dôvod prečo psa s PP

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod DKo » 15. Okt 2007, 16:46

emor píše:o naplni a stupni kynologickeho myslenia pri vycviku polovneho alebo sportoveho sluzobneho psa nema vyznam polemizovat.
ma nesŕď s tým myslením, lebo ti sem napíšem v čom si niektorí cvičitielia môžu ruky podať bez ohľadu na druh výcviku
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Van » 15. Okt 2007, 17:18

DKo píše:ma nesŕď s tým myslením, lebo ti sem napíšem v čom si niektorí cvičitielia môžu ruky podať bez ohľadu na druh výcviku
nebolo to sice mne...ale...napis, myslim, ze vzhladom na to ze sa tu zislo par ludi, bude to iste podnetom k zaujimavej debate ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod DKo » 15. Okt 2007, 20:28

Van píše:
DKo píše:ma nesŕď s tým myslením, lebo ti sem napíšem v čom si niektorí cvičitielia môžu ruky podať bez ohľadu na druh výcviku
nebolo to sice mne...ale...napis, myslim, ze vzhladom na to ze sa tu zislo par ludi, bude to iste podnetom k zaujimavej debate ;-)
Je čoraz viac cvičiteľov, ktorí myslia viac na seba než na psa, pretože zvyčajne nejde o ich psa, ale ich kšeft.
Van, teraz som zvedavý ako to plodne rozdebatuješ.
Naposledy upravil DKo dňa 15. Okt 2007, 20:49, celkovo upravené 1
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 15. Okt 2007, 20:48

DKo píše:
Van píše:
DKo píše:ma nesŕď s tým myslením, lebo ti sem napíšem v čom si niektorí cvičitielia môžu ruky podať bez ohľadu na druh výcviku
nebolo to sice mne...ale...napis, myslim, ze vzhladom na to ze sa tu zislo par ludi, bude to iste podnetom k zaujimavej debate ;-)
Je čoraz menej cvičiteľov, ktorí myslia viac na psa než na seba, pretože zvyčajne nejde o ich psa, ale ich kšeft.
Van, teraz som zvedavý ako to plodne rozdebatuješ.


tomu sa nevyhnes. sam si mas moznost vybrat. osvetou neporiesis nic. svojim prikladom viac. pozri sa ako je tu u koni. detto. a co s tym mas narobit.? nic. kazdy je sam zodpovedny za svoje konanie a pohnutky k nemu. bodka. ale to je uplne odveci k tomu co som chcel tym kynologickym myslenim povedat.

v polovnickej kynologii sa vyuzivaju prirodzene schopnosti v prirodzenej forme , vyuziva sa vrodeny potencial . ak nieje ,pes ide do r...i. , ziaden trening. neviedol by totizto k nicomu. jazvecika ked pustis do brlohu za liskou tak bud ide alebo sa pokaka a nejde. ked sa nepotot tak po 15vpusteni uz xyti taktiku a techniku ako lisku vypoklonkovat von alebo spravi cvhat a jeto. durica ked pustis do oplotku - tak bud ide a duri alebo sa potentuje a neduri. ked ide dzikovi na rypak tak skoncil a ked ma dane ze ide mu od zadku tak prezije a moze ist do lesa.v sportovej kyn. sa prirodzene schopnosti vyuzivaju na vykon neprirodzeny pre psa. je to prevratene a musi sa k tomu vykonu dospiet nie len na zaklade toho s cim sa narodil. tomu nestaci. podalsie sa vyzaduje daleko sofistikovanejsi pristup v kontakte zo psom. treba viac rozmyslat ako co a kedy a preco.

nechcem porovnavat lebo su to odlisne veci. ja som si vzal vela veci z polovnickej kynologie a paci sa mi a mam respekt,ale vzhladom na povahu jedneho a druheho - v sportovej a sluzobnej kynologii sa musi psovod aj pes nadriet daleko viac ako napriklad vodic durica alebo brlohara. to je cele bodka . stavace su uz trochu o inom ale co viem tak vpodstate su uz na pokraji povodneho vyuzitia. Dko.:-P a dvojportret je vhodny iba na jeden privlastok. Cool 8)
Naposledy upravil emor dňa 15. Okt 2007, 23:40, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Fraga » 15. Okt 2007, 22:48

Jaro píše:Fraga pozorne si precitaj moj prispevok kam smeroval . :D

posledna moja veta znela ze ani by som sa necudoval ze sa na skuskach objavi aj pes bez PP .


mno jo pozerala som na druhy koniec :D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Zolo » 15. Okt 2007, 23:47

Jaro píše:[

Fraga a odkial ty vies o oplotku , to nie je verejna vec . Akeho mas psa ked chces ist psa skusat k diviakom ? Tento rok neviem ci to bude mam tolko skusok zo psami ze az . Oplotok je na 90% hotovy len teraz su ine povinnosti .


No Jaro, neviem či je to vec neverejná, keď aj ja užčosi viem o behajúcich prasatách okolo Slovnaftu z "hotového" oplôtku... :lol: Ak bude hotový na 105% daj vedieť! :D
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Poslaťod DKo » 16. Okt 2007, 4:47

emor píše:v sportovej a sluzobnej kynologii sa musi psovod aj pes nadriet daleko viac ako napriklad vodic durica alebo brlohara.
niekde psy vystupujú aj v cirkuse
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Jaro » 16. Okt 2007, 6:45

Zolo píše:
Jaro píše:[

Fraga a odkial ty vies o oplotku , to nie je verejna vec . Akeho mas psa ked chces ist psa skusat k diviakom ? Tento rok neviem ci to bude mam tolko skusok zo psami ze az . Oplotok je na 90% hotovy len teraz su ine povinnosti .


No Jaro, neviem či je to vec neverejná, keď aj ja užčosi viem o behajúcich prasatách okolo Slovnaftu z "hotového" oplôtku... :lol: Ak bude hotový na 105% daj vedieť! :D


Zolo no sak vies aky su ludia. To co pises ti ani nepotvrdim ani nevyvratim :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 16. Okt 2007, 7:59

DKo píše:
emor píše:v sportovej a sluzobnej kynologii sa musi psovod aj pes nadriet daleko viac ako napriklad vodic durica alebo brlohara.
niekde psy vystupujú aj v cirkuse


a niekde psi zachranuju zivoty. inde asistuju pri ich konci :roll:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod DKo » 16. Okt 2007, 8:09

emor píše:... inde asistuju pri ich konci
niekde psy papuče prinášajú a inde (poväčšinou) odnášajú 8)

Ale späť k téme, aj v poľovnom výcviku pretrváva u mnohých cvičiteľov mýtus alebo skôr manier, že psa možno efektívne cvičiť hlavne drilom za pomoci bolesti v podobe čarovného prútika, elektriky a iných moderných pomôcok. Nech si majú svoju pravdu, kedže im to vynáša, ale ja si budem brať rozumy radšej od takých ako napr. Ivo Eichler.
DKo
 
Príspevky: 553
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod emor » 16. Okt 2007, 8:21

ta ši zabočel do takej kery co vedze dzeška indze.
nasilnikov takych ci onakych a vyzadovacov a donucovacov je vsade spusta.
mozno nema zmysel a mozno ma aby pes prinesol alebo odnesol. v kazdom pripade som len chcel povedat ze aj sposobom ako I.E. treba v tej skor spomenutej oblasti kyn vycviku rozmyslat a robit sofistikovanejsie. :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 400
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Van » 16. Okt 2007, 10:38

DKo píše:Je čoraz viac cvičiteľov, ktorí myslia viac na seba než na psa, pretože zvyčajne nejde o ich psa, ale ich kšeft.
Van, teraz som zvedavý ako to plodne rozdebatuješ.
no ja nijak, ja nie som cvicitel a svoju potrebu cvicitela pre psa som si vyriesila uz davnejsie...takze to tu len citam a bavim sa. Ale vidis, predsa len sa toho ktosi chytil ;-)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod rea » 16. Okt 2007, 11:05

DKo píše:
Van píše:
DKo píše:ma nesŕď s tým myslením, lebo ti sem napíšem v čom si niektorí cvičitielia môžu ruky podať bez ohľadu na druh výcviku
nebolo to sice mne...ale...napis, myslim, ze vzhladom na to ze sa tu zislo par ludi, bude to iste podnetom k zaujimavej debate ;-)
Je čoraz viac cvičiteľov, ktorí myslia viac na seba než na psa, pretože zvyčajne nejde o ich psa, ale ich kšeft.
Van, teraz som zvedavý ako to plodne rozdebatuješ.


No konečný dôsledok svojho konania si každý musí "zožrať "sám. Niekedy sa síce krátkodobo zdá, že sa mu chyby prepečú, ale príde na psa mráz... Ak na to dopláca niekto druhý, je jeho voľbou, či do toho pôjde zas, alebo začne rozmýšľať. Len je škoda toho, čo už sa vrátiť nedá. Ide o priority u každej zúčastnenej strany, tie sa môžu meniť k lepšiemu, aj k horšiemu. Taký je život... Kšeft je dôležitý, ale nie za každú cenu. No, ako pre koho.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Zolo » 16. Okt 2007, 21:39

Jaro píše:[
Zolo no sak vies aky su ludia. To co pises ti ani nepotvrdim ani nevyvratim :wink: :lol:


Však ja nechcem potvrdiť. Viem svoje :lol: Všetci aj tak nemôžu mať všetko, lebo všetkých je veľa a všetkého je málo.... Ale ak dosiahneš tú 105, predsa len daj vedieť, prídem vyprobovať odolnosť diviaka s exotom.... :wink:
Zolo
 
Príspevky: 362
Registrovaný: 5. Okt 2007, 10:04
Bydlisko: BB

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia

cron