozorovateľ » 19. Dec 2005, 0:09

hej,vy máte tých feniek ... :x
pozorovateľ
 

Poslaťod Emmka1 » 19. Dec 2005, 11:37

Neviem, čím som si vyslúžila tú "česť" , že ste si vybrali práve mňa, ako objekt na vylievanie Vašej zlosti. Čo myslíte tým "hej vy máte tých feniek... :x " ? Ja mám dve fenky. Jedna bude každú chvíľu rodiť a druhá šteniatka mať nebude nikdy, je neplodná. Keby však plodná bola, určite by som aj s ňou odchovala jeden vrh. Každý tvor na zemi, má právo skúsiť aké to je mať svojich potomkov. Nemyslíte? Možno, že to tak vidím iba ja, je to však môj názor. A Vy čo? Tiež máte psa? Alebo ste len taký pasívny mudrlant? Aj keď na mňa iba útočite, želám Vám pekný deň.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod zuzu » 19. Dec 2005, 16:22

Emmka1, suhlasim s tebou, pretoze vazne kazdy tvor na zemi ma to pravo odchovat svojich potomkov. Pozorovatel: vy asi nemate deti ze?a ak ano, vasa manzelka/priatelka hned od zaciatku vedela co sa stane/nestane pri porode? tak sa trosku zamyslite a nechajte ludi nech vyuzivaju toto forum aj na doplnanie svojich vedomosti o svojich psikoch! :x
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 1:17

sucka ma odrodit sama. pokial ma problemy - nema spustene materske spravanie atd.. . - stence utratit a sucku zachranit. viac nenakryvat. vsetko ostatne je balast a tyranie a zubozovanie buducich generacii psov.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 1:47

Co si myslis o umelej inseminacii? Ked uz si to nacal...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod emor » 9. Nov 2007, 8:37

:roll: jedine u suky ktorsa uz mala stence bez problemov odchovane , semenom psa ktory bezproblemov kryje a je to samec. ak tieto dve podmienky niesu splnene - tak za nijakych okolnosti. ako pomoc to moze byt dobra vec - zmrazene semeno z banky, letecky prepravene z ineho kontinentu atd.. ale len za splnenia tychto predpokladov.

v ziadnom pripade neinseminovat semenom psa ktory nema chut kryt. takyto pes ma odist zo sveta bez potomkov. :!: nekompromisne.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod oreganka » 9. Nov 2007, 9:54

v ziadnom pripade neinseminovat semenom psa ktory nema chut kryt. takyto pes ma odist zo sveta bez potomkov. :!: nekompromisne.[/quote]

... by som dodala, ze neinseminovat semenom psa, ktory nema chut kryt konkretnu fenu - jednoznacny signal geneticky riskantneho spojenia (vyvojove vady u potomstva), o com sa uz mnohi chovatelia v praxi presvedcili. Tyka sa nie len priamo inseminacie, ale aj kontroverznej praktiky pridrzania feniek clovekom pri nakryvani.
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Poslaťod dogsite » 9. Nov 2007, 12:14

Podla mňa,keď má rodiť každú chvýlku tak buďte s ňou a keď jej treba tak aj pomáhajte. Držím vam palce :D nech sú šteniatka zdravé


www.dogsite.wbl.sk
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 12:33

dogsite píše:Podla mňa,keď má rodiť každú chvýlku tak buďte s ňou a keď jej treba tak aj pomáhajte. Držím vam palce :D nech sú šteniatka zdravé


len tak na okraj - odpovedas na odkaz dva roky stary, ale neva... :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dogsite » 9. Nov 2007, 13:57

AMAGUK!!!
Sorry ale potom som si všimla
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia